Startują targi Gamescom 2021. Jakich nowości możemy się spodziewać i gdzie oglądać event?

Spragnieni kolejnych nowości ze świata gier? Już w tym tygodniu odbędą się targi Gamescom. Event odbędzie się w formie zdalnej i przez 3 dni z pewnością pozwoli rzucić okiem na kilka oczekiwanych tytułów. Zastanawiacie się, co pojawi się podczas Gamescom 2021, a także gdzie obejrzeć targi? Wszystkie informacje znajdziecie w poniższym tekście.

Gamescom 2021 – rozpiska

Choć targi oficjalnie rozpoczną się 25 sierpnia, to już dzień wcześniej Microsoft zaprezentuje Xbox Stream – wydarzenie, które odbędzie się w ramach Gamescom 2021. Targi potrwają do piątku, 27 sierpnia, a rozpiskę na całe 3 dni znajdziecie poniżej:

  • 24 sierpnia, 19:00 – Xbox Stream,
  • 25 sierpnia, 20:00 – Opening Night Live,
  • 26 sierpnia, 19:00 – Gamescom Day 2, w tym: Awesome Indies (20:30), Future Games Show (22:00),
  • 27 sierpnia, 19:00 – Gamescom Day 3.

Podsumowanie pierwszego dnia znajdziecie w tekście: Gamescom 2021: Opening Night Live. Jakie gry zobaczyliśmy podczas pierwszego dnia targów?

gamescom 2021
Źródło obrazka: gamescom.global

Gdzie oglądać Gamescom 2021?

Gamescom 2021 podobnie jak rok wcześniej odbędzie się w trybie online. Tegoroczne targi będzie można zobaczyć za pośrednictwem IGN na różnych kanałach i platformach, między innymi: Ponadto IGN udostępni transmisję w oficjalnych aplikacjach serwisu dla iOS, Android, Xbox, Amazon Fire TV, Android TV czy Apple TV.
gamescom logo

Czego możemy spodziewać się na Gamescom 2021?

Już podczas pokazu Xbox Stream mamy nadzieję poznać jeszcze bliżej topowe tytuły Microsoftu, takie jak: Halo Infinite czy Forza Horizon. Po cichu mówi się również o prezentacji Contraband czy A Plague Tale Requiem.

Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem podczas Gamescom 2021 jest Opening Night Live. Deweloperzy mają wtedy zaprezentować ponad 30 tytułów i chociaż nie wiemy, co dokładnie się pojawi, możemy liczyć na produkcje Bethesdy czy Ubisoft. Bardzo możliwe, że tegoroczny Gamescom przyniesie nieco nowych informacji na temat Starfield, Far Cry 6 czy Avatar: Frontiers of Pandora. Niestety podczas targów zabraknie nowości dotyczących tytułów od Sony czy Nintendo. Opening Night Live ma potrwać ponad 4 godziny, wliczając w to także Pre-Show (pół godziny przed oficjalnym startem wydarzenia) i Aftershow.

W drugim dniu targów zaplanowane jest między innymi wydarzenie IGN Awesome Indies, które pokaże około 40 tytułów od twórców gier niezależnych. Swoje produkcje pokażą chociażby studia Big Sugar, Team17, Goblinz Studio, VestGames czy Batterystaple Games. Później rozpocznie się Future Games Show, a w nim nowości od Koch Media, Elysium Game Studio, Creative Assembly czy 505 Games.

Gamescom 2021 zakończy się w trzecim dniu, a kto nie będzie miał okazji na bieżąco śledzić wydarzeń, zaległości nadrobi podczas Wrap-up Show, gdzie pojawią się najważniejsze nowości zaprezentowane podczas targów.

Źródło: IGN