Gdzie obejrzeć serial „Przyjaciele”? Kultowy serial już na HBO GO

Jakby złych informacji w tamtym roku było mało, pod koniec 2020 roku dowiedzieliśmy się, że z platformy Netflix znikają wszystkie sezony kultowego sitcomu „Przyjaciele”. Teraz na szczęście możemy przyjść z dobrymi informacjami i cieszyć się nim na HBO GO.

Ten, w którym „Przyjaciele” powracają

Serial opowiada o perypetiach grupy przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku. Twórcami „Przyjaciół” są Marta Kauffman oraz David Crane, którzy wraz z Kevinem Brightem pełnili także obowiązki producentów wykonawczych. Serial premierowo emitowany był od września 1994 roku do maja 2004 roku. Na dziesięć sezonów składa się łącznie 236 odcinków.

Odtwórcy głównych ról za nagranie jednego odcinka otrzymywali niebagatelną gażę w wysokości 1 mln dolarów, a i do tej pory odcinają kupony od sławy (z lepszym lub gorszym rezultatem). Oprócz tego serial jest zdobywcą wielu nagród Emmy i Złotego Globu oraz licznych nominacji. W ciągu 10 sezonów na ekranach zagościły także największe gwiazdy filmowe, takie jak: Brad Pitt, Reese Witherspoon, Susan Sarandon, George Clooney, Bruce Willis, Kathleen Turner, Sean Penn, Gary Oldman, Ben Stiller, Winona Ryder czy Julia Roberts.

„Przyjaciele”, to zdaniem wielu, jeden z najbardziej kultowych seriali telewizyjnych wszechczasów. Jeśli miałabym podać jeden serial, bez którego moje życie byłoby gorsze, to bez wahania byliby to „Friendsi”. O tym, że nie jestem w tym odczuciu osamotniona, świadczą wielomilionowe rzesze fanów, którzy mimo upływu kilkunastu lat od nakręcenia ostatniego odcinka, wciąż nabijają liczbę wyświetleń serialowi, gdziekolwiek się nie pojawi.

Od 15 kwietnia fani serialu mogą nakręcać ruch platformie HBO GO.

To jeszcze nie koniec

To nie koniec dobrych informacji dla fanów serialu. Po zakończeniu nagrań „Przyjaciół”, aktorzy zapewnili, że już nigdy nie powrócą na plan zdjęciowy. Całe szczęście zmienili zdanie i jeszcze wiosną tego roku na HBO Max ma ukazać się odcinek specjalny, w którym przyjaciele ponownie spotkają się na Manhattanie. Do tej pory zostało przedstawionych niewiele szczegółów dotyczących tego projektu, jednak mówi się, że ma on odbyć się „bez scenariusza” z udziałem wszystkich gwiazd. Pozostaje czekać na więcej informacji.

To kto z Was 15 kwietnia kolejny raz zaczyna maraton 10 sezonów „Przyjaciół”?