W innym przypadku nie wykorzystasz pełnej mocy kart graficznych Intel ARC i liczba klatek może być niższa nawet o ponad 20% (!), a podczas gry możesz odczuwać nieustanne „przycinki” (tzw. stuttering). Dlatego jeśli zamierzasz kupić kartę Intel ARC do swojego komputera, zapoznaj się z oficjalnymi wymaganiami Intela.
System operacyjny
- 64-bitowy Windows 10 (20H2 lub nowsza wersja)
- 64-bitowy Windows 11
System operacyjny musi być postawiony na partycji typu GPT. To nowszy format od MBR, który w odróżnieniu od starszego standardu nie ma ograniczeń w kwestii maksymalnego rozmiaru partycji czy ich liczby na jednym dysku. Jest to wymóg konieczny.
Płyta główna
Płyta główna musi obsługiwać Resizable BAR. Intel podaje w oficjalnych wymaganiach następujące chipsety:
Uwaga: to nie wszystkie serie, które obsługują Resizable BAR. Te funkcje możesz także aktywować na płytach głównych opartych na serii AMD 400 (np. B450, X470), a także na wybranych płytach Intel 300 (np. Z390, Z370, H370, B360, H310). Upewnij się, czy faktycznie obsługują one Resizable BAR, a jeśli nie, sprawdź, czy producent oferuje dla nich odpowiednią aktualizację BIOS-u, która pozwoli na aktywację tej funkcji.
Przeczytaj: ranking płyt głównych 2022
Płyta główna powinna mieć też minimum pełnoprawny slot PCI-Express 3.0 x16 dla karty graficznej, choć, jak wynika z testów, do optymalnej pracy zalecane jest PCIe 4.0. Niemniej jednak różnice między tymi standardami w wydajności wynoszą zwykle góra parę klatek, więc to nie będzie duża strata. Bardziej mogą ją odczuć posiadacze niższych modeli z serii ARC Alchemist, np. A380 z obsługą PCIe 4.0 x8.
a gdzie ekologia
kiepski sprzęt nie warty swojej ceny
Dla tego go nie kupie bo wymagania ma kosmiczne podziękował
Ciekawe czy pójdzie na xeonie e5 2690 v4