Wiedźmin: Stary świat. Gra planszowa od CD Projekt RED we współpracy z Wookim

Jeśli nie macie jeszcze dość gier stworzonych w uniwersum Wiedźmina, to mam dla Was dobrą wiadomość. Powstaje rozbudowana gra planszowa mocno powiązana ze światem wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Tego tytułu nie możesz przegapić.

Planszówka w uniwersum Wiedźmina

Fani kultowej już serii na pewno są zachwyceni, dowiadując się, że do grona gier stołowych i puzzli dołączy kolejna planszówka. Pikanterii dodaje fakt, że za jej tworzenie wziął się sam Łukasz „Wookie” Woźniak. Twórca ten może być znany przede wszystkim z gier takich jak Valhalla, Tytani czy Mini Cywilizacja, jednak jest on także współzałożycielem wydawnictwa GO ON BOARD.

Współpraca pomiędzy wydawnictwem a CD Projekt RED jest już oficjalna. Warszawskie studio pod koniec 2019 roku zawarło umowę z Andrzejem Sapkowskim, na mocy której może dalej tworzyć gry i gadżety w uniwersum stworzonym przez pisarza.

Wiedźmin 3: Stary świat figurki

Przeczytaj też:

Wiedźmin: Stary świat. Fabuła i elementy rozgrywki

W opublikowanej na youtubowym kanale twórcy nagraniu zdradza on kilka szczegółów, na temat gry, a także świata, który będzie otaczał graczy. Dowiedzieliśmy się m.in. że akcja będzie toczyć się wiele lat przed narodzinami Geralta z Rivii, a gracze (których może być od 2 do 5) wcielą się w Wiedźmina jednego z pięciu dostępnych cechów. Do dyspozycji będą szkoły Gryfa, Kota, Niedźwiedzia, Żmii i oczywiście Wilka.

Podczas przemierzania rozległej mapy nie obędzie się  bez szeregu zadań do wypełnienia oraz trudnych decyzji do podjęcia. Oczywiście jak na Wiedźmina przystało nasza postać będzie walczyć z potworami, a nawet awanturować się w karczmie z innymi łowcami potworów. W miarę postępów w rozgrywce gracze będą zdobywać nowe przedmioty, pieniądze i rozwijać umiejętności. Warto dodać, że do finalnej wersji zostanie nawet zaimplementowany kościany poker.

Twórcy o grze mówią tak:

„Każdy z graczy będzie miał do dyspozycji unikalną talię kart, za pomocą której będzie mógł wyprowadzać kombinacje ataków i używać wiedźmińskich znaków […]. Gra ma występować w wersji podstawowej, a także w wersji Deluxe, w której pojawi się więcej zawartości. Chcemy, abyście Wy mieli wpływ na tworzenie gry, zgłaszali swoje uwagi oraz swoje pomysły i decydowali co w tej planszówce się ostatecznie znajdzie.”

Witcher 3: Old world

Kampania crowdfundingowa i premiera gry

W przygotowanym materiale dowiedzieliśmy się także, że twórcy w maju 2021 roku przewidują otworzenie oficjalnych zbiórki na Kickstarterze oraz zagramw.to, aby zebrać potrzebny budżet do rozwoju gry. Planowana premiera planszówki przewidziana jest natomiast na kwiecień 2022 roku.

Sprawdź puzzle ze świata Wiedźmina