Inteligentny dom – miesięczny przegląd ofert – luty 2021

W drugiej połowie lutego przychodzimy do Was z kolejnym przeglądem sprzętów, które pomogą Wam stworzyć Wasz inteligentny dom. Oświetlenie, monitoring, bezpieczeństwo domu… Zapraszamy do lektury i poznania nowości.

Yeelight V1 Pro – czyli inteligentne oświetlenie na Twoim biurku

Zaczynamy od oświecenia. A jak oświecenie – to lektura. A jak lektura – to często przeciągająca się do późnych godzin. Jak dbać nie tylko o zasób informacji, ale także o oczy? Stosując dobre oświetlenie. Na przykład Yeelight V1 Pro, która równomiernie oświetli powierzchnię biurka. Emituje ona światło zbliżone do naturalnego, a także eliminuje szkodliwe światło niebieskie.

Yeelight V1 Pro

Lampkę wyposażono również w bioniczne sensory. Wykrywają one światło ambientowe i to odpowiednie do czytania. A także sprawiają, że V1 Pro dopasowuje się automatycznie do warunków oświetleniowych w danym pomieszczeniu. Nie brakuje też możliwości sparowania lampki z aplikacją Yeelight czy współpracy z Asystentem Google, Aleksą, Apple HomeKit czy SmartThings Samsunga.

Do garażu i nie tylko – czyli Yale AC-PS-EU

Następna propozycja do inteligentnego domu, na którą chcemy zwrócić w tym miesiącu uwagę, to gniazdo Yale AC-PS-EU. A mówiąc o inteligentnym domu, mamy na myśli dość szeroki jego obszar. Prezentowany Smart Plug działa bowiem bezprzewodowo w obrębie 200 metrów. Oznacza to, że można go podpiąć także  garażu lub w budynkach gospodarczych.

Dzięki temu możemy zdalnie wyłączyć pozostawione tam urządzenia (np. piecyk czy wentylator), a także ustawić harmonogram działania o wyznaczonych porach.

Uwaga, intruz! Zestaw alarmowy Yale IA-312

W naszym lutowym przeglądzie mamy jeszcze jedną propozycję od Yale. To zestaw alarmowy Yale IA-312, który również ogarnia dwustumetrowy obszar (a więc również może zahaczyć o garaż czy podobne budynki). W jego skład wchodzą centrala alarmowa, czujnik ruchu PIR (pasywny czujnik podczerwieni), kontrakton na drzwi lub okna oraz pilot do zdalnego sterowania. Można go rozbudować aż do 40 akcesoriów.

Yale IA 322

Yale IA-312 możemy też sparować z Philips Hue i odstraszyć włamywacza czy innego intruza za pomocą oświetlenia. Zestaw alarmowany jest też zgodny z Aleksą oraz Google Home, a także łączy się ze smartwatchami.

Kamera EZVIZ C8C PTZ – by widzieć więcej

Prócz zestawu alarmowego, polecamy również kamerę. To obrotowa EZVIZ C8C PTZ, oferująca rejestrowanie w rozdzielczości FHD oraz ochronę przed wodą i pyłem na poziomie IP65. Zaimplementowana sztuczna inteligencja rozpoznaje natomiast, czy na monitorowanym terenie znalazł się człowiek – w ten sposób nie mamy podnoszonego rabanu z powodu pojawienia się psa lub kota.

EZVIZ C8C PTZ

Do tego dochodzą trzy tryby nocne (kolorowy, czarno-biały i inteligentny – przełączający się na kolor po wykryciu człowieka). Jest też między innymi stroboskop, który może przepłoszyć gagatka – uruchomimy go przez aplikację lub ustawimy w niej automatyczne włączanie się.

Kod dostępu – Yale Smart Keypad

Ostatni z polecanych produktów do inteligentnego domu to jeszcze jedna propozycja z rodziny Yale. Tym razem to coś dla użytkowników inteligentnych zamków tego producenta, sterowanymi przez aplikację Yale Access – mianowicie Yale Smart Keypad. Klawiatura ta umożliwia otwieranie drzwi za pomocą unikatowych kodów, z których mogą skorzystać inni domownicy lub (proszeni) goście.

Yale Smart Keypad

Łącznie możemy wygenerować 265 kodów. Każde otwarcie i zamknięcie drzwi sprawdzimy w aplikacji. Z Yale Smart Keypad można połączyć się z dowolnego miejsca – trzeba jednak pamiętać o posiadaniu dostępnego osobno Yale Wi-Fi Bridge.

Co sądzicie o naszych lutowych propozycjach? Dajcie nam znać w komentarzach. Sprawdźcie też przegląd ze stycznia. Do zobaczenia w marcu.