Wyciekły informacje o Fitbit Morgan. Co wiadomo o opasce, która prawdopodobnie jest odpowiednikiem Fitbit Charge 5?

Na rynku akcesoriów wearables znów zawrzało. Wszystko za sprawą informacji o tajemniczej opasce Fitbit Morgan. Otóż, ostatnio w sieci pojawiły się jej pierwsze zdjęcia i wszystko wskazuje, że jest to piąta odsłona urządzenia z cieszącej się niebywałą popularnością linii Fitbit Charge. Co udało się ustalić i jakie zmiany niesie za sobą prawdopodobny Fibit Charge 5?

Fitbit Morgan to Fitbit Charge 5?

Portal 9to5google opublikował w poniedziałek zdjęcie opaski Fitbit podpisanej jako model „Morgan”, a jego przedstawiciele sugerują, że jest on kolejną, piątą odsłoną opaski z linii trackerów Fitbit Charge. 

Jako przemawiające tą tezą argumenty, wskazują przede wszystkim na podobną do serii Charge budowę, design i charakterystyczne funkcjonalności, które odczytano ze zdjęcia. Według przedstawicieli portalu technologicznego idealnie wpisują się one w założenia tej serii opasek, należących do amerykańskiej marki.

Zobacz koniecznie:

Fitbit Morgan Charge 5 plotki
fot. Fitbit Morgan / 9to5google.com

Co przynosi potencjalny Fitbit Charge 5?

Design i budowa podobne do serii Luxe

Jeżeli internetowe plotki się nie mylą, to po raz pierwszy w historii opasek z linii Charge możemy spodziewać się trackera z kolorowym wyświetlaczem. 

Ponadto swoją budową i ogólnym designem Fitbit Charge 5 ma do złudzenia przypominać zegarki z luksusowej serii Fitbit Luxe, funkcjonującej na rynku od kwietnia bieżącego roku. W przeciwieństwie do nich nie uraczymy tu jednak zaokrąglonych krawędzi. Sama opaska i wyświetlacz są też nieco szersze od linii Luxe, a to wiąże się z większym ekranem, który jest wygodny i zapewnia większą funkcjonalność. 

Sprawdź opaski Fitbit Luxe dostępne w x-kom

NFC i płatności zbliżeniowe

Zasugerowano również, że Fitbit Morgan ma wbudowany moduł NFC i obsługuje płatności zbliżeniowe, podobnie jak wcześniej Charge 4 i specjalna edycja Charge 3. Ma o tym świadczyć sposób ustawiania czterocyfrowego kodu PIN, który jest wymogiem bezpieczeństwa podczas konfigurowania usługi płatności zbliżeniowych Fitbit Pay.

Czujnik SpO2 i GPS?

To jednak nie wszystko. Inne funkcjonalności, które można było odczytać ze zdjęć potencjalnej opaski Charge 5 to m.in. dostęp do aplikacji pogodowej, kalendarz, możliwość nawigacji muzyką i rozbudowane powiadomienia. 

Z internetowych donosów można również wywnioskować, że opaska o świeżej nazwie Morgan będzie posiadała samodzielny GPS i pulsoksymetr, czyli czujnik natlenienia krwi SpO2 .

Dlaczego jest to istotne? Przeczytaj:

Premiera Fitbit Charge 5

Oficjalna data premiery nowej opaski z linii Fitbit Charge nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że trwają nad nią prace. Jest to zapewne kolejny powód, dla którego zagraniczne portale upatrują jej w odsłoniętym ostatnio modelu, a nazwę Fitbit Morgan traktują jedynie jako „roboczy” kryptonim. 

Jak faktycznie będzie? Trudno powiedzieć, ale internetowe źródła donoszą, że amerykański producent może celować w październik 2021.

Póki co, polecam przeczytać także:

Źrodła: 9to5google.com, forbes.com