Po wybraniu opcji blokowania system zapyta Was, czy na pewno chcecie to uczynić i wskaże, gdzie konkretny numer będzie blokowany, tj. połączenia, wiadomości tekstowe oraz FaceTime.
Blokada połączeń anonimowych – to już zależy od operatora
Wszystko fajnie i pięknie, ale co w sytuacji, gdy nękający numer jest po prostu anonimowy i nie możemy zablokować go w jeden z powyższych sposobów?
W takim przypadku trzeba zgłosić się do operatora sieci, z której korzystacie. Pamiętajcie jednak, że brak identyfikacji numeru, który uporczywie próbuje się z Wami skontaktować, powoduje blokadę wszystkich anonimowych numerów. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli zdecydujecie się na blokadę połączeń anonimowych, musicie mieć świadomość zablokowania dosłownie wszystkich połączeń z niezidentyfikowanych numerów – bez względu na to, czy wykonuje je jedna, czy dziesięć różnych osób.
Jeśli zablokuję jakiś numer w ten sposób w Androidzie, to co będzie słyszała ta osoba, gdy spróbuje się do mnie dodzwonić? Że mój nr jest zajęty, czy poza zasięgiem, czy co?
Problem w tym, że na androidzie nie ma takiego blokowania jak w iPhonie. W IPhonie osoba wie, że jest zablokowana, bo ma bana permanentnego, jak wysyła SMS, to ma info, że niedostarczono, jak chce zadzwonić, to zwyczajnie nie ma połączenia. W androidzie jest beznadziejnie, bo ta osoba może nadal pisać i nas nękać, a wiadomości wpadają tylko do spamu, może też wykonać połączenie i usłyszy sygnał zajętości, więc mija się to z celem. Jak uzyskać na androidzie permanentne blokowanie, żeby osoba dobijająca się wiedziała, że jest zablokowana, a my nie będziemy mieć żadnych komunikatów?