Jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci?

Zainstalowaliście wiele aplikacji lub przechowujecie mnóstwo zdjęć i filmów na swoim smartfonie, lub aparacie? Nic dziwnego, że pamięć szybko się zapełnia. Na szczęście karta pamięci pomoże rozwiązać ten problem. Dzięki niej będziecie mogli zapisać więcej plików i cieszyć się większą ilością miejsca na dane w pierwotnej lokacji. W tym artykule dowiecie się jak przenieść swoje zdjęcia lub filmy na kartę pamięci.

Dlaczego warto przenieść zdjęcia na kartę pamięci?

Karty pamięci SD mimo niewielkich rozmiarów mają potężne możliwości przechowywania. Z tego powodu służą jako świetny sposób na przenoszenie zdjęć między urządzeniami i na nowe urządzenia.

Są również bardzo cenione w pracy z cyfrowymi aparatami fotograficznymi. W dodatku w wielu rodzajach, bo fotografie na pamięci SD zapisują lustrzanki, aparaty kompaktowe, bezlusterkowce, jak i aparaty natychmiastowe. Teoretycznie mając jedną kartę możesz używać jej w kilku aparatach, choć bez wątpienia lepiej przeznaczyć jedną kartę dla każdego urządzenia

Za pomocą komputera PC lub Mac, a nawet telefonu z systemem Android czy iOS z łatwością przeniesiecie swoje zdjęcia i inne pliki na kartę SD. Pamiętajcie tylko, że nowsze komputery Mac i PC zwykle nie są wyposażone w czytniki kart SD dlatego prawdopodobnie będziecie musieli podłączyć zewnętrzny czytnik. Oprócz tego smartfony z Androidem oraz iOS będą potrzebowały karty microSD, która jest mniejsza niż zwykła karta.

karty pamięci SD

Jak przenieść zdjęcia i pliki na kartę SD z komputera Mac?

 1. Włóżcie kartę SD do gniazda komputera lub podłączcie czytnik kart do komputera Mac i umieśćcie kartę w odpowiednim miejscu.
 2. Otwórzcie okno wyszukiwania. Wasza karta SD pojawi się na pasku bocznym po lewej stronie, prawdopodobnie pod nagłówkiem „Lokalizacje”.
 3. Znajdźcie zdjęcia lub pliki, które chcecie przenieść.
 4. Przeciągnijcie i upuście dowolne pliki na kartę SD na pasku bocznym. Możecie także przeciągnąć pliki z karty SD do dowolnego innego folderu, aby przenieść je na komputer. Kopiowanie większych plików może zająć dłuższą chwilę.
 5. Po przesłaniu plików wysuńcie kartę SD przed wyjęciem jej z komputera Mac, klikając przycisk wysuwania obok nazwy karty.
MacBook Air Gold do nauki

Jak przenieść zdjęcia i pliki na kartę SD z komputera?

 1. Umieśćcie kartę SD w porcie czytnika kart w komputerze lub podłączcie czytnik kart do komputera i włóżcie do niego kartę.
 2. Otwórzcie dowolny folder. Powinniście zobaczyć swoją kartę SD na pasku bocznym po lewej stronie. Prawdopodobnie będzie widoczny pod nagłówkiem „Ten komputer”. 
 3. Znajdźcie zdjęcia i pliki, które chcecie przenieść, a następnie przeciągnijcie i upuśćcie je na kartę SD na pasku bocznym. Możecie także przeciągnąć pliki z karty SD do dowolnego innego folderu, aby przenieść je na komputer.
 4. Kiedy skończycie, kliknijcie prawym przyciskiem myszy kartę SD i wybierzcie „Wysuń”. Gdy nazwa karty zniknie, możecie ją usunąć z komputera lub czytnika.

Jak przenieść zdjęcia na kartę SD z Androida?

 1. Wyłączcie telefon z Androidem, a następnie włóżcie kartę SD. Będziesz potrzebować karty microSD, a zwykle gniazdo karty znajduje się obok gniazda karty SIM.
 2. Włączcie ponownie telefon i otwórzcie aplikację „Pliki”.
 3. W aplikacji Pliki wybierzcie „Obrazy” w „Kategoriach”.
 4. Naciśnijcie i przytrzymajcie, aby wybrać obraz lub filmy, które chcecie przenieść na kartę SD.
 5. Stuknijcie ikonę wielokropka w prawym górnym rogu, aby wyświetlić menu opcji i wybierzcie „Przenieś do”. Opcja przejścia na kartę SD powinna pojawić się automatycznie. Dotknijcie „Kontynuuj”.
 6. Jeśli pojawi się monit o przyznanie dostępu do plików na karcie SD, wybierzcie „Zezwól”.

Pamiętajcie, że smartfony z Androidem nie obsługują normalnych kart SD. Zamiast tego potrzebujecie karty microSD, która jest mniejsza, ale zwykle może pomieścić taką samą ilość danych. Jeśli nie chcecie kupować osobnej karty SD i karty microSD, możecie dokupić przejściówkę na kartę microSD, która pozwoli Wam korzystać z karty microSD na komputerze Mac lub PC.

rozszerzanie pamięci Galaxy Note 10

Jak bezpośrednio przenieść zdjęcia na kartę SD z iPhone’a?

Jeśli nie macie dostępnego kabla USB lub komputera, możecie przenieść zdjęcia z iPhone’a bez użycia komputera. Wszystko za pomocą czytnika kart SD dla iPhone’ów. 

 1. Włóżcie kartę SD do czytnika kart SD i podłączcie czytnik kart SD do iPhone’a.
 2. Przejdźcie do aplikacji „Zdjęcia” na swoim iPhonie i wybierzcie pliki, które chcecie przenieść.
 3. Kliknijcie przycisk „Udostępnij” i wybierzcie „Zapisz w plikach”.

Jeśli te metody nie działają, a karta SD nie akceptuje nowych plików, sprawdźcie, czy jej zakładka ochrony przed zapisem nie jest włączona — jest to przełącznik na samej karcie, który można przesuwać palcem. Jeśli to nie problem, spróbujcie ponownie sformatować kartę.