Dying Light 2 – niezniszczalna broń? Znajdź Zawieszkę Korka

Jak to w grach bywa, często przywiązujemy się do swoich broni, zwłaszcza że są one potężne i wykonują ciekawe ataki. Dying Light 2 nie posiada mechaniki naprawiania przedmiotów, zatem pozostają Ci dwie opcje – wyrzucić zużyty oręż lub znaleźć Zawieszkę Korka. Dowiedz się jak go zdobyć i co dokładnie daje.

Zawieszka Korka naprawi każdą broń i zrobi ją niezniszczalną

Dying Light 2 jest jedną z tych typów gier, w których bardzo często musimy stawiać czoła przeciwnikom. Jeśli nie są to zombie, to renegaci lub drobni bandyci. Bronie natomiast mają określoną żywotność, która spada wraz z częstotliwością ich używania. Niedawno Damian napisał artykuł o tym, jak naprawić broń w DL 2 za pomocą modyfikacji. Ale czy wiesz, że idzie to zrobić bez wykorzystywania zasobów, a ponadto stworzyć z broni niezniszczalny przedmiot?

W ramach ciekawości dodam, że w poprzedniej części Dying Light także występował motyw Korka, jednak była to maczeta, która została uznana za jedną z najlepszych broni w grze. Jej zdobycie nie było łatwe, ponieważ wymagało odkrycia zaimplementowanego przez wrocławskie studio ester egga.

Dying Light 2 zawieszka korka

Czym jest Zawieszka Korka?

Zawieszka Korka, jak sama nazwa wskazuje, jest zawieszką, którą można dodać do broni, jako modyfikację. Dodaje ona z automatu bagatela +500 wytrzymałości, co naprawi każdą dostępną w grze broń. Dodatkowo można ją usuwać i dodawać do jednej lub wielu broni naraz tyle razy ile się chce. Niestety nie działa to na kusze i łuki, ponieważ te nie mają miejsc na modyfikacje, jednak większość broni bez problemu uratujesz przed zniszczeniem.

Zawieszka Korka wytrzymałość

Jak zdobyć Zawieszkę Korka?

Z pewnością mając już jakąś potężny, złoty miecz czy topór, nie chcesz go wymieniać na słabsze, bardziej prowizoryczne narzędzie. Twój oręż może zostać z Tobą do końca gry dzięki Zawieszce Korka. Znalezienie jej nie należy jednak do najprostszych, bo znajduje się ona w tzw. dev roomie, czyli pokoju przygotowanym specjalnie przez deweloperów w ramach ester eggu. Gracz przemierzający świat nie ma możliwości dostania się do tego miejsca bez instrukcji. My jednak taką instrukcję dostarczamy.

Pokonuj zombie w najlepszej jakości z komputerem G4M3R


Poszukiwania zawieszki muszą zacząć się w Central Loop, czyli centrum Villedor. W tym celu należy odwiedzić najwyższy budynek w okolicy, jakim jest wieżowiec VNC. Zalecamy jednak próbę dojścia do tego miejsca po ukończeniu misji „Audycja”, ponieważ będziesz mógł dostać się na górę wieżowca VNC przy pomocy windy, a nie liny z hakiem.

Gdy już dotrzesz na szczyt, wykonaj następujące kroki:

 1. Idź w kierunku SW (południowy zachód) i poszukaj budynku z wysoką, białą iglicą.
 2. Dotrzyj na niego przy pomocy paralotni.
 3. Weź kabel ze znajdującego się na dachu generatora.
 4. Podejdź do skraju budynku i stań na drewnianej desce, która delikatnie wystaje za jego krawędź.
 5. Zejdź dwa piętra niżej i podłącz kabel do skrzynki z bezpiecznikiem.
 6. Przejdź przez pomieszczenie i weź kabel z drugiego generatora.
 7. Zejdź kolejne dwa piętra i podłącz kabel do skrzynki z bezpiecznikiem.
 8. Przejdź przez pomieszczenie i zdobądź ostatni kabel.
 9. Korzystając z desek umieszczonych na krawędziach, zejdź niżej o dwa poziomy i podłącz kabel do skrzynki z bezpiecznikiem.
 10. Podejdź do elektrycznego zamka i odblokuj go przy pomocy klucza GRE.
 11. Wejdź do pokoju, pokonaj zombie, a następnie usiądź na każdej pufie, zaczynając od pomarańczowej, która znajduje się pomiędzy dwoma niebieskimi.
 12. Gdy wykonasz te czynności, po upływie 30 sekund na stoliku kawowym powinien pojawić się schemat Zawieszki Korka.
Dying Light 2 niezniszczalna broń
Budynek, na który musisz się dostać.

Jeśli któraś z naszych wskazówek byłaby dla Ciebie niezrozumiała, to zawsze możesz podejrzeć, jak robi to gracz na poniższym nagraniu.