Oglądaj Netflixa bez dostępu do Internetu. Nowa funkcja pobierze za Ciebie filmy i seriale

Netflix nie przestaje rozwijać swojej aplikacji i wprowadza nową funkcję, która będzie pobierać filmy i seriale do obejrzenia w momencie, gdy użytkownik nie będzie miał dostępu do Internetu. „Pobrane dla Ciebie” nie będzie opcją obowiązkową, a limit pobieranych danych możemy dowolnie konfigurować.

Netflix pobierze filmy i seriale, które mogą Ci się spodobać

Netflix wprowadza do swoich aplikacji mobilnych aktualizację, która udostępnia do użytku funkcję „Pobrane dla Ciebie”. Ma ona za zadanie pobierać seriale i filmy zgodnie ze znaczonymi rekomendacjami. Są one zbierane na podstawie historii oglądanych przez Ciebie tytułów.

Jeśli zdecydujesz się na aktywację nowego gadżetu, będziesz mógł dostosować ilość miejsca na dysku, które ma zostać zapełnione rekomendowanymi obrazami. Aktualnie wybierać można pomiędzy 1 GB, 3 GB i 5 GB, co oznacza, że baza filmów do oglądania bez dostępu do Internetu nie będzie zbyt obszerna. W jakości SD godzinny film zajmuje ok. 1 GB, natomiast w jakości HD już 3 GB.

cena za Netflix

Rekomendacje Netflixa bez dostępu do Internetu

Nowa funkcja przygotuje dla użytkowników zestaw rekomendacji i m.in. pobierze kilka pierwszych odcinków polecanego serialu, abyśmy mogli sprawdzić, czy akurat ten tytuł nas wciągnie. Jest to o tyle ciekawa opcja, ponieważ pobrane na telefon pliki będziemy mogli przesyłać strumieniowo do pobliskiego telewizora i tym samym cieszyć się filmem na dużym ekranie bez dostępu do sieci.

Po obejrzeniu (lub zrezygnowaniu z oglądania) proponowanych filmów lub seriali, możemy je ręcznie usunąć z urządzenia, aby zrobić miejsce na kolejne rekomendacje. Po połączeniu się z Wi-Fi aplikacja automatycznie rozpocznie pobieranie.

Netflix bez dostępu do internetu

Personalizacja i pewne ograniczenia

Oczywiście nie mogło się obyć bez możliwości personalizacji treści. Sztuczna inteligencja jest ciekawa, ale nie koniecznie wie ona lepiej od nas samych, co lubimy oglądać. Do pobrania poprzez aplikacje mamy dostępną szeroką gamę materiału z wielu gatunków. Jednak nie wszystkie tytuły możemy trwale zapisać na naszym dysku, wynika to z ograniczeń licencyjnych, jakie obejmuje platforma.

W dalszym ciągu na Netflixie działa funkcja wprowadzona w 2018 roku. Umożliwia ona pobieranie interesujących nas programów telewizyjnych, seriali i filmów, które możemy potem oglądać w trybie offline. Jeśli więc macie czas i nie chcecie dać wolnej ręki sztucznej inteligencji, będzie to zdecydowanie lepsza opcja.

Funkcja „Pobrane dla Ciebie” ma sporo sensu dla osób, które często podróżują lub dopiero wchodzą w świat kinematografii, bowiem dzięki niej mogą odkryć wiele ciekawych tytułów, na które wcześniej by nawet nie spojrzeli.

Przeczytaj także: