Xbox Game Pass – czerwiec 2022. Microsoft dorzuca taktyczną grę RPG i mocne tytuły Ubisoftu

Już na początku czerwca oferta Xbox Game Pass wzbogaci się o dwa duże tytuły ze stajni Ubisoftu. Co tym razem przygotował Microsoft? Prawdziwe hity, czyli Assassin’s Creed: Origins oraz For Honor: Marching Fire Edition. Jak widać umacniająca się współpraca między Ubisoftem i Xboxem może przynieść wiele dobrego dla graczy.

Co nowego w Game Passie w czerwcu 2022?

W usłudze Xbox Game Pass gracze co miesiąc otrzymują porcję mniej lub bardziej udanych gier. Majowa oferta subskrypcji była naprawdę mocna, ponieważ biblioteka wzbogaciła się o takie tytuły jak Sniper Elite 5 oraz This War Of Mine: Final Cut. Warto zaznaczyć, że pierwszy z nich dołączył do biblioteki w dzień swojej światowej premiery.

W ostatnich miesiącach w abonamencie Xbox Game Pass coraz częściej zaczynają pojawiać się gry od Ubisoftu. Już na początku czerwca gracze będą mogli zagrać w For Honor: Marching Fire Edition. Pomimo tego, że podstawowa wersja gry jest już dostępna w usłudze Microsoftu, to wydanie Marching Fire Edition jest rozszerzeniem, które dodaje do produkcji frakcję Wu Lin i kilka innych usprawnień.

Kolejnym tytułem, który trafi do biblioteki Xbox będzie Assassin’s Creed Origins. Produkcja wyznaczyła nowy, odważny kierunek dla serii AC. Jest to pierwsza część, w której postawiona na bardziej RPG-owy system rozgrywki. Otwarta mapa, nowy system walki, trudniejsze starcia oraz cała masa zawartości pozwalają odkryć świat skrytobójców na nowo. Najciekawsze tytuły dołączające do Xbox Game Pass w czerwcu:

Assassin's Creed Origins – konsole, chmura i PC – 7 czerwca

Origins to nowe podejście do serii gier Assassin’s Creed. Przełamanie utartego schematu wyrobionego w poprzednich częściach przełożyło się na stworzenie zupełnie innej gry. Lepszy system walki, ciekawe miejsce akcji oraz rozwój bohatera wpłynęły pozytywnie na trzon rozgrywki. Gra podnosi poprzeczkę na tyle wysoko, że jej mechaniki zostały rozwinięte w kolejnych częściach Odyssey i Valhalla.

Przechodząc do fabuły, ta przenosi graczy do starożytnego Egiptu, gdzie trwa wojna domowa pomiędzy Ptolemeuszem XIII i Kleopatrą. Główny wątek skupia się na losach Bayeka, który jest medżajem. Pewnego dnia wraz ze swoim synem Khemu zostaje zaatakowany przez zamaskowanych mężczyzn. W trakcie starcia jego syn zostaje śmiertelnie zraniony i umiera. Bayek poprzysięga zemstę i wyjeżdża w świat, by zabić oprawców.

For Honor: Marching Fire Edition – konsole, chmura i PC – 1 czerwca.

For Honor to trzecioosobowa gra akcji, w której wikingowie, japońscy samurajowie i europejscy rycerze walczą na jednym polu bitwy. Szalona wizja wojen międzykontynentalnych, która wbrew pozorom stawia na realizm. Wojownicy wyglądają jak żywi, mechanika walki jest wiernie odwzorowana, a pojedynki wyróżniają się ponadprzeciętną brutalnością.

W dodatku Marching Fire Edition gracze otrzymują czwartą frakcję Wu Lin. Oprócz tego w grze pojawia się także nowy tryb PVP o nazwie „szturm”, w którym przeżyjesz oblężenie i obronę ufortyfikowanego zamku. Dodatkowo ulepszono grafikę oraz nieograniczony tryb PVE dostępny dla jednego lub dwóch graczy w kooperacji.

Pełna lista gier Xbox Game Pass na czerwiec 2022

Jakie jeszcze gry dołączą do Xbox Game Pass? Dodatkowe tytuły Microsoft ogłasza najczęściej w połowie każdego miesiąca. Oto wszystkie tytuły dołączające do biblioteki, o których wiadomo:

 • For Honor: Marching Fire Edition – konsole, chmura i PC – 1 czerwca.
 • Ninja Gaiden: Master Collection – konsole i PC – 2 czerwca.
 • Assassin’s Creed Origins – konsole, chmura i PC – 7 czerwca.
 • Chorus – konsole, chmura i PC – 7 czerwca.
 • Disc Room – konsole, chmura i PC – 7 czerwca.
 • Spacelines From The Far Out – konsole, chmura i PC – 7 czerwca.
 • Shadowrun Trilogy – konsole – 21 czerwca.
 • Escape Academy – konsole – 28 czerwca.

Z wszystkich wymienionych powyżej gier największym hitem może okazać się  Assassin’s Creed Origins. Nowe odsłony asasynów, to jedne z najpopularniejszych i najbardziej udanych serii gier wideo wszech czasów. Jednak wszyscy abonenci Xbox Game Pass powinni znaleźć coś dla siebie, niezależnie czy wolą wysokobudżetowe produkcje, indyki, czy też klasyczne gry akcji. Warto pamiętać, że jest to dopiero niewielka część szerszej oferty, szykowanej na czerwiec.

Xbox Game Pass Czerwiec 2022

Tytuły opuszczające Xbox Game Pass w czerwcu 2022

Microsoft oficjalnie ujawnił pierwsze gry, które opuszczą usługę Xbox Game Pass w tym miesiącu, między innymi są to Dungeons & Dragons: Dark Alliance i GreedFall. Obydwa tytuły zostaną usunięte z subskrypcji 15 czerwca. Oto pełna lista gier, które opuszczają Xbox Game Pass w czerwcu 2022 roku:

 • Darkest Dungeon – konsole, chmura i PC – 15 czerwca.
 • Dungeons & Dragons: Dark Alliance – konsole, chmura i PC – 15 czerwca.
 • GreedFall – konsole, chmura i PC – 15 czerwca.
 • Limbo – konsole, chmura i PC – 15 czerwca.
 • Worms Rumble– konsole, chmura i PC – 15 czerwca.

Wszystkie z wymienionych powyżej gier to świetne produkcje. Dlatego pamiętaj, że po oficjalnym ogłoszeniu tych tytułów masz kilka dni na ukończenie fabuły lub zakup gry z rabatem do 20%.