YouTube Premium Lite – tańsza wersja YouTube Premium, która usuwa wszystkie reklamy

Oglądasz swój ulubiony film na YouTube i nagle w najbardziej ekscytującym momencie wyskakuje reklama? Wykupienie YouTube Premium wiąże się z dużym kosztem, który nie jest wart samego zablokowania denerwujących przerywników. Na szczęście firma wpadła na pomysł wprowadzenia pakietu YouTube Premium Lite, który miałby w niższej cenie usuwać wszystkie reklamy. Co dokładnie będzie oferował YouTube Premium Lite?

 YouTube Premium – co to jest?

Większość z nas nauczyła się żyć z mnóstwem reklam w telewizji, a nawet od dłuższego czasu na samym YouTube. To koszt posiadania nieograniczonej rozrywki na wyciągnięcie ręki. Oczywiście istnieją sposoby na zatrzymanie reklam. Jest nim chociażby YouTube Premium, który w indywidualnym pakiecie kosztuje 23,99 zł miesięcznie (w pakiecie rodzinnym 47,99 zł) i obejmuje:

  • wideo bez reklam,
  • opcję dalszego odtwarzania filmów lub muzyki „w tle” (co oznacza, że dźwięk będzie kontynuowany, jeśli zminimalizujesz aplikację),
  • pobieranie muzyki i filmów,
  • dostęp do oryginalnych filmów z YouTube i programów telewizyjnych.
YouTube viralowe wideo popularne

Dla niektórych użytkowników brak reklam jest wart swojej ceny. Trzeba jednak przyznać, że jest ona dość wysoka jak za to, co dostajemy. YouTube Premium to nadal ten sam YouTube, który znasz. W porównaniu do Netflixa za podobną opłatę w wersji podstawowej nie znajdziesz tam aż tak szerokiej zawartości udostępnianych filmów profesjonalnej produkcji. Jest to jednak wygodna i elastyczna opcja dla tych, którzy chcą pozbyć się reklam czy słuchać biblioteki muzycznej YouTube Music.

YouTube viralowe wideo

Co będzie oferował YouTube Premium Lite?

YouTube testuje tańszy plan subskrypcji w niektórych częściach Europy, który zapewni oglądanie bez reklam bez pobierania offline, YouTube Music i odtwarzania w tle.

Skąd wiadomo o YouTube Premium Lite?

W weekend użytkownik YouTube Premium próbował anulować swoją subskrypcję. Google próbował ponownie przyciągnąć użytkownika z ciekawą ofertą. Zamiast całkowicie zrezygnować z subskrypcji, użytkownik mógł, zamiast tego zarejestrować się w YouTube Premium Lite. Jak sama nazwa wskazuje od standardowego pakietu YouTube Premium Lite, będzie posiadał mniej funkcji, ale za to w mniejszej cenie.

Rzecznik YouTube potwierdził na łamach portalu The Verge: W krajach skandynawskich i krajach Beneluksu (z wyjątkiem Islandii) testujemy nową ofertę, aby dać użytkownikom jeszcze większy wybór: Premium Lite kosztuje 6,99 EUR miesięcznie (lub lokalny odpowiednik miesięcznie) i zawiera filmy bez reklam w YouTube.

The Verge zauważa, że ​​YouTube Premium Lite umożliwia oglądanie bez reklam w Internecie, iOS, Androidzie, telewizorach smart, konsolach i aplikacji YouTube Kids. Tymczasem nie ma możliwości pobierania offline, odtwarzania w tle ani YouTube Music Premium. ​​YouTube Premium Lite nie ma więc nic poza podstawowymi elementami.

YouTube Premium i YouTube Music w Polsce

Dlaczego warto kupić YouTube Premium Lite?

Z jednej strony subskrypcja budżetowa, która usuwa tylko reklamy, prawdopodobnie przyciągnęłaby wielu użytkowników. Z drugiej strony, YouTube Premium Lite powinien być tańszy o około 15 złotych niż standardowy poziom, mimo że oferuje znacznie mniej korzyści. Na szczęście YouTube twierdzi, że subskrypcja jest w fazie eksperymentalnej, co oznacza, że w przyszłości mogą nastąpić zmiany w modelu cenowym. Kultowa platforma video rozważa również dodatkowe plany na podstawie opinii, które otrzymuje od subskrybentów.

Strona YouTube Premium Lite informuje, że możesz korzystać z YouTube i YouTube Kids bez reklam na wielu urządzeniach, w tym na urządzeniach mobilnych, komputerach i telewizorach. W przeszłości YouTube ogłosił benefity dla płacących użytkowników. W tym, chociażby bezpłatne produkty, takie jak Google Stadia czy automatyczne pobieranie.