Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (nie) błyszczą na zwiastunie. Zobacz Madsa Mikkelsena w roli Grindelwalda

Pierwszy film o Harrym Potterze, chłopcu, który przeżył, obchodzi w tym roku okrągłą, dwudziestą rocznicę. A już wkrótce nastąpi premiera Fantastycznych Zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a, trzeciej części serii prequeli o Newcie Skamanderze. Warner Bros. pochwaliło się pierwszym zwiastunem filmu, w którym Mads Mikkelsen zastąpi Johnny’ego Deppa w roli Grindelwalda. Co wiemy o Fantastycznych Zwierzętach 3?

Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a na zwiastunie. Mads Mikkelsen zamiast Johnny’ego Deppa

Długo Warner Bros. każe nam czekać na kolejną, trzecią część serii Fantastycznych Zwierząt, osadzonej w magicznym świecie Harry’ego Pottera. A to dopiero półmetek, bo w sumie wytwórnia ma nadzieję na pięć filmów.

mads mikkelsen jako grindelwald w fantastycznych zwierzętach 3

Skąd tak długi czas oczekiwania na nowy film? Produkcja trzeciej części nie obyła się bez przeszkód. Raz, że Warner Bros. chciało dać więcej czasu na dopracowanie filmu po rozczarowaniu, jakim okazały się Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (ang. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald). Dwa, pandemia opóźniła zdjęcia. Trzy, zawirowania w życiu osobistym Johnny’ego Deppa przyczyniły się do jego odejścia/zwolnienia (niepotrzebne skreśl).

Trzeba było go zastąpić innym aktorem i wybór padł na Madsa Mikkelsena (znany z m.in. serialowego Hannibala i filmów Doktor Strange, Rogue One: A Star Wars Story). Pierwsze sceny z jego udziałem możesz zobaczyć na opublikowanym zwiastunie. Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (ang. Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore) prezentują się nieszczególnie okazale (wręcz nijako), ale oceń sam:

Co wiemy o fabule Fantastycznych Zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a?

Akcja trzeciej części Fantastycznych Zwierząt rozegra się w latach 30. XX wieku, kilka po wydarzeniach przedstawionych w Zbrodniach Grindelwalda i kilkadziesiąt przed narodzinami Harry’ego Pottera.

Głównym bohaterem pozostaje Newt Skamander (Eddie Redmayne), czarodziej specjalizujący się w magicznych stworzeniach. Jednak dużo większą rolę niż w poprzednim filmie odegra Dumbledore (w tej roli Jude Law). Zleca Newtowi arcytrudną misję skupienia wokół siebie zdolnych czarodziejów, którzy przeciwstawią się potężnemu czarnoksiężnikowi – Grindelwaldowi – i powstrzymają go przed przejęciem kontroli nad światem magii.

Z pewnością nie zabraknie też nowych, tytułowych fantastycznych zwierząt, choć trailer wypada pod tym względem dość skromnie.

scena ze zwiastuna filmu fantastyczne zwierzęta 3

Pojawią się zarówno nowe, jak i znane z poprzednich filmów postaci: Credence (Ezra Miller), Jacob Kowalski (Dan Fogler), Queenie Goldstein (Alison Sudol), Tina Goldstein (Katherine Waterston) czy Theseus Scamander (Callum Turner).

Za kamerą stanął twórca poprzednich części, David Yates, który wyreżyserował także kilka ostatnich części głównej sagi o Harrym Potterze (Zakon Feniksa i nowsze). Nakręci również kolejne dwie planowane odsłony. Scenariusz przygotowali J.K. Rowling i Steve Kloves (autor scenariusza do lwiej części ekranizacji książek Harry Potter).

Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – kiedy premiera?

Fantastyczne Zwierzęta 3 trafią na ekrany kin 15 kwietnia 2022 roku (8 kwietnia w wybranych krajach, np. w Wielkiej Brytanii). Premiera trzeciej części przygód Newta Scamandera odbędzie się zatem aż 3,5 roku po debiucie Zbrodni Grindelwalda.

Oby tak długi okres oczekiwania przełożył się pozytywnie na ostateczną jakość filmu, w którym będzie dało się odczuć choć szczyptę magii znanej z Harrych Potterów.

Sprawdź także inne wieści ze świata Harry’ego Pottera: