Jak zarabiać na Tik Toku? 5 najlepszych sposobów

Zarabiać na Tik Toku mogą ci, którzy wiedzą jak to robić. Jak na każdym medium społecznościowym, tak i na tym da się zarobić. W tym artykule przedstawiamy pięć najlepszych sposobów na to, jak zarobić na Tik Toku. Więc jeżeli chcecie zacząć zarabiać w Internecie, to jest to dobry start.

Czy każdy na Tik Toku może zarabiać?

Zasadniczo sprawa jest prosta. Każdy użytkownik Tik Toka może czerpać dochody ze swojej działalności na platformie. Jednak sprawa komplikuje się, kiedy przyjrzymy się tematowi z bliska. Owszem, każdy może zarabiać, ale tak naprawdę tylko ci użytkownicy, którzy mają naprawdę dużą rzeszę followersów, mogą realnie wypłacać pieniądze.

Nie należy się jednak zrażać. To, że Tik Tok nie gwarantuje nam zarobków, o których się tak dużo mówi nie oznacza, że myśl o zarabianiu na Tik Toku trzeba porzucić. Można dobrze się bawić, nabierać nowych doświadczeń i przy okazji sobie dorobić. A może kiedyś będziemy w stanie się z tego utrzymać?

jak zarabiać na tik toku

5 najlepszych sposobów na to, jak zarobić na Tik Toku

Prowadzenie transmisji na żywo

Kiedy osiągniemy pułap 1000 widzów, Tik Tok da nam możliwość prowadzenia transmisji na żywo. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nasze transmisje były ciekawe i urozmaicone, bo tylko w ten sposób przybędzie nam widzów. Jeżeli nie zadbamy o kontent, a tym samym o utrzymanie uwagi widowni, to na naszych transmisjach będzie pojawiało się coraz mniej osób. Algorytm Tik Toka szybko takie zjawisko zauważy i przestanie polecać nasz kanał innym osobom. Przez to na naszych streamach będzie mało osób, a co za tym idzie, mało dotacji.

Za same transmisje nie dostaniemy pieniędzy. Pojawią się one w momencie, w którym widzowie zaczną nam wysyłać gifty. Im więcej widzów, tym większa szansa na podarunek. Dlatego tak ważny jest aspekt dbałości o kontent i widzów.

Czym są Tik Tokowe gifty i jak na nich zarabiać?

Gifty to swego rodzaju wirtualne prezenty, jakie otrzymuje prowadzący od widzów. Jednak droga nabycia takiego podarunku, a później jego spieniężenia, wcale nie jest taka oczywista.
W pierwszej kolejności użytkownik Tik Toka musi zakupić monety. Ich zakup jest dobrowolny. Z aplikacji można korzystać za darmo, ale żeby wesprzeć twórcę, najpierw trzeba kupić monety.

Później monety wymienia się na gifty. Jest ich całkiem sporo. Od tych tanich, do naprawdę drogich. Gift taki można podarować Tik Tokerowi tylko na transmisji na żywo. Potem, kiedy transmisja się zakończy, Tik Toker może podsumować wszystkie prezenty, które dostał. Ich wartość zamieniana jest na diamenty – wirtualną walutę stworzoną dla twórców kontentu. Dopiero diamenty przeliczane są na realną wypłatę, którą trzeba podzielić na pół, ponieważ 50% całości trafia do Tik Toka, a 50% w ręce twórcy.

Grupa amerykańskich naukowców stwierdziła, że by zarobić jednego amerykańskiego dolara, należy posiadać 200 diamentów. Tik Tok zastrzega sobie prawo do zmiany kursu tej waluty według swojego uznania bez wcześniejszego powiadomienia. Aby wypłacić diamenty na swoje konto należy posiadać konto PayPal podpięte do konta Tik Tokowego. Minimalna wartość wypłaty wynosi 50 amerykańskich dolarów, a maksymalna – 1000,00 USD.

tik tok dziewczyny nagrywanie

Influencing na Tik Toku

Zostanie influencerem wcale nie jest proste, a życie influencera jest jeszcze trudniejsze. Ciężko jest lekko żyć mawiają najwięksi influencerzy Tik Tokowego świata. Niemniej, by zarabiać na byciu influencerem należy ściśle przemyśleć swój biznesplan i bardzo uważać na współpracę z markami, by nie urazić swojej widowni. Jako osoba żyjąca z pieniędzy darczyńców, jesteśmy od nich w pełni zależni.

Przyjmijmy, że aby mówić o byciu szeroko rozpoznawalnym i cenionym przez marki influencerem, należy posiadać około miliona stałych odbiorców. Wtedy nie tylko można zarabiać na giftach, ale też na współpracy z markami. Polega to na reklamowaniu produktów za pieniądze.

Reklamowane produkty należy wybierać w sposób ścisły i zgodny ze swoim contentem tak, by widzowie nie poczuli nachalnej reklamy, która przeczy wizerunkowi influencera. Jeżeli reklama nie wypali (bo będzie po prostu mierna, albo niezgodna z wizerunkiem Tik Tokera), to możemy nie tylko zrazić do siebie odbiorców (a więc stracić najcenniejszą wartość influencera i główne źródło dochodu), ale możemy również stracić zainteresowanie innych marek, które nie będą chciały narażać swojego wizerunku na szwank.

Trudno powiedzieć, czy jest jeden przepis na udaną reklamę w Internecie. Dzisiaj widzowie są wrażliwi na reklamę i szybko wyczuwają fałsz. Dlatego najlepiej jest reklamować produkty, z którymi się obcowało przynajmniej przez dłuższą chwilę, i które samemu by się dobremu znajomemu poleciło. Jeżeli widownia jest naszą największą wartością, to nie należy jej okłamywać, prawda?

tik tok zarabianie sposoby

Współtwórzenie wyzwań, duetów i kolaboracji

Bycie samotnikiem nie współgra z algorytmami social mediów. Nawet największe gwiazdy stosują crossy, by dzielić się ze sobą swoją widownią. Bez obaw, nie stracimy przy tym swojej widowni. Tutaj można tylko zyskać. W momencie, kiedy konsumpcja social mediów jedynie rośnie, a kreatywnych twórców do oglądania jest tylko więcej; widzowie chętnie poświęcają swój czas na oglądanie nowych, nieznanych sobie twórców. Ten stan podoba się to nie tylko samym twórcom i widzom, ale też algorytmowi, który będzie polecał takie filmy szerszej widowni.

Współpraca z innymi twórcami to też świetna okazja do pokazania się marce, z którą współpracuje inny influencer. Może zadziała tutaj wspólne stworzenie hasztagu, a nawet trendu, który stanie się viralem? Zarabianie na Tik Toku to nie tylko ścisła współpraca z markami i reklamowanie produktów. To również dbanie o swój wizerunek i to, by być jak najdłużej i jak najczęściej na fali.

Trendsetting – zarabianie niebezpośrednie

Dzięki trendsettingowi można być na fali przez długi czas. Wtedy to inni kopiują nas, a nie my innych. Kiedy robimy coś nowego, świeżego i robimy to dobrze – przybywa nam followersów. A to oznacza ruch na kanale. Ruch na kanale budzi zainteresowanie marek i możliwość zarabiania na transmisjach.

Trendsetting nie jest zarezerwowany tylko dla największych influencerów na Tik Toku. Zarabianie na Tik Toku może odbywać się niebezpośrednio, i to jest jeden z tych sposobów. Dzięki temu, że siłą swojej osobowości i lifestyle’u przekonujemy innych do swoich rozwiązań i swojego patrzenia na świat daje nam szeroki wachlarz opcji. Po pierwsze to prosta droga do zostania influencerem i współpracy z markami. Po drugie stajemy się coraz bardziej rozpoznawalni, zwłaszcza w kręgach, w których trendy kreujemy (mogą być to kulinaria, sport, czy lifestyle). Po trzecie nabieramy wiarygodności, ponieważ w świecie kopiuj wklej nie żyjemy według schematów i sami przecieramy szlaki.

Bycie trendsetterem nie oznacza od razu unikania innych trendów jak ognia. Oczywiście można brać udział w wyzwaniach innych Tik Tokerów i zajmować się tym co jest aktualnie modne. Najważniejsze jest w tym to, by być spójnym wizerunkowo i nie we wszystkim poddawać się modzie. Działanie według własnych określonych zasad jest tutaj najważniejsze. Widzowie z czasem dostrzegą naszą indywidualność i będą chcieli nas naśladować na swoich kanałach. I tym właśnie jest trendsetting.

tik tok duet

Doradzanie i managing na Tik Toku

Jak zarabiać na Tik Toku? Przez prowadzenie innych kont. Nie trzeba umieć tańczyć, śpiewać, gotować, czy robić innych aktualnie modnych wyzwań. Wystarczy mieć nosa do trendów i znać się na marketingu. Tik Tok, tak samo jak inne social media, promuje przemyślany kontent i dobrze prosperujące, obiecujące profile. Nie robi tego dla innych, tylko dla siebie. Twórcy, którzy zarabiają dla siebie, zarabiają również dla platformy.

Jeżeli rozumiemy panujące tam zasady i dobrze znamy odbiorców, to jest szansa na to, że we właściwą stronę skierujemy Tik Tokera, który nie rozumie marketingu, ale umie porwać widownię. Symbioza idealna.

Zarabianie na Tik Toku – czy to łatwe?

Odpowiedź może być bolesna. Zarabianie na Tik Toku nie jest łatwe. Spora konkurencja, ciągle zmieniający się rynek i kapryśni odbiorcy, którzy dosłownie galopują na pstrym koniu, to bardzo trudny grunt do zarabiania pieniędzy. Tik Tok daje twórcom bezpośrednie możliwości zarabiania na platformie, ale warto też angażować się w formy pośrednie, dzięki którym wzmocnimy swoją markę.

Wcale również nie musimy aktywnie występować przed kamerą, by czerpać zyski z działalności na Tik Toku. Zarabiać można też z działalności innych osób, których konta się nadzoruje i wyznacza swego rodzaju kierunek rozwoju.