Wiedźmin: Stary świat. Gra planszowa od CD Projekt RED we współpracy z Wookim

Jeśli nie macie jeszcze dość gier stworzonych w uniwersum Wiedźmina, to mam dla Was dobrą wiadomość. Powstaje rozbudowana gra planszowa mocno powiązana ze światem wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Tego tytułu nie możesz przegapić.

Planszówka w uniwersum Wiedźmina

Fani kultowej już serii na pewno są zachwyceni, dowiadując się, że do grona gier stołowych i puzzli dołączy kolejna planszówka. Pikanterii dodaje fakt, że za jej tworzenie wziął się sam Łukasz „Wookie” Woźniak. Twórca ten może być znany przede wszystkim z gier takich jak Valhalla, Tytani czy Mini Cywilizacja, jednak jest on także współzałożycielem wydawnictwa GO ON BOARD.

Współpraca pomiędzy wydawnictwem a CD Projekt RED jest już oficjalna. Warszawskie studio pod koniec 2019 roku zawarło umowę z Andrzejem Sapkowskim, na mocy której może dalej tworzyć gry i gadżety w uniwersum stworzonym przez pisarza.

Wiedźmin 3: Stary świat figurki

Przeczytaj też:

Wiedźmin: Stary świat. Fabuła i elementy rozgrywki

W opublikowanej na youtubowym kanale twórcy nagraniu zdradza on kilka szczegółów, na temat gry, a także świata, który będzie otaczał graczy. Dowiedzieliśmy się m.in. że akcja będzie toczyć się wiele lat przed narodzinami Geralta z Rivii, a gracze (których może być od 2 do 5) wcielą się w Wiedźmina jednego z pięciu dostępnych cechów. Do dyspozycji będą szkoły Gryfa, Kota, Niedźwiedzia, Żmii i oczywiście Wilka.

Podczas przemierzania rozległej mapy nie obędzie się  bez szeregu zadań do wypełnienia oraz trudnych decyzji do podjęcia. Oczywiście jak na Wiedźmina przystało nasza postać będzie walczyć z potworami, a nawet awanturować się w karczmie z innymi łowcami potworów. W miarę postępów w rozgrywce gracze będą zdobywać nowe przedmioty, pieniądze i rozwijać umiejętności. Warto dodać, że do finalnej wersji zostanie nawet zaimplementowany kościany poker.

Twórcy o grze mówią tak:

„Każdy z graczy będzie miał do dyspozycji unikalną talię kart, za pomocą której będzie mógł wyprowadzać kombinacje ataków i używać wiedźmińskich znaków […]. Gra ma występować w wersji podstawowej, a także w wersji Deluxe, w której pojawi się więcej zawartości. Chcemy, abyście Wy mieli wpływ na tworzenie gry, zgłaszali swoje uwagi oraz swoje pomysły i decydowali co w tej planszówce się ostatecznie znajdzie.”

Witcher 3: Old world

Kampania crowdfundingowa i premiera gry

W przygotowanym materiale dowiedzieliśmy się także, że twórcy w maju 2021 roku przewidują otworzenie oficjalnych zbiórki na Kickstarterze oraz zagramw.to, aby zebrać potrzebny budżet do rozwoju gry. Planowana premiera planszówki przewidziana jest natomiast na kwiecień 2022 roku.