Jak być niewidocznym na WhatsApp?

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym ma ochotę zniknąć z mediów społecznościowych i ograniczyć toksyczne kontakty. Jednak nie zawsze trzeba w tym celu usuwać wszystkie komunikatory. Wystarczy znać kilka potrzebnych funkcji, które sprawią, że szybko staniesz się niewidoczny. Sprawdź jak pozostać offline na WhatsApp w kilku prostych krokach.

Dlaczego warto być offline w mediach społecznościowych?

Ciągłe posiadanie smartfona w pobliżu może zwiększyć poziom stresu i frustracji. Dlatego przerwa od e-maili, powiadomień i mediów społecznościowych może od czasu do czasu okazać się potrzebna. Przedstawię Ci kilka powodów, dla których warto wyciszyć wszystkie powiadomienia.

Nigdy nie zostajesz w tyle

Nie masz czasu na rozwijanie swoich pasji? A może ogranicza Cię smartfon, który w każdej wolnej chwili wibruję i skutecznie odwraca Twoją uwagę od istotnych spraw? Czas na spełnianie swoich marzeń, samotne wyjście do kina czy poczytanie książki, która już dawno pokryła się kurzem.

Doceniasz czas w prawdziwym życiu

Czy jest coś bardziej irytującego niż rozmowa z kimś, kto zawsze sprawdza swój telefon? Zaufaj swojej intuicji i zostaw go w domu. Szybko zobaczysz, że rozmowy z ludźmi na żywo będą bardziej interesujące i głębsze niż te w mediach społecznościowych. Nagle może się okazać, że odkryjesz bliskie Ci osoby z zupełnie innej strony.

aplikacja whatsapp

Lepiej śpisz i funkcjonujesz

Największą korzyścią z przejścia w tryb offline jest poprawa jakości snu. Ekrany smartfonów emitują niebieskie światło, które zakłóca cykl dobowy. Zmniejszenie ekspozycji na światło wieczorem, w szczególności na światło niebieskie, jest ważnym sposobem na naturalne przygotowanie organizmu do dobrej regeneracji. Warto o tym pamiętać, ponieważ pozostawienie telefonu wyłączonego na kilka godzin przed pójściem spać ułatwi zasypianie, a to przełoży się na dobre rozpoczęcie kolejnego dnia.

Czy WhatsApp jest dobry dla społeczności?

WhatsApp wprowadził Cię w nowy i tańszy sposób komunikacji. Nie musisz już płacić wysokich cen połączeń ani wybierać konkretnego pakietu SMS. Co więcej, wiadomości wysyłane przez tę aplikacje są w pełni zaszyfrowane. Oznacza to, że tylko Twoje urządzenie i urządzenie odbiorcy mogą je dekodować. Ta funkcja zapobiega przechwyceniu Twoich wiadomości podczas transmisji, nawet przez sam Facebook. 

WhatsApp – szkodliwy dla młodzieży?

Z drugiej strony WhatsApp ma również negatywny wpływ na młodzież i niekorzystnie wpływa na ich edukację czy zachowanie. Studenci mają tendencję do sprawdzania lub czatowania na WhatsApp podczas trwającego wykładu, lub podczas nauki. To ostatecznie szkodzi ich koncentracji, ocenom na studiach oraz prowadzi do zmniejszenia zasobów słownictwa, jak i częstszych błędów gramatycznych lub ortograficznych.

aplikacja whatsapp

Jak być niewidocznym i offline na WhatsApp?

Przed Tobą kilka sposobów, które wyjaśnią, w jaki sposób możesz pozostać niewidocznym w WhatsApp, bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz:

  • Zablokuj osobę: jest to jedna z najprostszych metod ukrywania statusu WhatsApp przed konkretną osobą, z którą nie masz ochoty rozmawiać. Blokowanie kontaktu działa na wielu poziomach. Zablokowane osoby nie zobaczą: kiedy jesteś online albo danych ostatnio widziany. Jeśli chcesz zablokować kogoś na WhatsApp po prostu otwórz aplikacje, a następnie wejdź w Ustawienia. Następnie wystarczy wybrać kolejno: Konto > Prywatność > Zablokowane > Dodaj nowy.
  • Włącz tryb samolotowy – w ten sposób możesz czytać offline wszystkie dotychczas otrzymane wiadomości po wejściu do aplikacji. Pamiętaj jednak, że po wyłączeniu trybu samolotowego, jeśli aplikacja jest nadal otwarta, stajesz się widoczny dla wszystkich osób dostępnych. Dlatego miej pewność, że aplikacja została całkowicie zamknięta przed ponownym aktywowaniem połączenia internetowego.
Jak być niewidocznym na Whatsapp
  • Wyłącz połączenie internetowe – bez dostępu do Internetu WhatsApp nie pozwoli Twoim kontaktom wiedzieć, że jesteś online.
  • Czytaj wiadomości na pasku powiadomień – oprócz czytania powiadomień z WhatsApp, możliwe będzie odpowiadanie na nie na pasku powiadomień. Wszystko to bez dostępu do aplikacji. 
  • Ukryj swój status online – ten sposób uniemożliwia innym dostęp do informacji, takich jak status Twojego profilu. Wystarczy podążać tą ścieżką: Ustawienia WhatsApp > Konto > Prywatność > Status. Możesz teraz wybierać spośród trzech dostępnych opcji. Moje kontakty — udostępniaj status tylko zaufanym znajomym i kontaktom. Moje kontakty oprócz — udostępnia Twój profil i status wszystkim znajomym z wyjątkiem tych, których umieściłeś na liście. Udostępniaj tylko wybranym kontaktom — dzięki temu informacje o Twoim profilu zostaną ujawnione tylko wybranym osobom.
  • Ukryj zdjęcie profilowe – Ukrywanie zdjęcia profilowego przed kontaktami i użytkownikami WhatsApp ma wiele zalet. To bardzo prosta rzecz. Możesz zacząć, przechodząc do WhatsApp i wybierając Ustawienia > Prywatność > Zdjęcie profilowe > Nikt. Jeśli wybierzesz tę opcję, nikt już nie zobaczy Twojego zdjęcia profilowego. Dostępna jest opcja, która sprawia, że ​​jest ona widoczna dla kontaktów, jeśli sobie tego życzysz.