Inteligentny dom – miesięczny przegląd ofert – luty 2021

W drugiej połowie lutego przychodzimy do Was z kolejnym przeglądem sprzętów, które pomogą Wam stworzyć Wasz inteligentny dom. Oświetlenie, monitoring, bezpieczeństwo domu… Zapraszamy do lektury i poznania nowości.

Yeelight V1 Pro – czyli inteligentne oświetlenie na Twoim biurku

Zaczynamy od oświecenia. A jak oświecenie – to lektura. A jak lektura – to często przeciągająca się do późnych godzin. Jak dbać nie tylko o zasób informacji, ale także o oczy? Stosując dobre oświetlenie. Na przykład Yeelight V1 Pro, która równomiernie oświetli powierzchnię biurka. Emituje ona światło zbliżone do naturalnego, a także eliminuje szkodliwe światło niebieskie.

Yeelight V1 Pro

Lampkę wyposażono również w bioniczne sensory. Wykrywają one światło ambientowe i to odpowiednie do czytania. A także sprawiają, że V1 Pro dopasowuje się automatycznie do warunków oświetleniowych w danym pomieszczeniu. Nie brakuje też możliwości sparowania lampki z aplikacją Yeelight czy współpracy z Asystentem Google, Aleksą, Apple HomeKit czy SmartThings Samsunga.

Do garażu i nie tylko – czyli Yale AC-PS-EU

Następna propozycja do inteligentnego domu, na którą chcemy zwrócić w tym miesiącu uwagę, to gniazdo Yale AC-PS-EU. A mówiąc o inteligentnym domu, mamy na myśli dość szeroki jego obszar. Prezentowany Smart Plug działa bowiem bezprzewodowo w obrębie 200 metrów. Oznacza to, że można go podpiąć także  garażu lub w budynkach gospodarczych.

Dzięki temu możemy zdalnie wyłączyć pozostawione tam urządzenia (np. piecyk czy wentylator), a także ustawić harmonogram działania o wyznaczonych porach.

Uwaga, intruz! Zestaw alarmowy Yale IA-312

W naszym lutowym przeglądzie mamy jeszcze jedną propozycję od Yale. To zestaw alarmowy Yale IA-312, który również ogarnia dwustumetrowy obszar (a więc również może zahaczyć o garaż czy podobne budynki). W jego skład wchodzą centrala alarmowa, czujnik ruchu PIR (pasywny czujnik podczerwieni), kontrakton na drzwi lub okna oraz pilot do zdalnego sterowania. Można go rozbudować aż do 40 akcesoriów.

Yale IA-312 możemy też sparować z Philips Hue i odstraszyć włamywacza czy innego intruza za pomocą oświetlenia. Zestaw alarmowany jest też zgodny z Aleksą oraz Google Home, a także łączy się ze smartwatchami.

Kamera EZVIZ C8C PTZ – by widzieć więcej

Prócz zestawu alarmowego, polecamy również kamerę. To obrotowa EZVIZ C8C PTZ, oferująca rejestrowanie w rozdzielczości FHD oraz ochronę przed wodą i pyłem na poziomie IP65. Zaimplementowana sztuczna inteligencja rozpoznaje natomiast, czy na monitorowanym terenie znalazł się człowiek – w ten sposób nie mamy podnoszonego rabanu z powodu pojawienia się psa lub kota.

EZVIZ C8C PTZ

Do tego dochodzą trzy tryby nocne (kolorowy, czarno-biały i inteligentny – przełączający się na kolor po wykryciu człowieka). Jest też między innymi stroboskop, który może przepłoszyć gagatka – uruchomimy go przez aplikację lub ustawimy w niej automatyczne włączanie się.

Kod dostępu – Yale Smart Keypad

Ostatni z polecanych produktów do inteligentnego domu to jeszcze jedna propozycja z rodziny Yale. Tym razem to coś dla użytkowników inteligentnych zamków tego producenta, sterowanymi przez aplikację Yale Access – mianowicie Yale Smart Keypad. Klawiatura ta umożliwia otwieranie drzwi za pomocą unikatowych kodów, z których mogą skorzystać inni domownicy lub (proszeni) goście.

Yale Smart Keypad

Łącznie możemy wygenerować 265 kodów. Każde otwarcie i zamknięcie drzwi sprawdzimy w aplikacji. Z Yale Smart Keypad można połączyć się z dowolnego miejsca – trzeba jednak pamiętać o posiadaniu dostępnego osobno Yale Wi-Fi Bridge.

Co sądzicie o naszych lutowych propozycjach? Dajcie nam znać w komentarzach. Sprawdźcie też przegląd ze stycznia. Do zobaczenia w marcu.