Spider-Man: Far From Home VR jest już dostępny, i to za darmo

Jeśli zawsze chcieliście bujać się na sieciach, mknąc pomiędzy drapaczami chmur, to teraz macie taką możliwość. Ubierajcie swój kostium Człowieka Pająka i zakładajcie gogle VR. „Spider-Man: Far From Home” jest już dostępny na PlayStation 4 oraz PC i to bezpłatnie!

Spider-Man powraca

Najnowszy film z Człowiekiem Pająkiem lada moment wchodzi do kin w Polsce. Sony postanowiło umilić nam oczekiwanie na seans, wypuszczając grę, przygotowaną pod technologię VR.

Spider-Man: Far From Home Virtual Reality, bo tak nazywa się owa produkcja, zabiera nas do jednego z najsłynniejszych miast w USA – Nowego Jorku, gdzie wcielamy się w znanego i popularnego pajęczego superbohatera. W grze będziemy walczyć z wielkimi robotami i huśtać się na sieciach pomiędzy wieżowcami na Manhattanie. Twórcy zapowiadają dynamiczną i szaloną przygodę, widzianą oczami naszego bohatera z sąsiedztwa.

Sama gra nawiązuje do nadchodzącego filmu, będąc tym samym częścią Marvel Cinematic Universe. Z uwagi na ten fakt, będziemy mieli do wyboru kilka strojów Człowieka Pająka, które mieliśmy okazje widzieć w produkcjach wchodzących w skład tego uniwersum. Rozgrywką cieszyć się będziemy na pecetach oraz PlayStation 4.

Zobacz świat oczami Spider-Mana

Jako że gra działa w pełni w wirtualnej rzeczywistości, do rozgrywki będziemy potrzebować urządzenia korzystającego z tej technologii. Na PC kompatybilnym goglami są Oculus Rift, HTC Vive oraz Windows Mixed Reality. Na PlayStation 4 zagramy w dedykowanych od Sony.

spider-man na sieci

Nie tylko VR człowiek żyje

Jeśli tak jak ja, jesteście fanami tego najpopularniejszego superbohatera od Marvela, ale nie macie gogli VR, nie przejmujcie się. Film Spider-Man: Daleko od domu, kontynuujący historię Petera, już po wydarzeniach z Avengers: Koniec gry, ma premierę w Polsce już 5 lipca 2019 roku.

Ponadto, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, zachęcam do zapoznania się z grą akcji Spider-Man od Sony, w którą możecie zaopatrzyć się tutaj.

spider-man walka z robotem

Po emocjonującym seansie, polecam też zapoznanie się z najważniejszymi komiksami z człowiekiem-pająkiem, Egmont właśnie wydał w zbiorczym tomie najważniejsze zeszyty od Todda McFarlane. Wielkimi krokami zbliża się też kilkudziesięciotomowa kolekcja o tym bohaterze, wydana przez Hachette. Jedno jest pewne – dla superbohatera z sąsiedztwa jest to tłusty rok.

Źródło: steam, uploadvr.com