Fantastyczne zwierzęta 3 (nie) błyszczą na zwiastunie. Co musisz wiedzieć o Tajemnicach Dumbledore’a?

Pierwszy film o Harrym Potterze, chłopcu, który przeżył, obchodzi w tym roku okrągłą, dwudziestą rocznicę. A już wkrótce nastąpi premiera Fantastycznych zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a, trzeciej części serii prequeli o Newcie Skamanderze. Warner Bros. pochwaliło się pierwszym zwiastunem filmu, w którym Mads Mikkelsen zastąpi Johnny’ego Deppa w roli Grindelwalda. Co wiemy o Fantastycznych zwierzętach 3?

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a na zwiastunie. Mads Mikkelsen zamiast Johnny’ego Deppa

Długo Warner Bros. każe nam czekać na kolejną, trzecią część serii Fantastycznych zwierząt, osadzonej w magicznym świecie Harry’ego Pottera. A to dopiero półmetek, bo w sumie wytwórnia ma nadzieję na pięć filmów.

mads mikkelsen jako grindelwald w fantastycznych zwierzętach 3

Skąd tak długi czas oczekiwania na nowy film? Produkcja trzeciej części nie obyła się bez przeszkód. Raz, że Warner Bros. chciało dać więcej czasu na dopracowanie filmu po rozczarowaniu, jakim okazały się Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (ang. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald). Dwa, pandemia opóźniła zdjęcia. Trzy, zawirowania w życiu osobistym Johnny’ego Deppa przyczyniły się do jego odejścia/zwolnienia (niepotrzebne skreśl).

Trzeba było go zastąpić innym aktorem i wybór padł na Madsa Mikkelsena (znany z m.in. serialowego Hannibala i filmów Doktor Strange, Rogue One: A Star Wars Story). Pierwsze sceny z jego udziałem możesz zobaczyć na opublikowanym zwiastunie. Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a (ang. Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore) prezentują się nieszczególnie okazale (wręcz nijako), ale oceń sam:

W ostatni dzień lutego pojawił sie drugi, przeładowany akcją zwiastun Fantastycznych zwierząt 3. Zobacz, jak do walki z Grindelwaldem przygotowali się Dumbledore i spółka.

Co wiemy o fabule Fantastycznych zwierząt 3? Poznaj obsadę Tajemnic Dumbledore’a

Akcja trzeciej części Fantastycznych zwierząt rozegra się w latach 30. XX wieku, kilka po wydarzeniach przedstawionych w Zbrodniach Grindelwalda i kilkadziesiąt przed narodzinami Harry’ego Pottera.

Głównym bohaterem pozostaje Newt Skamander (Eddie Redmayne), czarodziej specjalizujący się w magicznych stworzeniach. Jednak dużo większą rolę niż w poprzednim filmie odegra Dumbledore (w tej roli Jude Law). Zleca Newtowi arcytrudną misję skupienia wokół siebie zdolnych czarodziejów, którzy przeciwstawią się potężnemu czarnoksiężnikowi – Grindelwaldowi – i powstrzymają go przed przejęciem kontroli nad światem magii.

Z pewnością nie zabraknie też nowych, tytułowych fantastycznych zwierząt, choć pierwszy trailer wypada pod tym względem dość skromnie.

scena ze zwiastuna filmu fantastyczne zwierzęta 3

Pojawią się zarówno nowe, jak i znane z poprzednich filmów postaci: Credence (Ezra Miller), Jacob Kowalski (Dan Fogler), Queenie Goldstein (Alison Sudol), Tina Goldstein (Katherine Waterston) czy Theseus Scamander (Callum Turner).

Za kamerą stanął twórca poprzednich części, David Yates, który wyreżyserował także kilka ostatnich części głównej sagi o Harrym Potterze (Zakon Feniksa i nowsze). Nakręci również kolejne dwie planowane odsłony. Scenariusz przygotowali J.K. Rowling i Steve Kloves (autor scenariusza do lwiej części ekranizacji książek Harry Potter).

fantastyczne zwierzęta i tajemnice dumbledore'a

Czas trwania filmu Fantastyczne zwierzęta 3. Czy Tajemnice Dumbledore’a będą najdłuższą częścią serii?

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a staną najdłuższą odsłoną magicznego cyklu o Newcie Scamanderze. Film potrwa 136 minut (2 godziny i 16 minut). Różnica względem poprzednich części jest bardzo skromna. Zobacz, ile trwały dla porównania:

  • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – 132 minuty (2 godziny i 12 minut)
  • Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – 134 minuty (2 godziny i 14 minut)

Fantastyczne zwierzęta 3 nie będą jednak najdłuższym filmem w uniwersum Harry’ego Pottera. To miano należy do Harry’ego Pottera i Komnaty Tajemnic (161 minut, czyli 2 godziny i 41 minut). Co więcej, filmy z serii Fantastic Beasts należą do prawie najkrótszych. Krótsza jest tylko ostatnia część przygód chłopca, który przeżył. Czas trwania filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2 wynosi „zaledwie” 130 minut.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a – kiedy premiera?

Fantastyczne zwierzęta 3 trafią na ekrany polskich kin nieco wcześniej, bo już 7 kwietnia 2022 roku (w USA zadebiutują tydzień później – 15 kwietnia). Premiera trzeciej części przygód Newta Scamandera nastąpi zatem aż 3,5 roku po debiucie Zbrodni Grindelwalda.

fantastyczne zwierzęta 3 plakat

Czy Fantastyczne zwierzęta 3 trafią na HBO Max?

Tak. Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a są filmem wytwórni Warner Bros. W związku z czym nowa produkcja w magicznym świecie Harry’ego Pottera ukaże się na platformie HBO Max, która trafiła 8 marca do Polski. Kiedy to się to stanie? Filmy Warner Bros. mają wychodzić na HBO Max 45 dni po premierze kinowej. W związku z czym Tajemnice Dumbledore’a zawitają na platformę VoD pod koniec maja.

Oby tak długi okres oczekiwania na Fantastyczne zwierzęta 3 przełożył się pozytywnie na ostateczną jakość filmu, w którym będzie dało się odczuć choć szczyptę magii znanej z Harrych Potterów.

Kiedy Tajemnice Dumbledore’a trafią na Blu-ray (4K) i DVD?

Fantastyczne zwierzęta 3 zadebiutują na nośnikach Blu-ray (4K) i DVD już 13 lipca 2022 roku. Wydanie Blu-ray 4K jest naturalnie gwarancją najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

Są już pierwsze opinie o Fantastycznych zwierzętach: Tajemnicach Dumbledore’a! Poznaj werdykt

Do sieci trafiły pierwsze recenzje filmu Fantastyczne zwierzęta 3. Zobacz, jak Tajemnice Dumbledore’a oceniają krytycy:

Sprawdź także inne wieści ze świata Harry’ego Pottera:

Sprawdź ofertę na zabawki i klocki ze świata Harry’ego Pottera w al.to