YouTube Vanced – co to jest, jakie funkcje oferuje, czy to legalne?

YouTube Vanced to zmodyfikowana, zaawansowana wersja YouTube, która jest bardzo popularna wśród użytkowników Androida. Dodaje szereg funkcji, których na próżno szukać w oficjalnej aplikacji YouTube od Google. Brzmi kusząco, prawda? Ale czy to legalne? Poniżej zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o YouTube Vanced.

YouTube Vanced – co to jest?

YouTube Vanced to rozszerzona i – nie bójmy się powiedzieć – ulepszona wersja YouTube’a. Zapewnia te wszystkie funkcje, które chcielibyśmy otrzymać w standardzie, ale z niewiadomych przyczyn sam Youtube jeszcze ich nie wprowadził, albo wprowadził, ale trzeba za nie zapłacić. Blokowanie reklam, pobieranie filmów, czarne/ciemne motywy – to tylko kilka powodów, dla których aplikacja YouTube Vanced jest tak bardzo poszukiwana.

Można odnieść wrażenie, że aplikacja ta jest zbiorem funkcji, które są potrzebne z punktu widzenia użytkownika i jego wygody, a nie z uwagi na biznesowe czy marketingowe potrzeby platformy.

Aplikacja zapewnia opcję logowania jednym kliknięciem, która skraca czas użytkowników i uniemożliwia im wpisywanie wszystkich danych logowania. Jedną z najciekawszych i najbardziej niesamowitych rzeczy jest to, że możesz słuchać dowolnych filmów z YouTube w tle, jednocześnie korzystając z dowolnej innej aplikacji.

YouTube Vanced

Funkcje YouTube Vanced

Zmodyfikowana aplikacja na Androida posiada liczne funkcje, które pozwalają jeszcze bardziej cieszyć się oglądaniem filmów na YouTube. Wśród nich na uwagę zasługują szczególnie:

  • Wbudowany bloker reklam: YouTube Vanced ma wbudowaną blokadę reklam. Normalnie taka opcja istnieje tylko po wykupieniu pakietu Premium. Z YouTube Vanced wystarczy zainstalować aplikację i oglądać filmy bez irytujących przerw reklamowych.
  • Odtwarzanie w tle:dla wielu użytkowników jest to najbardziej pożądana opcja. Ponownie, sam YouTube oferuje możliwość odtwarzania filmów z YouTube w tle tylko swoim subskrybentom Premium. Dzięku aplikacji YouTube Vanced odtwarzanie w tle jest całkowicie bezpłatne.
  • Dodatkowe motywy:aplikacja Vanced oferuje dużo więcej opcji, niż tylko ciemny motyw. Chociaż domyślnie ustawiony jest jasny motyw, możemy wybierać między czarnym, ciemnym i kilkoma innymi kolorami.
  • Maksymalna rozdzielczość:YouTube Vanced umożliwia zastąpienie maksymalnej rozdzielczości. Każde inteligentne urządzenie ma swoje ograniczenia w zapewnianiu rozdzielczości. Jednak dzięki Vanced masz możliwość nadpisania maksymalnej rozdzielczości urządzenia. Dzięki temu możesz oglądać filmy w rozdzielczości, która zwykle nie jest aktywowana na Twoim urządzeniu.
  • Tryb HDR:Możesz także wymusić wyjście w trybie HDR. HDR to wysoki zakres dynamiki aparatu w telefonach komórkowych. Wiele inteligentnych urządzeń nie obsługuje HDR w standardowej aplikacji YouTube. Wiadomo, że HDR znacznie poprawia jakość filmów. Nie wszystkie inteligentne urządzenia mogą wymusić tryb HDR, ale aplikacja YouTube Vanced może.
  • Powiększenie ekranu:Dzięki YouTube Vanced możesz także powiększać palcami ekran na wszystkich inteligentnych urządzeniach. Wtedy odtwarzane wideo całkowicie wypełnia wyświetlacz smartfona, gdy go używasz. Tutaj trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie urządzenia mają tę funkcję. Dzieje się tak po prostu dlatego, że ich proporcje są mniejsze niż wymagany rozmiar standardowy.
  • Obraz w obrazie:Innym przydatnym narzędziem jest funkcja obrazu w obrazie. Oznacza to, że odtwarzane wideo jest wyświetlane na małym ekranie, gdy jesteś poza aplikacją na smartfonie. Możesz nadal oglądać wideo podczas robienia zakupów w sieci, sprawdzania poczty e-mail lub pisania wiadomości na WhatsApp.
  • Jasność i głośność:Kontrola jasności i głośności w aplikacji Vanced jest również godna uwagi. Podczas odtwarzania wideo wystarczy przesunąć po obrazie palcem, aby otworzyć menu głośności i jasności.
kobieta słuchająca myzyki

Czy YouTube Vanced jest bezpieczny?

Być może zastanawiasz się, czy zmodyfikowana aplikacja YouTube jest bezpieczna. Niepewność podsyca jeszcze fakt, że aplikacja nie jest dostępna w oficjalnym Sklepie Play. Jednak wytłumaczenie jest tutaj bardzo proste: YouTube również należy do Google, dlatego nie można spodziewać się, żeby tak konkurencyjna aplikacja była tam dostępna. Z tego powodu musisz pobrać YouTube Vanced z innych źródeł, ale spokojnie aplikacja jest bezpieczna i możesz z niej korzystać bez wahania. Po prostu upewnij się, że pobierasz aplikację z zaufanego źródła, najlepiej z oficjalnej strony internetowej.

YouTube Premium i YouTube Music w Polsce

Czy YouTube Vanced to legalne rozwiązanie?

No dobrze, ale pozostaje jeszcze jedna kwestia do rozstrzygnięcia. Czy ta aplikacja jest legalna? Tutaj odpowiedź jest mniej jednoznaczna. Ponieważ YouTube Vanced nie zmienia witryny YouTube, ale raczej wprowadza zmiany w jej wyświetlaniu, wielu programistów twierdzi, że korzystanie z tej aplikacji jest legalne.

Z drugiej strony są tacy, którzy twierdzą również, że zgodnie z regulaminem jest to nielegalne, ponieważ modyfikowanie witryny jest niezgodne z prawem.

Jednak prawda jest taka, że jeśli rzeczywiście YouTube Vanced jest nielegalny, YouTube ma pełne prawo do usunięcia konta YouTube użytkownika korzystającego z tej aplikacji, czego do tej pory YouTube nie robi. Dlatego wszystko wskazuje na to, że bez obawy można swobodnie cieszyć się funkcjami, które oferuje YouTube Vanced.

_______________________________

Przeczytaj też: