Opaska Fitbit Charge 4 zaprezentowana. Jest jeszcze lepsza niż poprzedniczka

Najnowsze akcesorium wearables od Fitbit, w przeciwieństwie do swojej poprzedniej wersji, dostało wbudowany GPS oraz pozwala na płatności zbliżeniowe za pomocą NFC. Ponadto imponuje całym spectrum sensorów non stop monitorujących pracę organizmu. Co więcej, Fitbit Charge 4 to już nie tylko sportowy gadżet, ale i w pełni multimedialny kompan w codziennych aktywnościach. Poznajcie bliżej Fitbit Charge 4 – bo warto.

Fitbit Charge 4 doczekała się GPS

Mimo że z wyglądu Fitbit Charge 4 do złudzenia przypomina dobrze znany model Fitbit Charge 3, to różnice są spore, szczególnie w specyfikacji.

Najważniejszą nowością w premierowej odsłonie opaski sportowej Fitbit jest GPS. Długo wyczekiwane rozwiązanie pojawia się w końcu w Charge 4, dając tym samym możliwość rejestrowania dystansu i przebytej trasy – bez zabierania ze sobą smartfona. Dodatkowo opaska po synchronizacji z aplikacją mobilną, dookreśli poziomy tętna w czasie jej pokonywania.

fitbit charge 4 premiera Geex
źródło: fitbit

Specyfikacja:

 • Wbudowany moduł GPS,
 • NFC w standardzie,
 • Czujniki: pulsometr 24/7, akcelerometr,
 • Krokomierz,
 • Licznik spalonych kalorii,
 • Powiadomienia o braku aktywności,
 • Powiadomienia o połączeniach, SMS-ach i aplikacjach,
 • Pomiar faz i jakości snu,
 • Bateria: do 7 dni na jednym ładowaniu.
 • Sensor SpO2 – inteligentne budzenie,
 • Obsługa Spotify
 • Polska wersja językowa,
 • Wodoodporność 5 ATM.

Minuty w Strefie Aktywności – nowa funkcja Fitbit

Funkcja Minuty w Strefie Aktywności w debiutującym smartbandzie jest niczym innym jak wskaźnikiem kondycji, który automatycznie rozpozna stan tętna – stały lub podwyższony. Samoistnie wykrywa też aktywność i liczy czas jej trwania. To innowacyjne rozwiązanie generuje wynik pomiaru aktywności poprzez uwzględnienie wzrostu, masy ciała oraz indywidualnych predyspozycji organizmu.

Funkcja powstawała w oparciu o szereg standardowych wskaźników Fitbit, m.in. pomiarów parametrów snu i założenia 10 000 kroków dziennie. Są dane, które w rozumieniu producenta od dawna mają zachęcać do aktywności i odnowy biologicznej organizmu.

fitbit charge 4 premiera Geex
źródło: fitbit

Wprowadzając Minuty w Strefie Aktywności, Fitbit idzie jednak o krok dalej. Oprócz pomiaru parametrów i spersonalizowania progów do pokonywania w zakresie różnych aktywności opaska będzie motywowała do realizacji poszczególnych założeń, np. poprzez przyznawanie za każde z nich odpowiedniej ilości punktów. Oprócz dotychczasowego celu związanego z wykonaniem 10 000 kroków dziennie założeniem producenta jest również motywacja do przynajmniej 150 minut ćwiczeń w trakcie tygodnia.

Wbudowany moduł NFC również plusuje

Fitbit Charge 4 otrzymała także wbudowany moduł NFC, który pozwala na realizację płatności w systemie Fitbit Pay. Co istotne, otrzymujemy go nawet w wersji podstawowej opaski – poprzednik wyposażony był w NFC wyłącznie w opcji Special Edition.

Spotify i inne – funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Kwestią, której nie sposób poruszyć, jest multimedialność nowej opaski Fitbit. Przede wszystkim umożliwia ona odbieranie i odpowiadanie na wiadomości tekstowe oraz połączenia. Ponadto otrzymała możliwość obsługi znanej i lubianej na całym świecie aplikacji muzycznej Spotify, co z pewnością w błyskawicznym tempie zostanie docenione przez jej fanów. 

fitbit charge 4
źródło: fitbit

Poza powyższym opaska posiada również sensor SpO2, który na podstawie uczenia maszynowego zapewnia inteligentne budzenie – najbardziej odpowiednie dla stanu, w jakim znajduje się w danym momencie nasz organizm. Z kolei dzięki dedykowanym trybom ćwiczeń pozwala na precyzyjne analizy postępów i weryfikację wyników poszczególnych treningów. Innymi słowy, w połączeniu z aplikacją mobilną zapewnia pełen obraz aktywności.

FitBit Charge 4 zapewnia:

 • Analizę cyklu miesięcznego u kobiet,
 • Prognozę pogody,
 • Ćwiczenia oddechowe,
 • Możliwość personalizacji tarcz zegara,
 • Zróżnicowany design opasek – wymienne paski,
 • Szkło Corning Gorilla Glass.

FitBit Charge 4 – warto?

Trzeba przyznać, że przeskok, w porównaniu do „trójki” jest i to spory. Głównie przez wyczekaną opcję GPS oraz możliwość płacenia zbliżeniowego. Ale czy to wszystko?

Fitbit Charge 4 to zegarek zarówno dla osób aktywnie trenujących, jak i tych, którzy liczą na wygodne, multimedialne akcesorium dnia codziennego, a przy tym chcą mieć dostęp do podstawowych parametrów swojego organizmu. 

Co więcej, smartband Fitbit to akcesorium, które swoim designem wpasuje się zarówno w sportowy, jak i biznesowy look. Z kolei intuicyjny interfejs, który po raz pierwszy ukazuje się również w języku polskim, da gwarancję, że korzystanie z jego atutów będzie bezproblemowe i wyłącznie przyjemne. 

Przedsprzedaż Fitbit Charge 4 w x-kom

Zobacz modele najnowszej opaski Fitbit dostępne w sklepie x-kom. Wybierz model dla siebie i zamów produkt w przedsprzedaży, trwającej do 14.04.2020. Regularna sprzedaż w x-kom rozpocznie się 15.04.2020.

Oto premierowe modele Fitbit Charge 4


Zobacz również wszystkie opaski Fitbit dostępne w x-kom

W wolnej chwili przeczytaj również recenzję jednej z opasek Fitbit, którą miałam okazję testować:

 
Źródło tekstu: fitbit