Cyberpunk 2077 – jak przenieść zapis gry między różnymi platformami?

Miejmy nadzieję, że Cyberpunk 2077 okaże się grą wielowymiarową. Na tę chwilę wiemy jednak tylko tyle, że nadchodzący Cyberpunk jest grą wieloplatformową, a CD Projekt RED ułatwi przenoszenie zapisanych postępów gry pomiędzy jedną generacją konsol a drugą. Zobacz, jak przenieść zapisy z Cyberpunka 2077 z PS4 na PS5 oraz z Xboxa One na Xboxa Series X|S.

Dla kogo funkcja cross-save w Cyberpunku 2077?

Dzięki tej funkcji gracze zaczynający przygodę w Cyberpunku 2077 na konsolach 8. generacji, czyli PlayStation 4 lub Xbox One, będą mogli bezproblemowo przenieść swoje postępy w rozgrywce na konsole kolejnej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Dlaczego to jest tak ważne? Dostępność konsol 9. generacji jest bardzo ograniczona na całym świecie. Z tego powodu zapewne wielu graczy zdecyduje się na rozpoczęcie przygody w Night City na PS4 lub Xbox One. Kiedy już ktoś dostanie wyczekiwaną konsole, to wtedy bezboleśnie będzie mógł przenieść na nią swoje postępy w rozgrywce.

Ponadto Cyberpunk 2077 dopiero w przyszłości dostanie pełnoprawną aktualizację dla tegorocznych konsol, więc rozgrywka na 8. generacji nie jest całkowicie pozbawiona sensu. Kto z resztą byłby w stanie powstrzymać się od sprawdzenia tego tytułu zaraz po premierze? Sprawdźmy zatem, jak przenieść save’y z Cyberpunka 2077.

Funkcja cross-save w Cyberpunk 2077

W zależności od platformy istnieje kilka różnych sposobów przenoszenia zapisów gry z Cyberpunka 2077.

  1. Połącz się z kontem PlayStation Plus i prześlij swoje zapisy.
  2. Przenieś zapisy przez kabel sieciowy LAN lub to samo połączenie bezprzewodowe (WiFi) między obiema konsolami.
  3. Skorzystaj z urządzenia pamięci masowej, żeby skopiować i przenieść zapisy na to samo konto PlayStation Network na PS5.
  1. Połącz się z internetem, aby automatycznie przesłać zapisy do chmury.
  2. Połącz Xboxa One oraz Xboxa Series X|S do tej samej sieci, a następnie użyj opcji przenoszenia plików.

Po wykonaniu tych zabiegów na konsolach nowej generacji możesz rozpocząć rozgrywkę w Cyberpunku 2077 dokładnie w tym miejscu, gdzie skończyłeś ją na konsolach poprzedniej generacji.

Co więcej, zapisy z rozgrywki na Xbox Series S|X powinny działać także w drugą stronę – na Xbox One. Nie wiadomo natomiast, czy rozgrywkę z PlayStation 5 będzie się dało kontynuować na starszej konsoli.

W oczekiwaniu na premierę hitu od CD Projekt RED możecie przeczytać książkę na temat całego uniwersum Cyberpunka. Zobaczcie recenzję książki Cyberpunk 2077 – jedyna oficjalna książka o świecie gry.