Messenger i Instagram ze wspólnym czatem. Facebook połączył wiadomości z obu komunikatorów

Facebook rozpoczął właśnie proces integracji Messengera i Instagrama. Użytkownicy mogą teraz wysyłać wiadomości, zdjęcia i filmy pomiędzy tymi dwiema platformami. Niestety ta innowacyjna funkcja nie jest jeszcze ogólnodostępna. Sprawdź, w jakich krajach możesz testować nowe rozwiązanie.

Kiedy się to wszystko zaczęło?

Pewnie nikt nie pamięta, jak Facebook w 2012 roku kupił wschodzącą aplikację, jaką był Instagram. Wydał na to bagatela 1 miliard dolarów. Jak się okazuje, inwestycja była strzałem w dziesiątkę, a aplikacja pod kierownictwem Marka Zuckerberga stała się swoistą wytwórnią influencerów.

Dyrektor generalny Facebooka w marcu 2019 roku ogłosił, że zamierza stworzyć jeden wspólny czat dla Messengera i Instagrama, tak aby użytkownicy mogli się ze sobą bez problemu komunikować. To nie wszystko, do dwóch wiodących aplikacji ma w przyszłości dołączyć kolejna – WhatsApp. Dodatkowo programiści pracują nad stworzeniem kompleksowej usługi szyfrowania danych wysyłanych pomiędzy powyższymi komunikatorami.

Jak wygląda wspólny czat Instagram Messenger

Jakie funkcje otrzyma Messenger i Instagram?

Facebook w ostatnim czasie lubi eksperymentować, o czym świadczyć mogą Rozmowy Facebooka, czyli polskie podcasty i Collab – aplikacja zamysłem zbliżona do TikToka. Tym razem jest inaczej. Pomimo połączenia dwóch komunikatorów nie uświadczymy w nich rewolucyjnych zmian.

Łączymy możliwości Messengera i Instagrama, aby wprowadzić jedne z najlepszych funkcji Messengera na Instagram – napisali w oświadczeniu Adam Mosseri i Stan Chudnovsky, szefowie Instagrama i Messengera.

Z wypowiedzi możemy wywnioskować, że po aktualizacji oprogramowania, usługa Instagram Direct zostanie zastąpiona przez Messengera, jakiego znamy z dedykowanej jemu aplikacji. W komunikacie możemy także wyczytać, że Facebook udostępni dla Instagrama około 10 funkcji, które wcześniej były wyłącznie dostępna dla użytkowników Messengera. Będzie to m.in. grupowe oglądanie wideo, znikające wiadomości czy naklejki selfie.

Jak dołączyć do grona testerów?

Po uzyskaniu dostępu do testów nowej aktualizacji w aplikacji wyświetli się stosowny komunikat. Wtedy staniesz przed wyborem – zezwalasz na wprowadzenie nowych funkcji lub nie wyrażasz swojego zainteresowania.

Tak powinna wyglądać stosowna informacja.

Jak zostać testerem wspólnego czatu Facebooka?

Kiedy i gdzie będą dostępne międzyplatformowe wiadomości Facebooka?

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się tylko tyle, że testowane funkcje został jak na razie uruchomione w kilku krajach, natomiast wkrótce mają być dostępne na całym świecie. Docelowo testerzy będą zbiorem ponad dwóch miliardów użytkowników, a ich opinia zdecyduje o terminie oficjalnej premiery aktualizacji.

Źródło: Facebook