Najlepsze horrory na Netfliksie. Ranking najstraszniejszych filmów.

Filmy z gatunku horror od zawsze wzbudzają wiele emocji. Przez to też cieszą się ogromną popularnością i potrafią zaskoczyć nie tylko jump scare’em, ale dobrze poprowadzoną fabuła. Straszą, obrzydzają, a w niektórych przypadkach silnie wpływają na psychikę. Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić chłodny wieczór z Netfliksem, postaw na tytuł rodem z piekła. Przed Tobą zestawienie najlepszych filmów z gatunku horror na platformie Netflix w 2021 roku.

Polecane horrory na Netflix

  1. Kiedy gasną światła
  2. Inni
  3. Mother!
  4. Kobieta w czerni
  5. Czyj to dom?
  6. Upiorne opowieści po zmroku
  7. Doktor Sen
  8. Nie oddychaj
  9. Rytuał
  10. Circle

Horrory na platformie Netflix

Oferta horrorów na Netfliksie jest ogromna, nie mówiąc już o tym, że ciągle się rozrasta. Jeśli kochasz uczucie, kiedy włos jeży Ci się na głowie, albo aktywnie starasz się unikać wszystkiego, co choć trochę wydaje się przerażające, to segment filmów z gatunku horror na portalu Netflix jest właśnie dla Ciebie.

Nie musisz już czekać, aż pory roku staną się ponure, a słońce zajdzie, zanim wrócisz z pracy. Tak naprawdę, przy wszystkich dostępnych obecnie filmach z gatunku grozy, niestosowanie byłoby nie cieszyć się przerażeniem przez cały rok. Platforma jest domem dla wielu przerażających tytułów, od takich jak trzymający w napięciu film Nie oddychaj, kończąc na horrorach komediowych, takich jak Straszny film czy Gęsia skórka.

Ranking najlepszych horrorów

Nie zabrakło też polskich akcentów. Mowa tu oczywiście o filmie W lesie dziś nie zaśnie nikt z Julią Wieniawą w roli głównej.

Przed Wami subiektywnie dobrane filmy z gatunku horror na Netfliksie. Są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. W Tym zestawieniu nie ma sztywnych podziałów – jedynie gwarancja dobrej zabawy, zjeżonych włosów na głowie i nocnych koszmarów.

Jeżeli nie dość Ci wrażeń, to spróbuj wejść w świat gier z gatunku horror i przeżyj emocje na własnej skórze.

Horror na Netfliksie

Kiedy gasną światła

Lights Out to amerykański horror o zjawiskach nadprzyrodzonych z 2016 roku, wyreżyserowany przez Davida F. Sandberga w jego debiucie reżyserskim. Mężczyzna o imieniu Paul pracuje po godzinach i zostaje zamordowany przez nadprzyrodzoną istotę w cieniu. Pewnego dnia jego syn, Martin widzi swoją matkę Sophie rozmawiającą z wyimaginowaną istotą o imieniu Diana w cieniu swojego pokoju. 

Za każdym razem, gdy chłopiec wyłącza światło, w ciemności dostrzega nieznaną kobietę. Na szczęście jego starsza przyrodnia siostra Rebecca, która mieszka sama, zostaje wezwana przez asystentkę społeczną i przyprowadza Martina do domu. Wspomina także swoje własne doświadczenia z kobietą w ciemności sprzed lat, kiedy była młoda.

Horror na Netfliksie Kiedy Gasną Światła

Okazuje się, że ich matka Sophie, będąc w zakładzie psychiatrycznym jako dziecko, zaprzyjaźniła się z dziewczyną o imieniu Diana, której skóra była silnie negatywna w reakcji na jasne światło. Dziewczynka niedługo później zmarła, a teraz jej duch pragnie prześladować każdego, kto zbliży się do jej przyjaciółki z dzieciństwa.

Inni

Pod koniec II wojny światowej Grace udaje się na emeryturę do rezydencji na odległej wyspie na angielskim wybrzeżu, aby poczekać na powrót męża z bitwy i opiekować się dwójką dzieci – Anne i Nicholas. Z powodu choroby, która uniemożliwia im bezpośrednie działanie promieni słonecznych, cała trójka żyje w odosobnieniu i prawie w całkowitej ciemności.

Pewnego dnia trzech służących — niemowa Lydia, pan Tuttle i pani Bertha Mills — podchodzi do jej drzwi, by odpowiedzieć na ogłoszenie, które Grace opublikowała. Niespodziewanie w rezydencji dzieją się tajemnicze rzeczy, a Anne twierdzi, że odwiedza ich chłopiec o imieniu Viktor. Matka bezskutecznie wyszukuje intruzów, aż do dnia, w którym dowiaduje się prawdy.

Horror na Netfliksie Inni

Film Inni stawiają głęboko filozoficzne i egzystencjalne pytania dotyczące świata, w którym żyjemy, i możliwości życia po śmierci. Film prosi nas o ponowne rozważenie naszych mocno utrzymywanych, osobistych przekonań, aby nie tylko żyć ze sobą, ale obok siebie.

Mother!

Na dzikiej łące, otoczonej bujnym lasem, para ukryła się w odosobnionej rezydencji, która nie tak dawno została doszczętnie spalona, z oddaniem odrestaurowana przez wspierającą ją żonę. W tym bezpiecznym środowisku niegdyś sławny mąż poeta w średnim wieku pragnie stworzyć swoje magnum opus; jednak wydaje się, że nie jest w stanie wyrwać się z uporczywej twórczej rutyny, która go prześladuje. Wtedy niespodziewanie pukanie do drzwi, nagłe pojawienie się tajemniczego gościa późnym wieczorem i jego natrętnej żony pobudzą nieruchomą wyobraźnię pisarza.

Horror na Netfliksie Mother!

Jest to wirtuozowskie przedstawienie, które napina więcej filmowych mięśni niż prawie wszystko, co pojawiło się w kinie w ciągu ostatnich lat. Mother! to film, który wprowadza ton wszechogarniającego niepokoju, w którym widz nie potrafi się odnaleźć.

Będziesz ten film kochać i nienawidzić, a przez to zapamiętasz go na długo. Według mnie to jest dokładnie to, czego powinniśmy wymagać od reszty filmów – zagadki i zdziwienia. Sam reżyser Darren Aronofsky powinien być niezwykle szczęśliwy z tego, że jego wizja się spełniła.

Kobieta w czerni

Opowieść zaczyna się w Wigilię, kiedy pasierbowie Artura zapraszają go do opowiedzenia historii o duchach. Arthur jest zbyt zaniepokojony swoimi wspomnieniami, by podzielić się swoją historią na głos, więc ją zapisuje.

W swojej historii młody Arthur Kipps, młodszy prawnik, zostaje wysłany, by uregulować sprawy Alice Drablow. Na jej pogrzebie widzi kobietę ubraną na czarno, choć najwyraźniej nikt inny nie potrafił jej dostrzec. W Eel Marsh House, domu za groblą, Arthura nawiedzają głosy i dręczą wizje kobiety.

Horror na Netfliksie Kobieta w czerni

W końcu miejscowy mężczyzna, Sam Daily, ujawnia pełną historię tego, jak siostra Alice Drablow, Jennet, nawiedza dom. Wyjaśnia, że za każdym razem, gdy widzi się kobietę w czerni, umiera dziecko. Pod koniec opowieści Arthur ponownie widzi kobietę ubraną na czarno, a jego żona i syn giną w strasznym wypadku. Film Kobieta w czerni to przede wszystkim opowieść o duchach,  złamanym sercu i zemście.

Czyj to dom?

Bol i Rial to młoda para uchodźców uciekających przed wszechogarniającą przemocą Sudanu Południowego -w niebezpiecznej i aż nazbyt tragicznej podróży przez Morze Śródziemne. Historia zaczyna się od momentu, w którym wyczerpana, pełna nadziei i wątpliwości para w końcu przybywa do nieprzyjaznej Anglii i natychmiast staje w obliczu rygorów nowego życia.

Horror na Netfliksie Czyj to dom?

Można powiedzieć, że mają więcej szczęścia niż inni uchodźcy. Ich łódź wywróciła się na morzu i niewiele wskazuje na to, że ocalałych było wielu, a para przeżyła i, ku ich zaskoczeniu otrzymała status azylu. Bol i Rial do tego otrzymują zasiłek w wysokości 74 funtów i mieszkanie w jednej z dzielnic Londynu. Dom, który jednak otrzymali nie jest jednak spełnieniem marzeń – wręcz przeciwnie – daleko mu do bezpiecznego miejsca.

Upiorne opowieści po zmroku

Producent i współscenarzysta Guillermo del Toro przenosi na duży ekran uwielbianą serię książek dla dzieci Alvina Schwartza. Antologia samowystarczalnych, upiornych opowiadań Schwartza była popularna w latach 80., czerpiąc z folkloru i mitów miejskich; tutaj historie są połączone razem jako zbiór przerażających proroctw.

Horror na Netfliksie upiorne opowiesci po zmroku

W fikcyjnym miasteczku Mill Valley w Pensylwanii grupka nerdowych nastolatków kierowana przez aspirującą pisarkę Stellę włamuje się do zrujnowanej rezydencji. Lokalna legenda głosi, że rodzina Bellowów trzymała w zamknięciu swoją córkę Sarę; w akcie zemsty opowiadała dzieciom przez ścianę przerażające historie. Kiedy Stella kradnie książkę z opowiadaniami Sarah, jej pokrzywdzony duch ożywia się.

Doktor Sen

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co stało się z młodym Dannym Torrance po tym, jak on i jego matka przeżyli przerażającą, zaśnieżoną próbę w hotelu Overlook, zmuszeni do unikania kaprysów okrutnych duchów i nieprzewidywalnych uderzeń alkoholika Jacka Torrance’a, nowy film Mike’a Flanagana Doctor Sleep ma dostarczyć kilka odpowiedzi.

Horror na Netfliksie Doktor Sen

Opierając się na sequelu Stephena Kinga z 2013 roku Lśnienie, Doctor Sleepposis twierdzi, że długie następstwa morderczej traumy, nie mówiąc już o życiu nękanym tajemniczymi zdolnościami psychicznymi, są z konieczności usiane walką. Danny, teraz w średnim wieku, jest włóczęgą: brutalny, zdesperowany, toczy nieustanną walkę z uzależnieniem, jego życie toczy się w cieniu demonów ojca.

Nie oddychaj

Don’t Breathe śledzi losy trzech przestępców, którzy utrzymują się z włamań, w ponurym Detroit. Włamują się do domu, który, jak podejrzewają, zawiera małą fortunę. Na nieszczęście dla złodziei, ślepy właściciel domu jest gotów za wszelką cenę chronić swój dom – i mroczny sekret osobisty.

Horror na Netfliksie Nie oddychaj

Don’t Breathe to intensywny, porywający thriller, którego akcja toczy się niemal w całości w jednym domu, gdy grupa zdesperowanych złodziei próbuje ukraść fortunę starszemu niewidomemu mężczyźnie.

Pokazywane są rozpryski krwi, walka, uderzania, okładanie, bicie tępymi przedmiotami czy postacie, które spadają z wysokości. Film działa jednak tak mocno na wyobraźnie, że przez całość seansu będziesz siedział nieruchomo, modląc się o to by właśnie w tym momencie kurier nie zadzwonił na domofon.

Rytuał

Rytuał został wyreżyserowany przez Davida Brucknera, znanego ze wszystkiego, co kampowe i gore. Jego filmografia obejmuje takie dzieła jak Southbound, V/H/S i reboot Hellraiser.

Książka Adama Neville’a The Ritual doczekała się więc odpowiednio przerażającej adaptacji filmowej, z utalentowaną młodą obsadą pod wodzą Rafe’a Spalla z Life of Pi. Zgodnie z powieścią, film zabiera grupę brytyjskich przyjaciół i wysyła ich na wycieczkę po Skandynawii.

Kiedy jeden z nich zostaje ranny, nie mają innego wyjścia, jak tylko przebić się przez las, aby kilka godzin wcześniej dotrzeć do leśniczówki. Podczas szalejącej ulewy spędzają noc w upiornym, opuszczonym domu. Czekają na nich rzeczy, których nigdy się nie spodziewali po tej rzekomo wiążącej podróży.

Film równoważy psychologiczny niepokój zespołu z rosnącym poczuciem, że nie są sami w mrocznym lesie.

Circle

W ogromnej, tajemniczej komnacie, pięćdziesięciu nieznajomych budzi się, by znaleźć się w pułapce. Nikt nie pamięta, jak się tam dostał. Co dwie minuty jeden z nich musi umrzeć – poprzez impuls elektryczny generowany przez źródło w komorze. Początkowo ataki wydają się przypadkowe, ale wkrótce nieznajomi zdają sobie sprawę, że jako grupa mają moc decydowania, kto będzie następny, który zostanie zabity: siłą głosu.

Jak wybiorą, kto zasługuje na śmierć? Co się stanie, gdy zostanie tylko jedna osoba? Circle to film o ludzkości. Jak cenimy się nawzajem i jak ludzie reagują, gdy są zmuszeni do podejmowania decyzji w najgorszych możliwych okolicznościach.

To film, który mówi do samego sedna tego, co czyni nas ludźmi – kim jesteśmy, w co wierzymy i ostatecznie, jak daleko będziemy musieli się posunąć, aby przetrwać.

Źródło: netflix.com, filmweb.pl, wikipedia.pl, imbd.com, opracowanie własne 

Polecane telewizory do domowego kina