Data premiery fanowskiego rozszerzenia Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka ujawniona!

Po latach produkcji i kilku przesunięciach premiery, w końcu fani gier i książek o przygotach Geralta z Rivii otrzymają możliwość ogrania rozszerzenia Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka. Kiedy modyfikacja zostanie udostępniona graczom?

Powrót do Kear Morhen

Śledzę projekt Pożegnania Białego Wilka niemal od samego początku i od razu wydał mi się on niesamowicie ambitny. Ogromna przygoda wypełniona po brzegi dialogami, postaciami i questami nawet dla sporego studia deweloperskiego jest dużym wyzwaniem, a co dopiero dla garstki zapaleńców. Dlatego też nie dziwiły mnie kolejne informacje o przesunięciach daty premier.

W końcu jednak twórcy zdecydowali się ogłosić konkretną datę i przy okazji pokazać nowy zwiastun, prezentujący rozgrywkę. Nie mogę wyjść z podziwu jak dobrze to wszystko wygląda. Szczególnie pięknie prezentuje się grafika i animacje postaci, co nie jest taką oczywistością nawet w wysokobudżetowych produkcjach.

Przeczytaj też:

W rozszerzeniu wrócimy nie tylko do zamku Kear Morhen, ale również zobaczymy inne znane miejsca. Oprócz tego nie zabraknie również kilku map przygotowanych od podstaw przez deweloperów. Twórcy zapewniają, że każda z lokacji została pieczołowicie przygotowana i wypełniona detalami.

Na zapowiedzi zobaczyć można znane wszystkim postacie – od Ciri i Yennefer, po Rocha, Letho czy Jaskra. Cały wątek fabularny skupiać się będzie na ślubie Geralta z Yennefer, nie zabraknie jednak dodatkowych historii i questów. Szykuje się więc prawdziwa uczta dla fanów.

Kiedy premiera Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka?

Modyfikacja będzie dostępna całkowicie za darmo. Twórcy ustalili datę premiery rozszerzenia na 26 października tego roku. Zostało więc niewiele czasu dla wszystkich tych, którzy mają jeszcze do nadrobienia wcześniejsze przygody Geralta zarówno wirtualne, jak i książkowe.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka data premiery

Ważna informacja – jest to modyfikacja do gry Wiedźmin 2 w wersji pecetowej. Potrzebna jest więc pełna wersja tej produkcji. Niestety rozszerzenie nie trafi na konsole.