Jak usunąć historię przeglądania na YouTube?

YouTube rejestruje każdy film, który oglądasz – od hauli zakupowych po śmieszne filmiki z kotkami. Platforma zbiera informacje na temat Twoich polubień, subskrypcji czy wyszukiwań i dzięki temu poleca nowe filmy, których prawdopodobnie sam nigdy byś nie wyszukał. Usunięcie historii YouTube może pomóc w ograniczeniu ilości danych, a przez to doprowadzić do usunięcia rekomendowanych filmów, które tylko marnują Twój czas. Przed Tobą poradnik, jak usunąć historię przeglądania na YouTube.

Po co czyścić historię wyszukiwania na YouTube?

YouTube szybko zyskał popularność. Do 2006 roku użytkownicy przesyłali codziennie ponad 65 000 nowych filmów. Ponadto platforma od udostępniania wideo miała 100 milionów wyświetleń dziennie. Od tego czasu rozrosła się i ewoluowała, aby pozostać jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Stała się również gigantem pozyskiwania danych. Z tego powodu między innymi powinno się regularnie usuwać swoją historię YouTube. Poznaj najważniejsze powody, dla których jest to aż tak ważne:

 • Ograniczanie gromadzenia danych – Google słynie z gromadzenia ogromnych ilości danych użytkowników. Wiele z nich pochodzi również z YouTube. Oglądane filmy, słuchana muzyka i reklamy, z którymi wchodzisz w interakcję, pomagają firmie zbudować Twój profil użytkownika. Dzięki temu widzisz chociażby reklamy, które dziwnym trafem odzwierciedlają to, czego w danym momencie życia akurat potrzebujesz. Usunięcie historii może pomóc w ograniczeniu ilości danych gromadzonych przez YouTube i Google. To w rezultacie pozwoli zmniejszyć Twoją chęć na kupowanie czy instalowanie niepotrzebnych rzeczy czy aplikacji pochodzących z reklam.
 • Ukrywanie treści – Czasami oglądasz filmy, o których nie chcesz, aby inni się dowiedzieli. Mogą to być treści dla dorosłych, muzyka, której wstydzisz się słuchać, a nawet recenzje produktów, które chcesz kupić jako prezent dla kogoś. Jeśli udostępniasz komuś urządzenie lub pożyczasz komuś swoje ta osoba może przypadkowo zobaczyć Twoją historię wyszukiwania, stawiając Cię w niezręcznej sytuacji.
Vector Youtube
źródło: tanahairstudio.com

Jak wyczyścić historię wyszukiwania na YouTube na iPhonie, iPadzie i Androidzie?

Aplikacja YouTube jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android. Dobrą wiadomością jest to, że proces czyszczenia historii na każdym z nich jest taki sam. Oto co musisz zrobić, aby usunąć historię wyszukiwania w aplikacji mobilnej YouTube:

 1. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto. Uruchom aplikację YouTube i dotknij zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu.
 2. Stuknij w Ustawienia, a następnie Historia i prywatność.
 3. Stuknij w Wyczyść historię wyszukiwania.
 4. Potwierdź swój wybór, klikając Wyczyść historię wyszukiwania, lub Anuluj, jeśli zmieniłeś zdanie.

Pamiętaj, że historia wyszukiwania związana z Twoim kontem zostanie usunięta ze wszystkich urządzeń.

Social Media
źródło: dribbble.com

Jak wyczyścić historię wyszukiwania na YouTube w systemie Windows, Mac i Chromebook

Użytkownicy systemów Windows, Mac i Chromebook mogą korzystać z YouTube, uzyskując do niego dostęp za pośrednictwem jednej z wybranych przez siebie przeglądarek. Wszystkie trzy obsługują przeglądarki Chrome i Firefox.

Ale niezależnie od używanej przeglądarki czynności związane z wyczyszczeniem historii wyszukiwania pozostają takie same. Oto jak trwale usunąć historię wyszukiwania w dowolnej przeglądarce i w dowolnym systemie operacyjnym.

 1. Otwórz YouTube w dowolnej przeglądarce i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij hamburgera po lewej stronie ekranu.
 3. Wybierz opcję Historia.
 4. Następnie kliknij Wyczyść całą historię wyszukiwania.

Jeśli nie chcesz usuwać całej historii naraz, możesz sprawdzić listę historii wyszukiwania i usunąć poszczególne wyszukiwania, klikając „X” obok nich.

Vector social media

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w YouTube na telewizorach, Xbox i PS4?

W przypadku aplikacji YouTube na telewizory Smart TV, konsole do gier lub urządzenia do strumieniowego przesyłania multimediów proces jest identyczny. Niezależnie od tego, którego z tych urządzeń używasz do oglądania YouTube, zastosowanie mają następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację YouTube.
 2. Przewiń w dół ekranu i wybierz tryb Ustawienia.
 3. Z wyskakującego menu wybierz Wyczyść historię wyszukiwania.
 4. Potwierdź swój wybór.

Historia wyszukiwania połączona z Twoim kontem zostanie wyczyszczona.

Jak wyczyścić historię oglądania w YouTube?

Jeśli chcesz zacząć od nowa z kontem YouTube, możesz również wymazać historię oglądania. Oto jak to zrobić w aplikacji YouTube:

 1. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto. Uruchom aplikację YouTube i dotknij zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu.
 2. Stuknij w Ustawienia, a następnie Historia i prywatność.
 3. Stuknij w Wyczyść historię oglądania.
 4. Potwierdź swój wybór.

Jeśli korzystasz z YouTube przez przeglądarkę, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz YouTube w dowolnej przeglądarce i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij w hamburgera po lewej stronie ekranu.
 3. Wybierz opcję Historia.
 4. Następnie kliknij Wyczyść całą historię oglądania.

W aplikacji YouTube na konsole do gier, telewizory Smart TV i urządzenia do przesyłania strumieniowego czynności są takie same, z wyjątkiem wybrania opcji Wyczyść historię oglądania zamiast Wyczyść historię wyszukiwania.

Algorytmy

Jak wstrzymać historię wyszukiwania w YouTube?

YouTube daje możliwość wstrzymania zarówno historii wyszukiwania, jak i oglądania. Oznacza to, że po włączeniu tej funkcji każdy wyszukiwany lub oglądany film nie zostanie zarejestrowany w Twojej historii, w konsekwencji platforma nie użyje go do udzielania rekomendacji.

Opcja Wstrzymaj historię wyszukiwania w Internecie i przełącznik w aplikacji YouTube znajdują się w tym samym miejscu, w którym wcześniej pokazaliśmy jak wyczyścić historię wyszukiwania czy oglądania.

Spodobał Ci się ten temat? Koniecznie przeczytaj także: 

🚨 Jak przywrócić licznik łapek w dół na YouTube? 

🚨 Alternatywy dla YouTube. Gdzie oglądać wideo, jeśli nie na YT?

🚨 YouTube Vanced – co to jest, jakie funkcje oferuje, czy to legalne? 

🚨 Ile zarabia się na YouTube? Zarobki YouTuberów

🚨 Ranking polskich YouTuberów. Kto rządzi na YouTubie w 2021 roku?

🚨 Co zrobić, aby Twój film na YouTube stał się viralem? 

🚨 Jak zarabiać na Tik Toku? 5 najlepszych sposobów