Trivia Quest – interaktywny serial quizowy na platformie Netflix

Lubicie krzyżówki, łamigłówki, quizy? Czas sprawdzić swoją wiedzę w nowym, codziennym interaktywnym teleturnieju Trivia Quest, który pojawi się na Netfliksie już w kwietniu. Trivia Quest ma być połączeniem quizu z serialem fabularnym.

Trivia Quest od kwietnia na Netfliksie

Od 1 kwietnia na Netflix pojawi się nowe doświadczenie, które dołączy do grona takich interaktywnych produkcji jak Black Mirror: Bandersnatch, w którym widzowie wybrali własne zakończenie filmu. Trivia Quest to quiz oparty na popularnej grze Trivia Crack, która czerpie inspirację z klasycznych gier planszowych, takich jak Trivial Pursuit.

Netflix będzie wypuszczał jeden nowy odcinek Trivia Quest codziennie przez cały miesiąc, łącznie pojawi się więc 30 odcinków. Każdy odcinek będzie zawierał 24 pytania, mieszankę 12 standardowych i 12 trudnych. Pytania będą dotyczyć różnych kategorii, takich jak nauka, historia, rozrywka, sport, sztuka i geografia. Każde pytanie będzie prezentowane na ekranie w formacie wielokrotnego wyboru (pojawią się cztery proponowane odpowiedzi).

Podobnie jak inne interaktywne treści na Netfliksie, Trivia Quest ma również narracyjny zwrot. W tym wypadku zabierze graczy z misją pomocy bohaterowi, Willy’emu, który przysięga uratować zakładników obywateli Trivia Land schwytanych przez żądnego wiedzy złoczyńcę o imieniu Zły Rocky. To od nas będzie zależeć jego przyszłość – jeśli wybierzemy właściwą odpowiedź, uratujemy sytuację.

Gdy osiągniemy kolejne punkty kontrolne, więźniowie Evil Rocky’ego będą powoli uwalniani. Co jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli? Wtedy będzie można powtórzyć quizy, aby zebrać punkty potrzebne do uratowania Willy’ego.

Trivia Quest będzie dostępne na urządzeniach mobilnych z Androidem, iOS-em, wybranych inteligentnych telewizorach, przystawkach telewizyjnych, konsolach oraz w webowej odsłonie aplikacji Netflix.

Trivia Quest
Źródło: Netflix

Interaktywna rozrywka na Netfliksie

Serwis streamingowy Netflix od jakiegoś czasu próbuje wyróżnić się na tle konkurencji, oferując gry wideo i filmy interaktywne. Jednym z najsłynniejszych eksperymentów tego rodzaju był już wspomniany wyżej „Bandersnatch” z 2017 roku stworzony dla serialu „Czarne lustro”. Widzowie mieli wtedy możliwość wpływania na akcję poprzez własne decyzje. 

Na podobnej zasadzie działał film przygodowy Ty kontra dzicz (You Against the Wilderness) z ekspertem od survivalu Bearem Gryllsem. Netflix kontynuuje teraz ten stosunkowo rzadki format rozrywki i trzeba przyznać, że forma quizu może stać się najciekawszą jak dotąd interaktywną rozrywką na platformie.

Źródło: Netflix

Sprawdźcie też: