Zadzwoń do Saula (Better Call Saul) – wszystko, co warto wiedzieć o sezon 6.: data premiery, obsada, trailer, plotki

Gdy ogłoszono powstanie spin-offu kultowego Breaking Bad, fani mieli mieszane uczucia. Tymczasem „Better Call Saul” aka „Zadzwoń do Saula” okazało się fenomenalnym sukcesem. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że poziomem przerósł pierwowzór. Tak czy inaczej, przed nami 6. sezon serialu, będący jednocześnie sezonem finałowym, więc wypada zadać kilka kluczowych pytań: kiedy premiera nowych odcinków? Jak prezentuje się trailer? Co z fabułą?

Słówko o samym serialu

Dla tych, którzy nie wiedzą, „Zadzwoń do Saula” (ang. Better Call Saul) to spin-off jednego z najlepszych seriali w historii – „Breaking Bad”. Rozgrywa się na siedem lat przed historią Waltera White’a i opowiada o ekscentrycznym prawniku Jimmym McGillu vel. Saulu Goodmanie.

Jeżeli z wypiekami na twarzy oglądaliście „Breaking Bad”, do „Better Call Saul” z pewnością przekona Was fakt, iż w spin-offie przywoływanych jest wiele postaci z pierwowzoru.

Dotychczas ukazało się 5. sezonów „Zadzwoń do Saula”. 6. seria, której wyczekujemy, ma stanowić finał serialu.

Kiedy premiera 6. sezonu „Zadzwoń do Saula” („Better Call Saul”)?

Tak jak przewidywaliśmy, 6. sezon „Better Call Saul” swoją premierę będzie mieć w 2022 roku, konkretnie 18 kwietnia. Wtedy na antenie AMC ma ukazać się pierwszy z 13 odcinków finałowej serii „Zadzwoń do Saula”.

Co ciekawe, 6. sezon będzie podzielony na dwie części, siedmio- i sześcioodcinkową. Epizody od ósmego do trzynastego będą emitowane od lipca tego roku.

Zwiastun 6. sezonu „Better Call Saul”

Niestety wciąż takowego nie dostaliśmy, choć jest to kwestia czasu. Jeśli tylko filmowy trailer 6. sezonu „Zadzwoń do Saula” pojawi się w sieci, natychmiast dołączymy go do tego tekstu.

Better Call Saul Goodman

Obsada finałowego sezonu „Better Call Saul”

Tak, domyślam się, na co, a raczej na kogo, liczycie w 6. sezonie „Zadzwoń do Saula”. Ale o tym za chwilę. Najpierw garść oficjalnych informacji.

Bob Odenkirk oczywiście powróci jako Jimmy McGill aka Saul Goodman aka Gene Takavic. Rhea Seehorn ponownie wcieli się w rolę Kim Wexler, Jonathan Banks zagra Mike Ehrmantrauta, a wspaniały Giancarlo Esposito, ostatnio kojarzony głównie z jedną z głównych ról w Far Cry 6, znów będzie czarować jako Gus Fring.

W 6. sezonie pojawią się również:

  • Patrick Fabian jako Howard Hamlin,
  • Michael Mando jako Nacho Varga,
  • Tony Dalton jako Lalo Salamanca.

Co z Walterem White’em i Jessem Pinkmanem?

Ponieważ zbliżamy się do momentu, w którym osie czasu obu seriali stykają się ze sobą, zasadne wydaje się pytanie, czy w 6. sezonie „Better Call Saul” ujrzymy dwie główne postaci „Breaking Bad”, a więc: Waltera White’a (Bryan Cranston) oraz Jesse’ego Pinkmana (Aaron Paul). Z pewnością byłoby to olbrzymie wydarzenie i fantastyczna sprawa dla fanów obu produkcji. Jednak czy fabularnie miałoby to sens? Na ten temat wypowiedział się zresztą sam Aaron Paul w wywiadzie z Digital Spy:

„Myślałem o tym, czy mógłbym zagrać Jesse’ego w Better Call Saul. Jestem olbrzymim fanem tego serialu. Z drugiej strony wiedząc, że aktualnie postać Jesse’ego czasowo się znajduje, nie widzę uzasadnienia, dla którego miałby pojawić się w Zadzwoń do Saula”.

Better Call Saul obsada
fot.: Getty Images

Co się może wydarzyć w ostatnich odcinkach BCS?

Według gwiazdy serialu, Boba Odenkirka, piąty sezon „Zadzwoń do Saula” był: „najlepszym sezonem, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy”. Ale to było jeszcze zanim wystartowały zdjęcia do sezonu finałowego. Liczymy zatem na to, że serialowy Jimmy McGill będzie musiał sprostować swoją wypowiedź.

6. sezon „Better Call Saul” będzie się składać z 13 odcinków, zamiast standardowych 10. To oznacza, że serial zakończy się łącznie 63 odcinkami. Dla porównania – „Breaking Bad” miał łącznie 62 odcinki.

Jaki koniec czeka Saula Goodmana?

To wątek, który podejmował już kilkukrotnie scenarzysta serialu, Peter Gould. Zachęcał on fanów do zadawania sobie pytań, dokąd zmierza fabuła „Better Call Saul”, jeśli weźmie się pod uwagę, że każdy ma na to, na co zasługuje?

No właśnie, na co zasługuje McGill aka Goodman aka Takovic? „Na śmierć? Miłość?” – pyta tajemniczo Gould, dodając po chwili: „oczywiście, śmierć zawsze jest końcem. Ale czy to odpowiednie miejsce, w którym powinniśmy zostawić tego gościa? Może jest jakiś sposób, by zyskał jakiekolwiek odkupienie po wszystkim, co uczynił?”.

 

Źródła: digitalspy.com, looper.com, Wikipedia, breakingbad.fandom.com