Jak przenieść utwory i eksportować swoją bibliotekę ze Spotify

Czasem trzeba coś w życiu zmienić. Może być to fryzura, napój typu zero, albo platforma streamingowa. Okazuje się jednak, że łatwiej jest zmienić fryzurę niż medium, na którym słuchamy muzyki. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i da się to zrobić. Przyjrzyjmy się więc sposobom na to, Jak przenieść utwory i eksportować swoją bibliotekę ze Spotify.

Czy istnieje darmowy sposób na przeniesienie biblioteki z jednego serwisu na drugi?

Niestety w pełni darmowej usługi nie ma. W gruncie rzeczy, żaden serwis streamingowy nie posiada możliwości transferu – podyktowane jest to zapewne tym, by utrzymać przy sobie jak największą liczbę użytkowników. By przenieść utwory i eksportować swoją bibliotekę np. ze Spotify na Tidal trzeba wspomagać się aplikacjami trzecimi.

Te aplikacje niestety nie są darmowe. Posiadają co prawda darmowe plany, ale to raczej wersje testowe do przeniesienia kilku piosenek. Jeżeli więc masz niedługą playlistę, którą chcesz przenieść, to możesz skorzystać z którejś z poniższych aplikacji za darmo. Jeżeli biblioteka jest obszerniejsza, trzeba wysupłać kilka groszy.

przenoszenie biblioteki ze spotify

Jak działają aplikacje do przenoszenia biblioteki między platformami streamingowymi?

Przenoszenie utworów i eksportowanie biblioteki ze Spotify, jak i do Spotify, lub z i do jakiegokolwiek innego serwisu streamingowego wygląda podobnie na każdej z aplikacji.

Jak korzystać z aplikacji do przenoszenia biblioteki z jednego serwisu na drugi?

Aby móc korzystać z tych aplikacji należy zdecydować się na któryś z proponowanych planów. Może być darmowy lub płatny. Rzecz jasna plan można ulepszyć w każdym momencie, tak samo jak można zrezygnować z płatnej subskrypcji miesięcznej.

Dalej należy zalogować się w aplikacji do serwisu streamingowego źródłowego, czyli tego, z którego bibliotekę chcemy pobrać. Potem należy zalogować się do medium docelowego, czyli do tej platformy, do której bibliotekę chcemy przenieść. Dalej aplikacja wykryje nasze playlisty, pobrane utwory i resztę biblioteki. Należy wybrać te elementy, które chcemy przenieść. Jeżeli plan nie obejmuje takiej liczby elementów, aplikacja nie pozwoli na transfer.

Aplikacje te są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Różnią się interfejsami, czasem posiadają dodatkowe funkcje, ich trzon pozostaje jednak bez zmian. Ponadto każda z aplikacji niejako prowadzi użytkownika za rękę tak, by ten bez żadnego problemu zrobił to, co chce. Śmiało więc można decydować się na którąś z aplikacji i przenosić bibliotekę.

Aplikacje do przenoszenia utworów i eksportowania biblioteki ze Spotify i nie tylko

Poniżej mamy dla Ciebie propozycje czterech aplikacji, które spełnią postawione przed nimi zadanie. Część z nich ma nawet kilka innych, bardzo przydatnych funkcji. Warto więc rozważyć wykupienie płatnej subskrypcji.

FreeYourMusic – nie tylko eksportowanie biblioteki

Jeżeli przeniesienie muzyki z jednej platformy do drugiej to połowa sukcesu, to FreeYourMusic jest czymś dla Ciebie. Aplikacja oferuje również możliwość podglądnięcia swoich statystyk najczęściej słucanych artystów. To taki Spotify Wrapped, tylko dostępny kiedy tylko chcesz. Ta funkcja jest dostępna na wszystkich największych platformach streamingowych, jest więc na Apple Music, Spotify, YouTube Music, Amazon Music, czy Tidal.

FreeYourMusic posiada również funkcję smart linków, co oznacza, że można dzielić się swoimi playlistami z innymi. Wystarczy więc udostępnić komuś link, który będzie prowadził do Twojej playlisty. Co więcej, udostępnioną muzykę można odsłuchać na dowolnej platformie streamingowej. Muzykę można udostępniać również w formie widżetu.

FreeYourMusic warto wybrać, jeżeli aplikacja ta ma być kolejnym medium do dzielenia się muzyką.

free your music

SongShift – doskonały wybór dla użytkowników iOS

SongShift również swoich usług nie kończy na przeniesieniu biblioteki z jednej platformy na drugą. Mamy tutaj do wyboru szereg mniej lub bardziej potrzebnych funkcji, które mogą usprawnić odkrywanie i zapiywanie nowej, ciekawej muzyki.

Platforma ta umożliwia dzielenie się muzyką z innymi, niezależnie od platformy i systemu operacyjnego z jakiego się korzysta. Ponadto całą przenoszoną bibliotekę możemy zapisać w formie TXT lub JSON, by potem otworzyć zaimportowane elementy na wybranej platformie streamingowej. Dla posiadaczy systemu iOS, SongShift przygotował specjalne widżety, dzięki którym można udostępnić ostatnio słuchane utwory wprost z ekranu głównego. Dla Androida nie ma (jeszcze) takiej możliwości.

Ta aplikacja ma jeszcze jedną, całkiem sporą zaletę. Transfer plików może odbywać się w tle, a sam program można zminimalizować i otworzyć inny. Kiedy transfer się zakończy, aplikacja wyśle nam powiadomienie push.

SongShift to dobry wybór dla posiadaczy iOS, którzy lubią dużą ilość funkcji z różnymi motywami kolorystycznymi.

song shift

Soundiiz – połącz wszystkie platformy w jedną

Soundiiz oferuje przeniesienie utworów i eksportowanie biblioteki ze Spotify na inne platformy, ale niestety wiele tych platform jest niedostępnych. Nie ma np. możliwości przeniesienia całej biblioteki z Amazon music, czy YouTube Music. Na te platformy można przenosić jedynie playlisty. Tutaj aplikacja wypada blado.

Aplikacja odzyskuje trochę mocy przy innych funkcjonalnościach. Bardzo szybko można sklonować playlistę, bezpośrednio w apliakcji utworzyć nową, edytować już istniejącą, a nawet rozdzielić jedną na dwie różne. Ponadto można playlisty łączyć tak, że kiedy jedna się kończy, druga zaczyna się w wyznaczonym przez użytkownika momencie – to może być jej początek lub jakikolwiek inny moment.

Apliakcja sprawdza się, kiedy chcemy majstrować przy swoich playlistach – dzielić je, łączyć, zapętlać, czy udostępniać innym. Można tutaj piosenki w składankach sortować po albumach, wykonawcach i innych filtrach.

Soundiiz to dobra aplikacja do zarządzania swoimi playlistami

soundiiz

Tune My Music – przenieś swoją muzykę bez wodotrysków

Ostatnia aplikacja na naszej pozycji służy tylko do przenoszenia utworów i eksportowania biblioteki ze Spotify i innych serwisów. Nie ma tutaj innych funkcjonalności, które poznaliśmy u konkurencji. Jest za to jeden mocny atut. Możliwość przeniesienia aż 500 utworów za darmo. A to już coś.

Tune My Music w darmowym planie umożliwia transport aż 500 utworów na inną platformę streamingową i możliwość konwersji playlist do formatu TXT, lub CSV – do dalszego importu. Tylko tyle i aż tyle. Jeżeli nie szukasz niczego więcej i przygoda z apliakcją trzecią w tym momencie ma się kończyć, to jest to idealne wyjście.

W płatnym planie aplikacja umożliwia przeniesienie nielimitowanej ilości utworów, 20 automatycznych synchronizacji między platformami, kopiowanie cudzych playlist oraz udostępnianie swoich oraz, jak w darmowym planie, możliwość konwersji playlist do formatu TXT, lub CSV.

Tune My Music to wyjście dla tych, którzy nie chcą korzystać z funkcji apliakcji trzecich

tune my music