Starfield – premiera, zwiastun, platformy, informacje. Wszystko, co wiemy o produkcji Microsoftu i Bethesdy

Starfield to gra, która pierwszy raz od 25 lat ma być zupełnie nową marką, za którą odpowiada Bethesda. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się kilka lat temu, twórcy pracują w pocie czoła, a pierwsze efekty widać już w materiałach wideo, udostępnionych przez Bethesdę. Na szczęście długa droga, jaką przechodzi Starfield, za jakiś czas dobiegnie końca. Co wiemy o wspólnej produkcji Bethesdy i Microsoftu?

Starfield – premiera. Kiedy zagramy?

Starfield trafi w ręce graczy 6 września 2023 roku. Data premiery przesuwała się już kilka razy, ponieważ deweloperzy z różnych powodów notowali opóźnienia. Na szczęście teraz wszystko wydaje się już być na ostatniej prostej i niebawem ten RPG nowej generacji zabierze nas w niesamowitą podróż wśród gwiazd.

Oprócz tego producent gry na 11 czerwca zaplanował Starfield Direct, czyli specjalny pokaz, który pokaże wiele szczegółów dotyczących gry.

Więcej o Starfield:

Starfield – trailer

Do tej pory otrzymaliśmy jeden zwiastun, który pokazuje nieco świata, jaki przyjdzie nam poznać w Starfield. Na szczęście Bethesda nie poprzestała tylko na typowym trailerze i pokazała więcej w specjalnych materiałach dotyczących gry. Poniżej zobaczycie teaser, a w dalszej części tekstu pochylimy się bardziej nad filmami, które przybliżają fabułę.

Fabuła w Starfield

Starfield przeniesie nas do przyszłości, kiedy to eksploracja kosmosu nie jest już tylko wizją z filmów i książek, a codziennością. Sama akcja gry rozpocznie się w 2330 roku, natomiast fabuła nawiązywać będzie do wojny, jaka wybuchła 20 lat wcześniej. W Zasiedlonych Układach, czyli odkrywanych przez człowieka zakątkach Drogi Mlecznej, wybuchł konflikt pomiędzy Zjednoczonymi Koloniami a Kolektywem Wolnych Gwiazd. Są to dwie główne frakcje występujące w Starfield. Wojna zakończyła się rozejmem, ale świat stał się o wiele bardziej niebezpieczny.

Swoją przygodę rozpoczniemy jako członek Konstelacji, a więc organizacji, która odkrywa tajemnice Drogi Mlecznej. Przemierzając galaktykę poznamy wszystko to, co w sobie skrywa, stawiając czoła niebezpieczeństwom, jakie tam czekają. Piraci z Karmazynowej Floty czy religijni fanatycy Rodu Va’ruun to tylko niektóre wrogo nastawione frakcje. Poznamy też New Atlantis – stolicę Zjednoczonych Kolonii oraz Akila City, czyli główne miasto Kolektywu Wolnych Gwiazd. Ciekawą lokacją ma być też miasto Neon, położone na platformie rybackiej, którego największym skarbem jest narkotyk o nazwie Aurora.

Na jednym z trailerów dowiedzieliśmy się, że towarzyszem podróży będzie robot o nazwie Vasco. Ma on poradzić sobie w najtrudniejszych warunkach, a w razie potrzeby jest się w stanie bronić. Ponadto Bethesda konstruuje zupełnie od podstaw system relacji z towarzyszami, co ma sprawić, że wszelkie interakcje będą o wiele bardziej rzeczywiste.

Do gwiazd – Starfield od kuchni

Bethesda udostępniła serię filmów pt. Do gwiazd. Twórcy gry opowiadają w niej o samej grze, a także ujawniają trochę smaczków dotyczących fabuły i mechaniki. W jednym z odcinków deweloperzy podkreślają również, że dużo pracy wkładają w dźwięk i muzykę gry. Dla Bethesdy jest to kwestia równie ważna, co grafika. Materiały możecie zobaczyć poniżej:

Mechanika gry

Starfield umożliwi stworzenie własnej postaci, a akcję zobaczymy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Wykonać musimy nie tylko główne misje, ale także szereg pobocznych. Czeka nas sporo walki z przeciwnikami, ale do dyspozycji otrzymamy duży arsenał broni. Naszą postać będzie można rozwijać, co ułatwi pokonywanie napotykanych przeszkód.

Gra opiera się na silniku Creation Engine 2. Jest to więc jego nowa wersja, którą Bethesda przygotowała specjalnie dla Starfield.

Na jakie platformy dostępny będzie Starfield?

Pewne jest, że Starfield trafi na konsole Xbox Series X|S oraz PC. Zresztą Bethesda celuje w Game Passa, który ma być kluczowy w kwestii dystrybucji gry. Microsoft ma nadzieję, że Starfield osiągnie większy sukces niż Skyrim, po którego sięgnęło aż 30 milionów graczy.

A co z PlayStation? W tej chwili nie wiadomo. Jednak wiele wskazuje na to, że Starfield będzie tytułem ekskluzywnym na PC i Xbox.

Jeśli interesują Was tematy gier komputerowych, sprawdźcie również: