Outlander – STARZ zamówiło 7. sezonu serialu. Kiedy premiera?

Będzie 7. sezon Outlandera. Wiadomość to o tyle niespodziewana, że wciąż nie wyemitowano sezonu 6. Ten miał mieć swoją premierę pod koniec 2020 roku, ale pandemiczny poślizg wykoleił tę datę poza planowany tor. Tymczasem, jak się dowiadujemy, stacja STARZ zamówiła już kolejny sezon serialu na motywach powieści Diany Gabaldon.

Outlander, czyli ten babski serial, o który pytał kolega

Okej, może i Outlander nie jest najbardziej męskim serialem, jaki zdarzyło mi się oglądać. Dużo tu ckliwości, miłosnego pierdu-pierdu i przestylizowanych patetycznie dialogów, które po części skopali scenarzyści, a do reszty pogrążyło polskie tłumaczenie. A jednak jest coś w tej produkcji, co sprawia, że nie mogę się od niej oderwać (choć oczywiście zasiadam do Outlandera tylko wtedy, gdy nikt nie widzi).

Dlatego też, nie ukrywam, cieszy mnie fakt, iż serial będzie kontynuowany przez co najmniej dwa sezony. Powieści Diany Gabaldon nie czytałem, głównie dlatego, że nowych egzemplarzy w Polsce kupić się nie da, a za używane (mówię o pojedynczych książkach, nie całej serii) zapłacić trzeba kilkaset złotych.

Uwielbiam czytać, ale jeszcze nie straciłem rozumu, by wydać tyle za książkę.

W każdym razie końcówka piątego sezonu wydawała mi się zwieńczeniem całej historii Claire, Jamie’ego i reszty. A tu nie dość, że 6. sezon planowo powinien już być wyprodukowany, tak jeszcze okazuje się, że stacja STARZ ma w planach kolejny.

Przeczytaj też: 

Kiedy premiera 7. sezonu Outlandera?

Pandemiczna rzeczywistość przyzwyczaiła nas do tego, by nie przywiązywać się zbyt mocno do dat premier gier, filmów czy seriali. Covid jest w stanie wytrącić z rytmu pracy nawet największych gigantów w branży, o czym świadczy chociażby zeszłoroczne przesuwanie premier Cyberpunka 2077 czy aż roczny poślizg nowego filmu z Jamesem Bondem.

Ani STARZ, ani showrunner serialu Matthew B. Roberts, nie podali daty premiery 7. sezonu Outlandera. Można się jednak spodziewać, że będzie to druga połowa 2022 roku i to raczej jego końcówka. Oczywiście jeśli do tego czasu nie wydarzy się nic niespodziewanego. A o to w obecnych realiach nietrudno.

7. sezon ma być oparty na motywach powieści „Echo in the Bone” Diany Gabaldon.

Przeczytaj również: Rojst ’97 – kiedy premiera drugiego sezonu?

Claire Randall i Jamie Fraser - Outlander

Outlander – kiedy premiera sezonu 6.?

Niestety tutaj również nie mamy konkretów, choć możemy trochę pospekulować. Wiemy, że 6. sezon miał rozpocząć się pod koniec 2020 roku. Na obecną chwilę (marzec 2021) ekipa jest w fazie kręcenia zdjęć. Pokuszę się o hipotezę, że zeszłoroczny poślizg zmobilizuje twórców do ukończenia nowego sezonu jeszcze w tym roku, więc raczej nie powinniśmy spodziewać się premiery 6. sezonu Outlandera wcześniej niż w czwartym kwartale 2021 roku.

Gdzie można obejrzeć Outlandera?

Serial od 2014 emitowany jest w stacji STARZ. Jest to jednak stacja amerykańska, niedostępna w Polsce. Jednak już w tym samym roku emisję Outlandera w Poslce rozpoczęło AXN White. Od jakiegoś czasu też serial (wszystkie 5 sezonów, które dotąd powstały) obejrzeć możecie na Netfliksie.

Źródło: Variety.com