Jak zablokować lub odblokować kogoś na TikToku?

TikTok to platforma społecznościowa, która pozwala użytkownikom nagrywać wideo i publikować je w aplikacji z muzyką, filtrami i kilkoma innymi funkcjami. Z racji popularności coraz częściej można spotkać w niej ludzi, którzy tworzą negatywne treści i są wobec innych negatywnie nastawieni. Jak poradzić sobie z prześladowcami? W tym poradniku wytłumaczymy Ci krok po kroku jak zablokować kogoś na TikToku, a w razie potrzeby odblokować.

Dlaczego warto zablokować kogoś na TikToku?

Podobnie jak na Twitterze i Instagramie, w aplikacji TikTok możesz śledzić użytkowników, których treści naprawdę cenisz i lubisz. Twój kanał będzie wyświetlał ich nowe filmy, gdy je publikują lub wysyłał powiadomienia, żeby zobaczyć zawartość przesłaną przez ulubionego użytkownika. Aplikacja ciągle się rozwija, w każdym momencie przybywa do niej nowych użytkowników, którzy nie zawsze mają zamiar wprowadzać pozytywną atmosferę.

Sprawdzaj każdy niepokojący sygnał

Im bardziej popularny jesteś, tym więcej osób zacznie Cię śledzić w mediach społecznościowych tylko po to, by lepiej Cię poznać. Czynią to z różnych, często zwyczajnych powodów – wspólna praca czy zainteresowania. Wśród nich istnieją jednak prześladowcy, którzy zazwyczaj mają na celu wykorzystanie informacji o Tobie w złym celu jak: prześladowanie, znęcanie, szpiegowanie.

Jeśli więc Twój instynkt podpowiada, że ktoś staje się zbyt nachalny – odwiedza Twoje prywatne profile, piszę do Ciebie obraźliwe komentarze czy nawet groźby jak najszybciej zweryfikuj, czy warto pozbyć się tej osoby z kręgu obserwujących. Po zablokowaniu konta, użytkownik nie będzie mógł Cię obserwować ani oglądać Twoich filmów.

TikTok

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na TikToku?

Przed Tobą trzy różne metody, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Cię na TikToku. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić użytkownika, który Cię zablokował, przechodząc do poniższej listy. Aby to zrobić wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację TikTok.
 2. Dotknij ikony swojego profilu.
 3. Kliknij Obserwujesz.
 4. Na pasku wyszukiwania wpisz nazwę użytkownika i naciśnij Szukaj. Jeśli wyszukiwanie nie przyniesie żadnych wyników, najprawdopodobniej zostałeś zablokowany.

Możesz również sprawdzić tagi lub inne wzmianki o Tobie w postach użytkownika. Jeśli nie możesz ich znaleźć lub w ogóle nie możesz znaleźć wpisu, istnieje szansa, że zostałeś zablokowany.

Oprócz poprzednich kroków, możesz bezpośrednio wyszukać użytkownika, przechodząc do strony odkrywania. Aby to zrobić wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację TikTok.
 2. Kliknij przycisk Odkryj.
 3. Wprowadź nazwę użytkownika i na koniec dotknij wyszukiwania. Jeśli wyszukiwanie nie przyniesie żadnych wyników, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostałeś zablokowany.

Jak zablokować kogoś w aplikacji TikTok?

 1. Otwórz aplikację TikTok na smartfonie.
 2. Przejdź do profilu konta, które chcesz zablokować.
 3. Stuknij trzy kropki lub trzy linie w prawym górnym rogu. Po ich zablokowaniu wszystkie ich filmy znikną z Twojego kanału.

Jak odblokować kogoś na TikToku?

 1. Przejdź do aplikacji TikTok.
 2. Kliknij ikonę swojego profilu.
 3. Stuknij trzy kropki lub trzy linie w prawym górnym rogu.
 4. Kliknij Prywatność i wybierz Zablokowane konta.
 5. Na ekranie pojawi się lista. Stuknij Odblokuj, aby usunąć je z listy. Gdy zostaną odblokowane, będziesz mógł ponownie znaleźć ich konto i filmy.

Korzystaj z TikToka jeszcze wygodniej:


źródło: indiatoday.in