Od redakcji. Słowniczek (wyrażeń technologicznych i nie tylko)
Argus – łacińska wersja imienia Argos – w mitologii greckiej olbrzym o wielu oczach (często podaje się liczbę sto), któremu Hera oddała pod straż jedną z kochanek Zeusa – nimfę Io.
Ashton – Kevin Ashton, brytyjski pionier technologiczny, współzałożyciel Auto-ID Labs w Instytucie Technologii w Massachusetss. W 1999 roku stworzył termin internet rzeczy (choć on sam preferuje określenie internet dla rzeczy).
curiositas – łac. ciekawość.
Edgar – chodzi o Edgara Allana Poe, amerykańskiego pisarza i poetę, autora niesamowitych opowieści grozy (w tym Zagłady domu Usherów, która stała się modelowym przykładem upiornego domostwa).
feeria – tu bogactwo barw i pulsujących świateł.
lary i penaty – w wierzeniach starożytnych Rzymian bóstwa opiekujące się między innymi domem i rodziną. Lary, podobnie jak many, były duszami zmarłych, którzy po śmierci nadal czuwali nad swoimi bliskimi.
Weiser – Mark D. Weiser, amerykański informatyk i dyrektor techniczny PARC – ośrodka badawczego firmy Xerox. Twórca konceptu przetwarzania bez granic (ubiquitous computing), w którym operacje wykonywane przez komputer (mózg elektronowy, jak nazywa go Volant) towarzyszą człowiekowi na każdym kroku i w rozmaitych urządzeniach. Swoje idee opisał w artykule The Computer of the 21st Century z 1991 roku, gdzie przedstawił funkcjonowanie (nienazwanego wówczas) internetu rzeczy.