Polski Netflix za granicą – jak oglądać w 2021 roku?

Czy można korzystać z wykupionego pakietu Netflix za granicą? Można, ale filmy i seriale dostępne będą wtedy najczęściej po angielsku oraz w języku kraju, w którym aktualnie się przebywa. Baza filmów także będzie inna. Są jednak sposoby, aby to obejść. Sprawdźcie, jak oglądać polskiego Netfliksa za granicą.

Jak za granicą oglądać filmy i seriale Netflix po polsku?

Wyjeżdżasz na urlop za granicę, przychodzi wieczór, a Ty masz do nadrobienia ostatni odcinek ulubionego serialu na Netfliksie. Na szczęście masz ze sobą laptopa. Włączasz Netfliksa i… No właśnie, nie zobaczysz od razu tego samego, co u siebie w domu. Baza filmów i seriali może się znacznie różnić, choć to można potraktować akurat jako okazję do zobaczenia nowych tytułów albo tych, które są już niedostępne na polskiej platformie. Tym bardziej, że np. baza filmów i seriali w USA jest 2 razy większa niż to, co mamy dostępne w polskim serwisie Netflix.

Problem w tym, że jeśli nie znasz angielskiego lub nie lubisz oglądać filmów w tym języku, niewiele zrozumiesz. Możesz jeszcze oczywiście oglądać w języku kraju, w którym jesteś, ale zakładam, że jeśli jest to np. Norwegia, to takich osób będzie niewiele.

Czy zatem istnieje szansa, by móc swobodnie korzystać ze swojego polskiego Netfliksa? Jest, choć jest to coraz bardziej utrudniane. Najprostszym sposobem na zmianę regionu Netflix jest użycie wirtualnej sieci prywatnej, czyli VPN.  

VPN tuneluje Twój ruch internetowy przez serwer pośredniczący znajdujący się w wybranym przez Ciebie kraju. Może zamaskować Twój prawdziwy adres IP i zastąpić go adresem z wybranego kraju, fałszując w ten sposób Twoją aktualną lokalizację. Co więcej, VPN szyfruje również cały Twój ruch, dzięki czemu nikt nie może monitorować Twojej aktywności, nawet Twój dostawca usług internetowych.

______________________________________________

Jeśli zastanawiasz się dopiero nad wykupieniem pakietu na Netfliksie, sprawdź:

cena za Netflix

Jak korzystać z VPN, aby oglądać Netflix za granicą?

Po skonfigurowaniu VPN uzyskanie dostępu do wybranej biblioteki Netflix podczas podróży za granicę (lub dowolnej biblioteki usług przesyłania strumieniowego z domu) jest całkiem proste. Oto jak zmienić region lub kraj Netflix z dowolnej lokalizacji:

  1. Skonfiguruj konto Netflix, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  2. Pobierz, zainstaluj i zaloguj się do VPN.
  3. Połącz się z serwerem VPN w wybranym kraju.
  4. Przejdź do witryny Netflix. Powinieneś zostać automatycznie przekierowany do strony kraju dla lokalizacji wybranego serwera.
  5. Zaloguj się do Netflix, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i wybierz swój film lub program.

Netflix lubi blokować VPN

Jednak niestety nie jest tak pięknie. Nie każdy VPN bez problemu radzi sobie z Netfliksem. Aby wymusić ograniczenia regionalne dla niektórych treści, Netflix stara się zablokować korzystanie z VPN. Netflix jest zdolny do automatycznego wykrycia prób połączenia z adresów IP przypisanych do baz serwerów proxy i VPNów. Takie połączenia są blokowane, a dostęp do Netfliksa można uzyskać jedynie po przywróceniu oryginalnego IP urządzenia. Co więcej, cały czas Netflix poszerza taką listę adresów IP, dlatego warto najpierw przetestować dany VPN.

W zależności od jakości danej usługi VPN, oprócz samego szyfrowania i dobrego protokołu VPN, możemy mieć także możliwość wprowadzenia dodatkowych zabezpieczenia, takich jak utajnione serwery VPN, które nie figurują w żadnych oficjalnych spisach sieci.

Na ten moment gwarancję odblokowania Netfliksa dają np. NordVPN, PrivateVPN, CyberGhost, oraz PureVPN. Jednak w każdej chwili może się to zmienić.

Jeśli jesteś cierpliwy i chcesz trochę poszperać w swoim kliencie VPN lub wypróbować więcej niż jedną usługę VPN, istnieje duża szansa, że będziesz w stanie znaleźć taką, która pozwoli Ci oglądać programy i filmy Netflix z regionów, w którym są zablokowane.