Fitbit Luxe. Specyfikacja i dostępność stylowego trackera fitness

Najnowsza opaska sportowa spod szyldu Fitbit weszła właśnie na rynek i od razu zrobiła zamieszanie. Wszystko za sprawą niezwykle eleganckiego i bardzo wyrafinowanego designu oraz niezwykle szerokiej gamy nowoczesnych czujników i funkcji, które zostały w niej zaimplementowane. Poznajcie smartband Fitbit Luxe, który może okazać się jedną z ciekawszych propozycji dla fanów gadżetów wearables tej wiosny.

Pierwszy taki smartband od Fitbit 

Premierowa opaska sportowa spod szyldu Fitbit została zaprojektowana tak, aby pomóc w bardziej holistycznym podejściu do zdrowia. Luxe to niewielki tracker z wielkimi możliwościami. Zapewnia motywację i wsparcie, które są niezbędne do realizacji założonych celów treningowych i skutecznego dbania o zdrowy styl życia. 

Mówiąc najprościej, zebrane w nim czujniki i technologie pozwalają mieć wgląd w kluczowe parametry, dotyczące stanu zdrowia użytkownika. A dzięki ich spersonalizowanym pomiarom, premierowa opaska z powodzeniem informuje, jaki wpływ mają one na nasze samopoczucie, w tym: stres, zmęczenie lub potencjalne oznaki chorób.

Jednocześnie, dzięki swej jeszcze bardziej dopracowanej formie, model Luxe stanowi elegancki i bardzo nowoczesny dodatek biżuteryjny.

Stylowa i bardzo elegancka opaska sportowa  

Fitbit Luxe, jako jedyna do tej pory opaska amerykańskiego producenta, otrzymał kolorowy wyświetlacz, robiący oszałamiające wrażenie wizualne. Jego prosta i intuicyjna obsługa jest dopełnieniem atrakcyjności i zapewnia ułatwiony dostęp do najważniejszych dla użytkownika informacji. Urządzenie może też pochwalić się opływowym, delikatnym kształtem, który sprawia, że dyskretnie leży na nadgarstku. Co więcej, dzięki specjalnie zastosowanej technice waporyzarcji metalu, koperta ze stali nierdzewnej Luxe tworzy wykończenie o wysokim połysku i sprawia wrażenie ręcznie robionej biżuterii. 

Wszystko to pozwala stwierdzić, że tracker Fitbit to sprzęt  prawdziwie luksusowy i niezwykle komfortowy do noszenia.

Pomiar parametrów organizmu i tryby treningowe

Fitbit Luxe otrzymał funkcję całodobowego monitorowania tętna. Pozwala ona śledzić tętno w czasie rzeczywistym, przez co wskazuje np. dokładną ilość spalonych kalorii. Opaska z powodzeniem zobrazuje też częstość oddechów, zmienność tętna, a także tętno spoczynkowe. Monitorując trendy zachodzące w organizmie, potrafi wskazać, kiedy użytkownik jest najbardziej narażony na  stres, zmęczenie oraz np. czy spada mu odporność.

Ponadto model Luxe oferuje 20 różnych trybów ćwiczeń z poziomu nadgarstka, w tym np. bieganie, jeżdżenie na rowerze lub piesze wędrówki. Nie posiada jednak modułu GPS, więc aby obserwować pokonany dystans, musimy sparować go ze smartfonem, który ma dostęp do lokalizacji. Jeśli z kolei wykupimy opcję Premium w dedykowanej aplikacji otrzymamy dostęp do ponad 200 ćwiczeń audio i wideo od certyfikowanych trenerów osobistych.

Jak na Fitbit przystało, nie zabrakło tu również autorskiej funkcji producenta, czyli Aktywnych Minut. Mowa o opcji, która pozwala ocenić, kiedy dać z siebie więcej podczas treningu, a kiedy trzeba jednak  zmniejszyć tempo ćwiczeń. Oprócz tego premierowy tracker może pochwalić się także m.in.  automatycznym wykrywaniem aktywności czy przypomnieniami o konieczności ruchu.

fitbit luxe opaska sportowa premiera elegancka

Fitbit dba o jakość snu i ograniczenie stresu

Luxe, podobnie jak reszta akcesoriów wearables od Fitbit, zweryfikuje również jakość, długość i poszczególne fazy snu. Jeśli natomiast wykupimy wspomnianą już opcję Premium, zyskamy pakiet Oceny Snu, który pozwala lepiej zrozumieć jego jakość i gwarantuje przypomnienia o porze snu, przez co pomaga w utrzymaniu jego poprawnej higieny.

Zadbano tu zatem o weryfikację stresu. Wraz z modelem Luxe amerykański producent wprowadza tzw. szczegółową analizę Oceny Stresu, która od tej pory, w pakiecie Premium będzie dostępna na to i pozostałe urządzenia werables Fitbit, mierzące tętno, w tym m.in. Charge 4Inspire 2, Luxe, SenseVersa 2 i Versa 3.

A co daje ona w praktyce? Przede wszystkim informacje o wysiłku, wzorcach snów i szybkości reakcji organizmu na czynniki stresogenne. Dodatkowo pakiet Oceny Stresu daje także dostęp do prawie 200 treningów i sesji mindfulness, popularnych marek, które pomagają efektywniej nim zarządzać.

fitbit odpoczynek

Opcje w pakiecie Premium, w tym śledzenie glukozy we krwi

Równolegle do nowej opaski debiutuje funkcja śledzenia poziomu glukozy we krwi w aplikacji Fitbit. Pokazuje ona, jak poziom glukozy zmienia się w ciągu dnia i jak reaguje on na inne wskaźniki. Niestety na chwilę obecną dostępna jest ona wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a w najbliższych miesiącach ma zostać wprowadzona w wybranych krajach w Europie, Azji i Kanadzie. Czy pojawi się także w Polsce? Czas pokaże. Na razie nie ma informacji na ten temat. 

Niemniej w ramach konta Premium, użytkownicy otrzymują dodatkowe funkcje zdrowotne w aplikacji Fitbit, do których należą m.in. zapisywanie posiłków, nawodnienia i masy ciała oraz śledzenie Zdrowia Kobiet, w tym np. kontroli cyklu menstruacyjnego. Mają również zapewniony dostęp do ponad 60 nowych treści dotyczących żywienia, w tym wyselekcjonowanych zdrowych przepisów od Fitbit i prestiżowego magazynu Eating Well.

fitbit luxe opaska sportowa premiera elegancka

Opcje smart, system i kompatybilność opaski

Co ważne, oprócz pełnej gamy narzędzi kontrolujących zdrowie i kondycję, Luxe idealnie wpasuje się w styl życia dzięki inteligentnym funkcjom, takim jak alarmy, stoper i minutnik. Oprócz tego, opaska poinformuje także o powiadomieniach z aplikacji, połączeniach oraz wiadomościach tekstowych. Gdy z kolei będziemy chcieli od nich odpocząć,  daje taką możliwość w ramach funkcji „nie przeszkadzać”, którą uruchomimy z poziomu nadgarstka. 

Luxe jest kompatybilna z wybranymi telefonami z systemem Android i iOS oraz Google Fast Pair. Opaska otrzymała także solidną baterię, która ma wytrzymać aż do  pięciu dni bez konieczności doładowywania. 

Cena i dostępność Luxe. Fitbit Premium na pół roku gratis

Smartband Fitbit Luxe wszedł na polski rynek dosłownie kilka dni temu. W sklepie x-kom ma pojawić się pod koniec maja 2021, czyli jeszcze tej wiosny Gdy tylko się tak stanie, oczywiście przekażemy Wam tę informację. Przewidywana cena to około 750 zł.  

Co ciekawe, kupując premierową opaskę,  w pakiecie otrzymamy bezpłatną, 6-miesięczną subskrypcję wspomnianej już usługi Fitbit Premium. Będzie to idealna okazja, aby wypróbować opcję, zapewniającą dodatkowe wsparcie, motywację i głębszą analizę danych, w tym spersonalizowane pomiary kluczowych wskaźników zdrowotnych.  A później zadecydować, czy chce się z niej dalej skorzystać. 

Sięgnij po inteligentne urządzenia Fitbit dostępne w x-kom 

Zobacz także:

Źródło tekstu i grafik: Fitbit / opracowanie własne