Netflix szykuje serial live-action o Pikachu i jego przyjaciołach. Co wiadomo o aktorskiej wersji Pokemonów?

Lubisz Pokemony, a dźwięk słodkiego ”pika-pika!” skutecznie Cię rozczula? Mamy dobrą wiadomość. Netflix szykuje serial o przygodach najsłynniejszych stworków świata. Najbardziej znana platforma VOD odchodzi tym samym od klasycznej formy anime i stawia na prawdziwych aktorów. Sprawdziliśmy, co na ten moment wiadomo o fabule, twórcach i premierze nowej produkcji o Pokemonach.

Serial o Pokemonach na Netfliksie

Zagraniczne portale donoszą, że serial o charakterystycznych stworkach jest we wczesnej fazie produkcji i póki co niewiele wiadomo o samej fabule oraz ewentualnej dacie premiery projektu.

Co jednak ciekawe, jednym z głównych twórców serialu o Pokemonach, odpowiedzialnym za scenariusz i reżyserię, ma być Joe Henderson – producent zaangażowany do tej pory w inne kultowe projekty spod szyldu Netfliksa, w tym Lucyfera, którego szósty i ostatni sezon już we wrześniu będziemy mogli oglądać na niniejszej platformie streamingowej. 

Pisaliśmy o tym tutaj:

Fakt, że w projekt związany z Pokemonami zaangażowany jest jeden ze znanych już i charakterystycznych dla Netfliksa twórców, pozwala przypuszczać, że podobnie do Lucyfera, w nowym serialu otrzymamy potężną dawkę humoru i emocji, a przygody Pokemonów na pewno nie będą nudne, co z pewnością ucieszy fanów Pikachu i spółki.

serial aktorski Netflix Pokemony Pikachu
fot. kadr z filmu "Detektyw Pikachu" (2019)/ Warner Bros

Pokemony w odsłonie live-action

Fani anime mogą być jednak zawiedzeni. Z informacji, krążących po sieci, można wywnioskować, że wytwórnia Netfliksa stawia na filmową odsłonę serialu. Mówi się, że w swojej formie ma być ona analogiczna do  produkcji Detektyw Pikachu z 2019 roku, cieszącej się ciepłym przyjęciem. Przypomnijmy, główne role zagrali w niej Ryan Reynolds oraz Justice Smith.

Czy aktorska wersja Pokemonów zdobędzie serca widzów?

W ostatnich latach Netflix ochoczo angażował się w produkcje animowane. Ostatnio nawet, dodał do swojej oferty kultową Sailor Moon / Czarodziejkę z księżyca – popularny w latach 90-tych serial anime oparty na serii komiksów.

Podobnie było w przypadku Pokemonów. Na platformie VOD serialowego giganta od jakiegoś czasu dostępne są całe serie z Pikachu i jego przyjaciółmi w roli głównej, m.in. Pokemon: Liga Indigo czy Pokemon: Podróże.

Tym razem, producenci stawiają jednak na serial typu live-action, czyli z prawdziwymi aktorami. 

Co jest powodem? Niektórzy upatrują w tym podążania za trendem panującym w kinematografii, gdzie ostatnio aż roi się od remake’ów lub spin-off’ów najsłynniejszych bajek w filmowych wersjach. Inni widzą w tym posunięciu nawiązanie do gier i świata VR przedstawionego chociażby w kultowym już Pokemon Go.

Jak jest faktycznie? Cóż, pozostaje poczekać i wyciągnąć wnioski. Póki co nie ma szczegółowych informacji na ten temat, ale jeśli zostaną ujawnione, z pewnością do Was z nimi wrócimy.

Pozostając w tej tematyce, warto przeczytać też:

Źródło: variety.com, Netflix, Warner Bros. filmweb.pl