Discord pozwala twórcom zarabiać na subskrypcjach. Jakich kwot będzie można się spodziewać?

Discord rozpoczyna testowanie nowej funkcji członkostwa premium. 10 twórców we wstępnym programie pilotażowym utoruje drogę 150 milionom aktywnych użytkowników Discorda do płacenia za dostęp do szeregu kanałów i serwerów. Czy nowe narzędzie okaże się strzałem w dziesiątkę?

Na czym polega zarabianie na subskrypcjach?

Twórcy korzystający z serwerów Discord będą mogli pobierać od swoich użytkowników od 2,99 do 99,99 USD miesięcznie za treści premium. Obejmuje to dostęp do specjalnych kanałów znajdujących się na serwerze, które byłyby zablokowane dla niepłacących członków społeczności.

Widzimy, że Discord staje się domem dla większej liczby twórców i społeczności dzięki produktom takim jak członkostwo premium. Dostarczając narzędzia, które pozwalają twórcom zarabiać pieniądze, więcej z nich będzie prowadzić zdrowe, zaangażowane społeczności przez dłuższy czas. – wyjaśnia Sumeet Vaidya, dyrektor ds. inżynierii w Discord.

Discord i płatne subskrypcje
źródło: theverge.com

Ile będzie można zarobić na subskrypcjach na Discord? 

Górna granica przedziału cenowego jest odzwierciedleniem tego, jak bardzo Discord zmienił się od początku pandemii. Już od dawna można zaobserwować to, że Discord nie jest już wyłącznie miejscem do grania.

Firma twierdzi, że zachęci właścicieli serwerów do eksperymentowania. Jako punkt odniesienia firma zaleci miesięczną opłatę w wysokości minimum 2,99 USD i maksymalnie 99,99 USD. Jeśli chodzi o większość odwiedzanych kanałów, prawdopodobnie nie zapłacisz więcej niż 5 lub 10 USD miesięcznie za dostęp.

discord

Jak będzie działało zarabianie na subskrybcjach na Discord?

Chociaż Discord ma już wiele integracji z Patreon, YouTube, Twitch i innymi usługami, które pozwalają subskrybentom na innych platformach uzyskać specjalne korzyści lub przywileje na serwerach Discord – członkostwo Premium będzie działało w pełni natywnie na Discord.

W związku z tym Discord oświadczył, że pobierze 10% przychodów generowanych z członkostwa. Twórcy będą mogli wziąć 90%, chociaż stosunek może potencjalnie ulec zmianie później w zależności od wyników próby.

Źródło: theverge.com

Spodobał Ci się ten temat? Koniecznie przeczytaj także: