Nowe emoji w 2021 roku. Poznajcie je wszystkie

Zatwierdzono 217 nowych emoji, które stopniowo będą pojawiać się w aktualizacjach aplikacji i systemów operacyjnych w 2021 roku. Nowości obejmują między innymi płonące serce, twarz w chmurach, kobietę z brodą i opcje mieszanego odcienia skóry dla par. Aktualizacja jest stosunkowo niewielka, co związane jest z opóźnieniem wydania Unicode 14.0. Jakie nowe uśmieszki pojawią się w 2021 roku?

Emoji na 2021 rok – co nowego?

Nowe buźki, które pojawią się na urządzeniach i w aplikacjach do końca 2021 roku zostały oznaczone jako paczka Emoji 13.1. Każdego roku Emojipedia tworzy przykładowe emotki, by pokazać, jak według nich powinny wyglądać nowe uśmieszki. Finalny projekt różni się już w zależności od producentów urządzeń – Apple, Google, Microsoft czy Samsung są odpowiedzialni za swoje własne projekty. Platformy takie jak Facebook, Twitter czy WhatsApp również tworzą swoje wersje, a więc paczkę emotek zaktualizują we własnym zakresie.

Jak więc wyglądają nowe, przykładowe emoji?

Nowe uśmieszki – tylko trzy

Tegoroczna aktualizacja przyniosła tylko trzy nowe buźki: w chmurach, wypuszczająca dym, a także ze spiralnymi oczami. Czy tylko ja widzę tutaj nawiązanie do Boba Marleya?

nowe emoji uśmieszki

Serca – płonące i naprawione

Serca to jedne z najpopularniejszych emotikonów, a serduszko w kolorze czerwonym jest w 10 najczęściej używanych emotek na różnych platformach. Nowa aktualizacja przynosi serce w ogniu, jeśli chcecie komuś zakomunikować, że Wasza miłość płonie; oraz serce z bandażem, czyli przeciwieństwo złamanego serca. W końcu po burzy zawsze wychodzi słońce.

Uśmieszki z brodami – nie tylko kobiety i mężczyźni

Unicode chce zapewnić, by emotki były też neutralne pod względem płci. Stąd uśmieszki z brodami zostały podzielone na: mężczyzn, kobiety i osoby, które nie identyfikują się po stronie żadnej z płci. 

Pary – 200 nowych emoji

200 z 217 nowych emotikonek wyróżnia się teraz różnym odcieniem skóry. Tak rozbudowane zostały emoji, które pokazują pary z sercem i pocałunkiem. Możemy podzielić ja na 4 grupy – kobieta z mężczyzną, mężczyzna z mężczyzną, kobieta z kobietą i dwie osoby nie wyróżniające się płcią – daje to łącznie 200 nowych emoji.

nowe emoji par z pocałunkiem

Na stronie Emojipedii znajdziecie pełną listę emotek na 2021 rok.

Nowe emoji – iOS

W urządzeniach Apple, nowe emoji pojawiły się jako część aktualizacji systemu iOS w wersji 14.5 beta. Oprócz dodania wspomnianej wcześniej paczki, emotkę strzykawki z krwią zastąpiono szczepionką. Ponadto Apple odświeżyło też ikonki słuchawek, komputera, laptopa, smartfona i zegarka, tak by bardziej przypominały flagowe urządzenia firmy.

Nowe emoji – Android

Nowa paczka pojawiła się także na urządzeniach Google Pixel. Zapewne emotki będą wyglądać podobnie na urządzeniach innych producentów, które bazują na Androidzie.

Jak podobają Wam się nowe emoji na 2021 rok? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: emojipedia.org

_________________________________________

Przeczytajcie też: