Netflix ogłosił zakończenie zdjęć do 2. sezonu Wiedźmina. Premiera jeszcze w 2021 roku?

Prace nad 2. sezonem Wiedźmina szły jak po grudzie. Najpierw zdjęcia opóźniła pandemia koronawirusa, który dopadł zarówno część obsady, jak i członków ekipy zdjęciowej. Potem przyszła kontuzja nogi Henry’ego Cavilla, oznaczająca dla aktora kilka tygodni przerwy i regeneracji. W końcu jednak się udało. 2 kwietnia Netflix ogłosił oficjalnie zakończenie zdjęć o 2. sezonu serialu.

Koniec zdjęć do 2. sezonu Wiedźmina

Informacja nie jest niespodzianką. Media już od kilku dni informowały o końcu prac na planie drugiego sezonu Wiedźmina. Wczoraj Henry Cavill, serialowy Geralt z Rivii, miał wręczyć członkom obsady prezenty z okazji „ostatniego klapsa”.

Teraz wieść potwierdził oficjalnie Netflix. Choć trzeba również wspomnieć o tym, że jeszcze kilka dni temu na Twitterze pojawiły się fotografie, potwierdzające obecność Dzikiego Gonu w nowych odcinkach serialu.

Jeśli wierzyć showunnerce serialu, Lauren Schmidt Hissrich, zdjęcia trwały łącznie 158 dni. To jednak nie wszystko. Aby ukończyć zdjęcia, trzeba było zaliczyć aż 15 różnych lokalizacji na terenie Wielkiej Brytanii. Ostateczna liczba członków obsady sięgnęła 89 aktorów i aktorek. To jednak nic w porównaniu do ekipy produkcyjnej. Nad drugim sezonem Wiedźmina pracowało 1200 ludzi.

Teraz czas na postprodukcję

Zakończenie prac na planie sezonu drugiego nie oznacza końca prac nad nowymi odcinkami. Przed twórcami żmudny etap postprodukcji, który może potrwać nawet dłużej niż pół roku. Tak czy inaczej, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w 2021 serial wróci z nowym sezonem na platformę Netflix. To świetna wiadomość, nawet pomimo faktu, że pierwotna data premiery zakładała końcówkę 2020 roku.

Wiedźmin Netflix kikimora

O czym będzie 2. sezon Wiedźmina?

Ciri i Geralt wreszcie się odnaleźli. Biały Wilk jest przekonany, że ukochana Yennefer poległa pod Sodden. Zabiera więc „Lwiątko z Cintry” do wiedźmińskiej warowni Kaer Mohren. Tam, pod okiem swoim, Vesemira i innych wiedźminów, będzie szkolić młodą dziewczynę na wiedźminkę.

Nowy sezon na dobre „wkroczy” w powieściową część wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Głównym źródłem fabularnym będzie pierwsza z pięciu powieści, a więc „Krew Elfów”. Choć Lauren S. Hissrich zdradziła również, że pojawią się wątki, które dotyczyć będą wydarzeń z tomu drugiego – „Czasu Pogardy”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do przeczytania tekstu:

 

Źródła: Netflix, materiały własne