„Marvel’s Spider-man Miles Morales” – nowy Pająk na PS5

Nowa konsola, nowy Spidey. Na pokazie The Future of Gaming zaprezentowane zostało dzieło Sony – PS5, ale również trailery gier na „piątkę”. W tym „Marvel’s Spider-man: Miles Morales”, czyli kolejny rozdział historii rozpoczętej przebojowym Pająkiem na PS4. Co na razie wiemy o Spider-manie, w którego zagramy na PlayStation 5?

Go, be a hero, Miles!

Już jakiś czas temu pojawiały się przecieki dotyczące nowej gry z Webheadem w roli głównej. Wzmiankowany w nich był również właśnie Miles Morales. Tymczasem okazuje się, że gracze będą mieli okazję wcielić się właśnie w następcę Petera Parkera.

Morales do świata Marvela trafił w 2011 w imprincie Ultimate Marvel, z którego przeniósł się do głównego universum. Podobnie jak Parker został ukąszony przez radioaktywnego pająka, a po śmierci Petera, której nie zdołał zapobiec, zdecydował się zastąpić go na posterunku. Stworzony przez Briana Michaela Bendisa i Sarę Pichelli, Miles był różnie przyjmowany. Jedni zarzucali wydawnictwu zarabianie na politycznej poprawności, jednak pojawiło się też sporo opinii, że Spider-man Afrolatynos będzie dobrym wzorem dla młodych czytelników o innym kolorze skóry. Na tak był m.in. ojciec klasycznego Pająka – Stan Lee.

Wielką popularność przyniósł Moralesowi bardzo dobrze przyjęty film animowany Spider-man Uniwersum. Bohater trafił także do świata gier, w tym do Marvel’s Spider-man, gdzie był grywalną postacią w niektórych częściach gry. Gra na PlayStation 5 znacznie rozbuduje jego rolę.

Spider-man na PS5 – co o nim wiemy?

Marvel’s Spider-man Miles Morales pozwoli graczom śledzić rozwój supebohaterskiej kariery nowego Pająka, który będzie musiał doskonalić swoje nadludzkie zdolności. Piszący na PlayStation.Blog Hermen Hulst kładzie nacisk na tak bardzo omawiany element PlayStation 5, czyli superszybki dysk SSD, oraz funkcje kontrolera DualSense. Dzięki nim gracz będzie mógł z wielką prędkością przemierzać Nowy Jork, także odczuwać wszelkie akrobacje, strzały siecią czy uderzenia zadawane przez Milesa.

Przygotowywany przez Insomniac Games Spider-man ukaże się pod koniec czwartego kwartału 2020 roku. Czyli wtedy, kiedy do sprzedaży trafi PlayStation 5. Nabywcy konsoli będą mogli więc od razu wcielić się w Moralesa.

marvel spider-man miles morales gra ps5
Źrodło: PlayStation.Blog

Czekacie na ten tytuł? Sprawdźcie też inne zapowiedziane pozycje na PS5 – Gran Turismo 7, Control oraz gry indie. A także naszą relację ze streamu PlayStation.

Źródła: PlayStation, PlayStation.Blog