Graj na emocjach
Z drugiej strony prawie wszystkie popularne filmy na YouTube tworzą emocjonalny związek z widzami, niezależnie od tego, czy są smutne, szczęśliwe czy motywujące. Dodawanie skrajnych emocji do filmów na YouTube to świetny sposób na dotarcie do nowych odbiorców. Oczywiście jak zawsze, trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Kluczem jest storytelling. Kiedy ludzie poczują, że Twój film reprezentuje ich emocje, podzielą się nim z rodziną i przyjaciółmi. Wyobraź sobie, że jesteś marką sprzedającą kosmetyki. Teraz coraz częściej zwraca się uwagę na to, czy kosmetyki nie są testowane na zwierzętach i czy przy ich produkcji żaden człowiek nie został skrzywdzony. Jeżeli możesz pochwalić się tym, że Twój produkt został stworzony zgodnie z humanitarnym podejściem do człowieka i każdej żywej istoty – zrób to. Udowodnij widzom, że grasz fair i potwierdź to rzetelnymi faktami. Jeśli natomiast chcesz zaangażować się w kontrowersyjne treści bądź bardzo ostrożny, ponieważ może to poważnie zaszkodzić wizerunkowi Twojej marki. Jeżeli zrobisz coś wbrew ludziom, to pamiętaj, że kłamstwo wyjdzie w najmniej spodziewanym momencie, a YouTube nigdy nie zapomni.
Znajdź swoją grupę docelową
Znalezienie grupy docelowej jest konieczne, niezależnie od tego, czy tworzysz filmy na YouTube dla zabawy, czy robisz marketing cyfrowy. Twoimi docelowymi odbiorcami są osoby, które będą oglądać i udostępniać Twoje filmy lub być zainteresowane zakupem Twoich produktów i usług.
Twoi docelowi odbiorcy będą pierwszymi osobami, które obejrzą Twój film i udostępnią go swoim rówieśnikom. Jak więc znaleźć grupę docelową?
Najłatwiejszym sposobem na znalezienie docelowych odbiorców jest przeglądanie statystyk YouTube. Tam możesz dokładnie zobaczyć, kto ogląda Twoje filmy i najbardziej się z nimi angażuje. To sprytne narzędzie, które może pomóc Ci dowiedzieć się, jak długo ludzie oglądają Twoje filmy, ile mają lat, skąd pochodzą i jaką mają płeć.