Jak zdobyć nowego przyjaciela w Pokémon Go?

Tworzenie listy przyjaciół nie tylko pozwala śledzić ich postępy, ale także zapewnia różne bonusy takie jak odbieranie prezentów. Przy tak wielu nowych graczach, którzy dołączyli do Pokémon GO w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie jest niespodzianką, że często pojawiają się pytania: jak znaleźć nowego przyjaciela? Przychodzimy zatem z pomocą.

Dlaczego warto mieć przyjaciela w Pokemon Go?

Jeśli chcesz pracować nad którymkolwiek ze specjalnych wyzwań badawczych albo uzyskać ciekawe bonusy w formie prezentów będziesz musiał zrobić wszystko, aby poznać kogoś zupełnie nowego. Nowy przyjaciel w Pokémon Go jest uważany za osobę dodaną do listy znajomych, której nigdy wcześniej nie spotkałeś. Dlatego przed tym działaniem upewnij się, że masz na niej miejsce.

walka w pokemon brilliant diamond i shining pearl

Jak poznać nowego przyjaciela w Pokemon GO?

 • otwórz Pokemon GO,
 • stuknij swój obraz w lewym dolnym rogu, aby wejść do menu,
 • przesuń w prawo, aby wejść do menu Znajomi,
 • stuknij Dodaj znajomego,
 • udostępnij swój kod trenera lub wpisz kod znajomego.

System przypomina Friend Code z konsol Nintendo, gdzie twórcy również chcieli zapobiec praktykom dodawania nieznajomych do listy przyjaciół.

Tutaj znajdziesz też swój własny kod trenera, który możesz wysłać innym graczom. Aby to zrobić, po prostu skopiuj kod do schowka i wklej, gdzie tylko chcesz – chociażby w oknie komunikatora albo forum. Kiedy otrzymasz kod trenera od znajomego, wprowadź kombinację do okna, a następnie wyślij zaproszenie. Kiedy znajomy zaakceptuje, staniecie się przyjaciółmi w Pokémon Go. Nie ma więc potrzeby ponownego wysyłanie kodu, w drugą stronę.

pokemon go

Nowy przyjaciel na Twojej liście pojawi się automatycznie, od razu po zaakceptowaniu zaproszenia. Na początku zaczniecie jako zwykli przyjaciele, ale im więcej będziecie ze sobą współdziałać, Wasze poziomy przyjaźni będą rosły, a oboje otrzymacie dodatkowe korzyści za wspólne granie w Pokémon Go.

Pokemon Go friends – jak znaleźć innych graczy?

Istnieją duże subreddity i grupy mediów społecznościowych, takie jak The Silph Road i Pokémon GO. Mają one również własne serwery Discord, do których możesz dołączyć. Tan trenerzy wymieniają się kodami znajomych. Powinieneś również sprawdzić grupy na Facebooku i inne media społecznościowe pod kątem lokalnych grup w pobliżu. Będą one doskonałym źródłem nowych przyjaciół, a także informacji o lokalnych wydarzeniach w grze.

Jak wyświetlić kod znajomego?

 1. W menu głównym stuknij ikonę listy znajomych (buźkę) w górnej środkowej części ekranu.
 2. Stuknij swoją postać Mii.
 3. Twój kod przyjaciela zostanie wyświetlony
pokemon direct sword shield

Czym jest katalog friends code?

Katalog z friends code to strony Internetowe, dzięki którym możesz zostawić swój kod i znaleźć pozostałych graczy z Twojego miasta. Przy każdym odświeżeniu strony pojawia się lista 100 losowych kodów, wśród których możesz wybrać sortowanie również po miastach.

pokemon isle of armor

Na co pozwala bycie przyjacielem w Pokémon Go?

Pokémon Go Friends zawiera system znajomych, który wprowadza szereg korzyści. Pozwala na:

 • Śledzenie postępów znajomych.
 • Wysyłanie i odbieranie prezentów.
 • Wraz z wyższymi poziomami przyjaźni: otrzymywanie wyższego bonusu do ataku podczas najazdów, wydawanie mniej gwiezdnego pyłu podczas handlu, poddawanie się specjalnym transakcjom.

Jak zwiększyć poziomy w Pokémon Go friends?

Żeby zwiększyć poziom w Pokémon Go friends, wystarczy:

 • Wysyłać prezenty.
 • Wspólnie uczestniczyć w rajdach i walkach na siłowni.
 • Angażować się w bitwy trenerów.

Pamiętaj, że możesz rozwijać swoją przyjaźń tylko raz dziennie, więc po wykonaniu jednej z powyższych czynności musisz poczekać do następnego dnia.

Ulubiony Pokemon

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Pokemon Go friends?

 • Jeśli skopiujesz wiadomość z kodem trenera otrzymaną od znajomego i wkleisz ją w polu Kod trenera, sam kod zostanie opublikowany.
 • Czerwona kropka pojawi się na ekranie głównym, nad ikoną trenera w lewym dolnym rogu ekranu, aby powiadomić Cię o oczekującej prośbie o prezent lub przyjaciela. Powiadomienia dla przyjaciół i prezentów można wyłączyć w ustawieniach, jeśli nie chcesz, aby się wyświetlały.
 • Kanał znajomych pobiera losową ostatnią aktywność i wysyła ją do znajomych. Obecnie nie ma możliwości przesłania określonej aktualizacji do kanału znajomych.
 • W sekcji Przyjaciele nie są dostępne żadne tablice wyników, więc jeśli chcesz porównać statystyki – takie jak poziom, przebyty dystans i złapane stworzenia, musisz wprowadzić każdy wpis znajomego ręcznie.
 • Od aktualizacji Lucky Pokémon z lipca 2018 r. możliwe jest jednak przypisywanie pseudonimów znajomym oraz filtrowanie i sortowanie ich według imienia, pseudonimu, poziomu przyjaźni i prezentu.
 • Z byciem Najlepszymi Przyjaciółmi związany jest Medal – najwyższy poziom Przyjaźni. Jeden najlepszy przyjaciel to brąz, dwa to srebro, a trzy to złoto.
 • Usunięcie i ponowne dodanie znajomego przywróci poziom przyjaźni i zgromadzone wcześniej premie.

Źródło: eurogamer.net