Pierwsze mody do God of War PC już są! Kratos w stroju babci, czy lepsza grafika?

Za każdym razem gdy popularny tytuł konsolowy zostaje przeniesiony na komputery, pierwsze myśli wielu graczy kierują się w stronę modyfikacji. Nie inaczej jest w przypadku ostatniej premiery God of War na PC. Zaledwie kilka dni od premiery dostępnych jest już kilkanaście modów do gry, a będzie ich jeszcze więcej.

Twórcy God of War PC wspierają moderów

W niedawnym wywiadzie dla Game Informer, dyrektor kreatywny Cory Barlog i starszy kierownik produkcji technicznej Matt DeWald opowiedzieli o możliwościach modyfikacji God of War na PC. Obaj deweloperzy w pełni wspierali społeczność moderską i rynek PC.

God of War PC śmieszne mody

Pomimo braku wsparcia dla modów w God of War na PC, wywiad z Game Informer ujawnia, że twórcy gry są chętni do obejrzenia dzieł stworzonych przez fanów. Dyrektor kreatywny Cory Barlog i starszy kierownik produkcji technicznej Matt DeWald wyjaśnili Game Informerowi, że niestandardowe narzędzia używane do tworzenia God of War sprawią, że obsługa modów będzie niezwykle trudna do wdrożenia.

Jak się jednak okazało, wykwalifikowani modderzy nie mieli większego problemu z umieszczeniem swoich modyfikacji. Wielu fanów chce zobaczyć niestandardowe crossovery, pozwalające Kratosowi władać mieczem świetlnym, czy zmienić Atreusa, syna Kratosa, w maskotkę Nintendo Mario.

Najlepsze mody do God of War na PC

God of War jest obecnie dostępny w sklepie Epic Games Store i Steam, gdzie spotyka się ze „zdecydowanie pozytywnym” przyjęciem wśród graczy. Gra naprawdę jest bardzo popularna, a świadczy o tym również liczba już dostępnych modyfikacji. W niecałe 24 godziny od premiery pojawiło się kilka modów, a ich liczba szybko rośnie.

Produkcja Sony na PC wygląda zdecydowanie lepiej niż na PlayStation 4. Mimo to dla PC Master Race to zbyt mało, ponieważ najliczniejsze grono modyfikacji stanowią mody graficzne. Oprócz tego udało mi się znaleźć kilka modyfikacji naprawiających błędy i zmieniających wygląd Kratosa. Oto przygotowana przeze mnie lista najlepszych modyfikacji:

Odin Reshade – mroczniejszy styl graficzny

Chcesz ciemniejszego, ostrzejszego, bardziej lodowatego otoczenia? Gra nie jest dla Ciebie wystarczająco mroczna? W takim razie ta modyfikacja jest dla Ciebie idealna. Mod Odin – Reshade zmienia kolor gry i zwiększa kontrast, aby cienie były bardziej widoczne, a świat nieco przyciemnione.

Strona modyfikacji Odin – Reshade (by kyOuZz_-)

GOW Regrade – poprawione kolory, cienie i ostrość

Jeśli ponury świat God of War zaprezentowany w modyfikacji Odin – Reshade Ci nie odpowiada, to skorzystaj z tego mniej agresywnego ulepszenia graficznego autorstwa RIMBUSTA WONKA. Mod zmienia grafikę, poprawiając kolory, cienie i ostrość odwzorowania tonów. Zmiany nie zużywają dużej ilości zasobów, ale sprawiaj, że grafika wydaje się bardziej żywa i ładniejsza.

Strona modyfikacji GOW Regrade (by RIMBUSTA WONKA)

God of War NG Plus Save File – import zapisu gry z PlayStation

Jeżeli ukończyłeś grę God of War na swoim PS4 i chcesz doświadczyć fantastycznej przygody od nowa na PC, to modyfikacja dla ciebie. Stworzony przez enzonahuy mod zapewnia import plików zapisu NG+ z w pełni ulepszoną zbroją, kompletnymi drzewkami umiejętności i wzmocnionymi runami. Dzięki temu unikniesz ponownego grindowania itemów i zdołasz pokonać wszystkie Valkyrie.

Strona modyfikacji God of War NG Plus Save File (Import PS4) (by enzonahuy)

Vulkan Launcher – implementacja API Vulkan

Vulkan Launcher jak sama nazwa wskazuje implementuje bibliotekę Vulkan do gry. Modyfikacja w szczególności przydatna jest dla użytkowników kart graficznych AMD, ponieważ zwiększa wydajność średnio o około 10 klatek na sekundę. Jest to szybki i prosty sposób na podniesienie osiągów, ponieważ AMD w przeciwieństwie do NVIDI nie posiada dostępu do ustawień DLSS.

Strona modyfikacji Vulkan Launcher (Instanity666)

Windows 7 Patch for God of War – gra na starszym systemie

Nadal grasz na starym sprzęcie? Utknąłeś w systemie operacyjnym Windows 7? Może się okazać, że w ogóle nie będziesz w stanie uruchomić gry. Ta modyfikacja została stworzona dla nielicznych osób, które wciąż używają Windows 7 i chcą grać w God of War na PC.

Strona modyfikacji Windows 7 Patch for God of War (by okt004175 alan2350)