Nadchodzą TikTok Stories. Czy podbiją serca użytkowników platformy?

TikTok to aplikacja społecznościowa, która szturmem podbiła serca entuzjastów social mediów. Teraz, czerpiąc z konkurencji i świadomie wykorzystując swój potencjał, idzie o krok dalej i postanawia wprowadzić popularne na platformach społecznościowych historie, czyli po prostu TikTok Stories. Co wiadomo o relacjach na TikToku na ten moment?

Relacje w social mediach, które pokochały miliony

Do tej pory z opcji relacji można było skorzystać m.in. na Snapchatcie, Facebooku lub Instagramie. Nie da się ukryć, że od 2013 roku, kiedy po raz pierwszy pojawiła się ona na Snapchatcie, jest to jedna z najchętniej wybieranych form kontaktowania się pomiędzy użytkownikami w obrębie social mediów. Można przypuszczać, że właśnie dlatego twórcy TikToka postanowili wprowadzić stories na swoim podwórku.

Historie są doskonałym sposobem, na szybkie poznawanie użytkowników, komunikowanie się ze sobą w czasie rzeczywistym, a także genialną przestrzenią do reklam i marketingu, który w ten sposób jednocześnie nie zalewa profilu osoby publikującej. Forma, którą przybrały relacje umożliwia też szybkie reakcje i kontakt między użytkownikami, dbając w ten sposób o jeszcze lepsze działanie sprężenia zwrotnego w obrębie social mediów.  

tiktok telefon logo

Co wiadomo o TikTok Stories?

TikTok to genialna przestrzeń dla wyrażania kreatywności wśród użytkowników w różnym wieku, choć zauważa się, że najchętniej wybierana jest przez tzw. Pokolenie Z, niemal wychowujące się w sieci. Znana na całym świecie platforma niesie za sobą także niesamowity potencjał marketingowy dla firm. Kwestią czasu było zatem wprowadzenie w jej funkcjonalnościach TikTok Stories.

Z informacji, które możemy znaleźć w sieci, TikTok Stories mają działać analogicznie do relacji, które znane są nam z innych aplikacji. Historie na TikToku mają być dostępne przez 24 godziny na nowo dodanym przesuwanym pasku bocznym. Później zostaną automatycznie usunięte. Podobnie do innych social mediowych kanałów, będzie można na nie zareagować i skomentować, a uruchomienie każdej z nich nastąpi po naciśnięciu zdjęcia profilowego osoby, która je doda.

Zawsze myślimy o nowych sposobach na zwiększenie wartości naszej społeczności i wzbogacenie doświadczenia TikTok (...) Obecnie eksperymentujemy ze sposobami udostępnienia twórcom dodatkowych formatów, aby wcielić ich kreatywne pomysły w życie dla społeczności TikTok.
Rzecznik TikTok dla The Verge
aplikacja Tik Tok

Kiedy pojawią się TikTok Stories?

Z tego, co udało sie ustalić,  użytkownicy TikToka mogą tworzyć stories, dotykając przycisku „Utwórz”, który został dodany do paska bocznego. Opcja ta ma też przynosić możliwość dodawania muzyki i tekstu. Zgodnie z naturą wideo TikTok, przypuszcza się jednak, że relacje będą raczej filmami, niż obrazami. 

O tym, że relacje na Tik Toku mają zostać wprowadzone poinformował na swoim Twitterze też znany technologiczny komentator – Matt Navarra:

 
Źrodło: theverge.com