Charge 5 oficjalnie. Nowa opaska Fitbit z kolorowym wyświetlaczem, kontrolą snu i optymalizacją stresu

Amerykański producent akcesoriów wearables przedstawił ostatnio swoją najnowszą i jednocześnie najbardziej zaawansowaną opaskę sportową Fitbit Charge 5. Jest to pierwszy tracker tej linii, który otrzymał kolorowy wyświetlacz i czujnik EDA, pomagający zarządzać stresem. Co jeszcze przynosi nowy smartband Fitbit i kiedy pojawi się w Polsce? Sprawdźmy szczegóły.

Premiera Fitbit Charge 5

Nie tak dawno pisałam o przeciekach na temat tajemniczej opaski Fitbit, noszącej kryptonim „Morgan”. Wszystkie znaki na niebie i ziemi, wskazywały wówczas na to, że będzie ona nową odsłoną smatbanda z linii Charge, czyli Fitbit Charge 5. Możecie o niej przeczytać tutaj:

Teraz, po oficjalnej premierze nowego trackera Fitbit można to łatwo zweryfikować. Okazuje się, że Fitbit Charge 5 przynosi więcej, niż mogliśmy się spodziewać.

Lekki, piękny, wytrzymały

Nowy Fitbit Charge 5 to zmiany, które widoczne są już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim jako pierwszy zegarek z tej serii otrzymał kolorowy wyświetlacz AMOLED oraz opcję Always On Display dla jeszcze większej wygody, tak aby z łatwością sprawdzać statystyki podczas treningu i bez przerwy wyświetlać najważniejsze dla użytkownika powiadomienia. 

Nowy panel ekranu jest też aż o dwa razy jaśniejszy w porównaniu do poprzednich odsłon opaski, co znacznie ułatwia przeglądanie informacji wyświetlanych na nadgarstku w słoneczne dni.

fitbit charge 5

Fitbit Charge 5 jest też aż o 10% lżejszy od poprzednich wersji opaski. Jego aerodynamiczna, dopasowująca się do nadgarstka konstrukcja trzyma się z kolei na trzech rodzajach pasków. Oto i one:

  • sylikonowe, oddychające paski Infinity,
  • pluszowe, nylonowe paski na rzepy,
  • ręcznie wykonane, skórzane paski Horween.

Kontroluj stres, sen i inne parametry organizmu

Nowy tracker Fitbit otrzymał szeroką gamę precyzyjnych sensorów, które pomagają w bardziej holistycznym podejściu do życia. 

Charge 5 umożliwia kontrolę stresu EDA, kondycji serca, snu i ogólne samopoczucie. Jego posiadacze będą mieli także dostęp do funkcji Oceny stresu oraz EKG w dedykowanej aplikacji Fitbit, dzięki czemu każdego ranka mogą zobaczyć, czy są gotowi do podjęcia nowych wyzwań, czy raczej powinni skupić się na regeneracji sił i odpoczynku.

Ponadto opaska Charge 5 całodobowo monitoruje puls i wysyła alerty o wysokim i niskim tętnie. Potrafi także śledzić częstotliwość oddechów, zmiany temperatury skóry i poziomu tlenu we krwi SpO2. 

Dlaczego to takie ważne? Przeczytaj w artykule:

Oprócz powyższego pomaga także utrzymać zdrowy i spokojny sen. Tracker Fitbit oferuje takie narzędzia, jak Ocena snu, pomiar faz snu, czy inteligentny budzik, a w opcji Fitbit Premium daje także wgląd w głębszą analizę i wskazówki pozwalające na poprawę jakości snu.

fitbit charge 5 EDA

Opaska sportowa Fitbit dla aktywnych  

Charge 5 to smartband, który pomaga prowadzić aktywne i zdrowe życie. Nowa opaska amerykańskiej marki może pochwalić się wbudowanym modułem GPS, dzięki czemu prześledzi dystans i tempo treningów bez konieczności połączenia ze smartfonem.

Co więcej automatycznie rozpozna aktywność użytkownika i proponuje aż 20 dedykowanych trybów treningowych z poziomu nadgarstka. W każdym z nich określi m.in. VO2 Max, czyli pułap tlenowy, jaki osiąga organizm podczas wysiłku, oraz tzw.  minuty w strefie aktywnej. 

Osoby korzystające z Charge 5 i mające dostęp do Fitbit Premium zyskają z kolei bardziej szczegółową analizę postępów i parametrów, praktyczne wskazówki, ponad 200 treningów, a także mnóstwo treści dotyczących efektywnej medytacji i odżywania. Tak, aby każdy dzień z nową opaską Fitbit był pełnowartościowy.

fitbit charge 5

Opcja Fitbit Premium na 6 miesięcy za darmo 

Trzeba zaznaczyć, że każdy, kto kupi Fitbit Charge 5 otrzyma bezpłatną, 6-miesięczną subskrypcję wspomnianej już usługi Fitbit Premium w aplikacji mobilnej. 

Będzie to idealna okazja, aby wypróbować jej wszystkie atuty, zagwarantować sobie dodatkowe wsparcie i motywację, a przy tym głębszą analizę danych. Z kolei po bezpłatnym użytkownik będzie mógł sam zadecydować, czy chce dalej korzystać z Fitbit Premium. 

charge 5

Cena i dostępność Fitbit Charge 5

Według informacji producenta, najbardziej zaawansowana opaska spod szyldu Fitbit ma kosztować mniej niż 900 zł. Do regularnej sprzedaży trafi pod koniec września 2021. Wówczas również ma pojawić się w sklepie x-kom

W oczekiwaniu na jej sklepowy debiut, polecam natomiast przeczytać:

Warto też sprawdzić ofertę na smartwatche marki Fitbit: