Starfield – premiera, zwiastun, platformy, informacje. Wszystko, co wiemy o produkcji Microsoftu i Bethesdy

Starfield to gra, która pierwszy raz od 25 lat ma być zupełnie nową marką, za którą odpowiada Bethesda. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się już kilka lat temu, twórcy pracują podobno w pocie czoła, choć niestety zbyt wielu efektów jeszcze nie widać. Na szczęście 2021 rok ma być przełomowy i w końcu deweloperzy rzucą więcej światła na Starfield. Co wiemy o wspólnej produkcji Bethesdy i Microsoftu?

Starfield – premiera. Kiedy zagramy?

Starfield w ręce graczy trafi 11 listopada 2022 roku. Taką datę premiery podali twórcy podczas targów E3 prezentując dwuminutowy zwiastun. Na grę trzeba więc jeszcze poczekać, ale jak twierdzi Microsoft, warto. Ma to być RPG nowej generacji i zabrać nas w niesamowitą podróż wśród gwiazd.

starfield logo

Starfield – teaser trailer

Microsoft pokazał w końcu trochę Starfielda w dwuminutowym zwiastunie. Oprócz oficjalnej daty premiery trudno jednak dowiedzieć się czegoś więcej o samej rozgrywce. 

Co wiemy o Starfield?

W tej chwili wiemy, że sami twórcy są podekscytowani szeroko pojętą wielkością gry. Mapa, a także możliwości, jakie gracz otrzyma w Starfield mają być ogromne. Niestety szczegółowych informacji nie ma zbyt wiele, a to oznacza, że Microsoft ma zaufane grono deweloperów, które przecieków nie lubi. Chyba że daleko jeszcze do ukończenia prac nad grą i zwyczajnie nie ma o czym mówić.

Generalny remont przeszedł silnik, który będzie napędzał Starfield. Wcześniej był już zaimplementowany w starszych produkcjach Bethesdy. Jednak dla Starfield twórcy musieli go mocno usprawnić, by sprostał wymaganiom.

Starfield ma być prawdziwie galaktyczną grą. Eksplorując kosmos, będziemy mogli odwiedzać planety, a także spotykać nieznane cywilizacje. Rozmach produkcji ma być ogromny, a więc możemy spodziewać się rozgrywki na długie tygodnie. Choć może nawet miesiące.

Tom Cruise w Starfield?

Jedna z ciekawszych plotek mówi za to, że w grze pojawi się Tom Cruise. Gwiazdy Hollywood coraz chętniej pojawiają się w wirtualnych produkcjach więc obecność Cruise’a w Starfield wcale nie musi być Mission: Impossible. Z pewnością byłoby to ciekawe posunięcie ze strony twórców.

Starfield – screeny

W sieci jakiś czas temu pojawiło się też kilka screenów, które rzekomo mają pochodzić ze Starfield. Jednocześnie są to obrazki dość przestarzałe, ponieważ (podobno) wykonano je w 2018 roku. Obecnie gra wygląda pewnie zupełnie inaczej.

Starfield – trailer

Twórcy udostępnili wcześniej minutowy trailer, z którego niestety ciężko wywnioskować coś więcej. Fabuła z pewnością przeniesie nas do kosmosu.

Starfield – na jakie platformy będzie dostępny?

Pisaliśmy już, że Starfield będzie tytułem ekskluzywnym na PC i Xbox. Jeśli w ogóle pojawi się na PS5, z pewnością będzie to miało miejsce długo po premierze na konkurencyjne platformy. Microsoft nie podał jednak jeszcze oficjalnej informacji w sprawie ewentualnej czasowej wyłączności. Jest to więc światełko w tunelu dla posiadaczy konsoli Sony, ponieważ dostępności gry na PS5 nie trzeba całkowicie przekreślać.

Źródła: gamesradar.com / tomsguide.com

Jeśli interesują Cię tematy gier komputerowych, sprawdź również: