„Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy”. Premiera serialu Wiedźmin już pojutrze

Co by się stało, gdyby kazać Supermanowi zapuścić włosy, przefarbować je na szaro, wręczyć dwa miecze, a potem odbić na jego czole pieczątkę „made in Poland” (bo Sapkowski)? Odpowiedź na to pytanie zbliża się wielkimi krokami, bo już tylko dwa dni dzielą nas od premiery serialu Wiedźmin na platformie Netflix.

Wiedźmin od Netfliksa już lada moment w bibliotece usługi

Jeśli serialowy Wiedźmin wciąż kojarzy się komuś z gumowymi potworami i smokiem wyglądającym jak pryszczaty nastolatek z wadą zgryzu, to czas najwyższy raz na zawsze porzucić te traumatyczne obrazy z przeszłości. Okazja ku temu jest jedyna w swoim rodzaju, bo za produkcję nowego Wiedźmina zabrał się Netflix, czyli platforma, dzięki której wciąż masz kolegów, bo konto współdzielone na chwilę obecną najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie. Platforma, która pokazała światu BoJacka Horsemana, Narcos, Dark i wiele innych świetnych produkcji.

Smok Wiedźmin
"Mój ziomo w Blaviken zrobił jesień średniowiecza, niejeden ziomo padł trupem od jego miecza".

Już w najbliższy piątek, 20 grudnia, być może będziemy mogli postawić obok nich Wiedźmina, serialową adaptację znakomitej gry autorstwa CD Projekt RED prozy Andrzeja Sapkowskiego. Hajp jest ogromny, urlopy zaklepane, dzieci odesłane na weekend do dziadków. Oto bowiem nadchodzi „wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca”.

Henry Cavill Wiedźmin

Nadchodzi czas weryfikacji, czy ekipie prowadzonej przez Lauren S. Hissrich udało się to, czego w 2002 nie udało się Polakom-Rodakom. Czy Henry Cavill podoła roli Geralta z Rivii? Czy dowiemy się, co się kryje za wykrzywioną szczęką Yennefer z Vengerbergu, którą zachwycaliśmy się w trailerach? Czy Maciej Musiał przeżyje do końca sezonu? Czy słowiańska brać zbojkotuje serial za etniczną różnorodność w obsadzie? Czy elfy mają polskie korzenie?

Yennefer mem chupa chups
źródło: wykop.pl

Pytania mnożą się w nieskończoność niczym ghule na bagnach. Czy serial pomoże nam odpowiedzieć na wszystkie? Pewnie nie, ale mamy nadzieję, że i tak będzie fajnie. O tym natomiast, czy rzeczywiście było, dowiecie się z recenzji Wiedźmina od Nefliksa, która już wkrótce pojawi się na naszym portalu.

PS. cytat z tytułu pochodzi z opowiadania „Głos rozsądku” Andrzeja Sapkowskiego. Przepowiednię Itliny z Dzikiego Gonu przywołałem świadomie i z premedytacją.

Przeczytaj też: