Bella Poarch z jej teledyskiem do piosenki „Build a B*tch” podbija YouTube

Teledysk Belli Poarch „Build a Bitch” ma już 133 miliony wyświetleń na YouTube. Liczba ta sama w sobie jest imponująca, a zważając na fakt, że gwiazda mediów społecznościowych wydała swój debiutancki singiel w piątek, robi to naprawdę ogromne wrażenie. Wynik ten sprawił, że wideoklip Belli stanowi największy debiut w historii YouTube.

Kim jest Bella Poarch?

Bella Poarch to 24-latka pochodząca z Filipin. W wieku 13 lat, przeprowadziła się z rodziną do Teksasu. Pomimo młodego wieku jej życiorys jest już bardzo bogaty. Zanim stała się jedna z najpopularniejszych TikTokerek na świecie, zdążyła już przez kilka lat służyć w armii. Z tego powodu dumnie nazywa siebie weteranką.

17 sierpnia 2020 roku Poarch udostępniła proste nagranie, na którym synchronizuje się z ustami do „M to the B” Millie B, a następnie kiwa głową i mruży oczy do rytmu. Brzmi dziwnie? Nie przeszkodziło to, by to nagranie niecały miesiąc później stało się najbardziej lubianym filmem na TikToku z imponującą liczbą 36,5 miliona polubień i 145,3 miliona wyświetleń. 

 

Chociaż dołączyła do aplikacji dopiero w kwietniu 2020 r., Według YouTubera Def Noodles , który śledzi influencerów w sieci, Bella codziennie gromadzi średnio prawie milion nowych obserwujących na TikToku. Jej popularność w TikTok doprowadziła do współpracy z sławnymi gwiazdami, takimi jak James Charles i Tyga. Podobno supergwiazda synchronizacji ruchu warg zarobiła ponad 1,9 miliona dolarów na swoich postach tylko w 2020 roku.

Rekordowy debiut na YouTube

„Build A Bitch”, debiutancki singiel Belli Poarch jako artystki Warner Records cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, co przekłada się na miliony odsłon. Film oficjalnie przekroczył 10 milionów wyświetleń nieco ponad 17 godzin po premierze.

Piosenka „Build a Bitch ”mówi o akceptowaniu siebie, takim jakim się jest i nieprzejmowaniu się tym, co mówią inni. „Mam nadzieję, że pomoże to ludziom poczuć się pewniej i lepiej ze sobą, a także przypomni im, aby nie osądzać nikogo innego” mówi Poarch.

Poarch napisał piosenkę z Salem Ilese, Sub Urban, Davidem Arkwrightem, Elie Rizkiem i Justinem Gamellą. W teledysku oprócz samej Belli pojawia się także wiele innych popularnych osobowości mediów społecznościowych.

W Spotify „Build a Bitch” także szybko pnie się na szczyty list przebojów, zajmując obecnie 26. miejsce na liście Spotify Top 200 na świecie i 34. na liście Top 200 piosenek w USA.

Jak zapewnia Bella, jest zaskoczona takim pozytywnym przyjęciem jej debiutu „Bycie w marynarce nauczyło mnie kilku rzeczy – cierpliwości, dyscypliny i rodziny. Szczerze mówiąc, nie mogę uwierzyć widząc te reakcje i jestem bardzo wdzięczna moim fanom za ich wsparcie. Nie zrobiłbym tego bez nich. Oni są moją rodziną. Mahal na mahal ko kayong lahat”.

„Od momentu, w którym zauważyliśmy Bellę Poarch, wiedzieliśmy, że mamy gwiazdę. Zdążyła już urzec miliony ludzi na całym świecie, będąc najbardziej autentyczną osobowością w social mediach, a teraz pozwoliła, by jej talent muzyczny zabłysnął” – powiedzieli Aaron Bay-Schuck i Tom Corson, współprzewodniczący Warner Records. „Bella ma wyraźną i klarowną wizję oraz surowy, niezaprzeczalny talent, by ją przejrzeć. Wszyscy w Warner Records jesteśmy podekscytowani, że możemy ożywić świat Belli – a to naprawdę dopiero początek”.