Halo Infinite – premiera, zwiastun, gameplay, informacje. Co wiemy o grze?

Pierwotna data premiery Halo Infinite już za nami. Gra miała pojawić się rok temu, ale do tego czasu się jej nie doczekaliśmy. Nie trudno domyślić się, co jest powodem tego opóźnienia. Wiemy natomiast, że pracownicy studia 343 Industries, które odpowiedzialne jest za grę, pracują w pocie czoła, by Halo Infinite ukazało się jak najszybciej. Kiedy premiera tego tytułu?

Halo Infinite – kiedy premiera?

Halo Infinite ma się pojawić jesienią 2021 roku. Gra dostępna będzie na Xbox Series X|S, ale nie zabraknie również wersji na Xbox One. Dzięki temu, posiadacze konsol starszej generacji nie będą pokrzywdzeni i również będą mieli szansę wkroczyć do świata gry jako Master Chief. Halo Infinite będzie dostępne w dniu premiery na Xbox Game Pass.

Trailer Halo Infinite

343 Industrier zaprezentowało również trailer kampanii Halo Infinite. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się naprawdę ładnie:

Halo Infinite – zwiastun

Podczas targów E3 twórcy zaprezentowali zwiastun fabularny Halo: Infinite. Wygląda więc na to, że prace nad grą są bliskie finiszu, a jej premiera, zaplanowana na końcówkę 2021 roku, nie jest zagrożona. 

Co wiemy o Halo Infinite?

343 Industries chwali się, że Halo Infinite ma być najbardziej rozbudowaną grą w całej serii Halo. Mapa ma być większa niż w dwóch poprzednich tytułach razem wziętych. Halo Infinite jest już podobno niemal ukończone, a obecne prace to poprawianie i ulepszanie tego, co już powstało. Twórcy gry szczególnie zadowoleni są dużym realizmem, jaki udało się uzyskać poprzez dopieszczanie grafiki. Ponadto gracze będą mieli też swobodę w eksploracji świata Halo Infinite, gdyż deweloperzy zdecydowali się odejść od typowo liniowej rozgrywki.  

Studio poświęciło także sporo pracy trybowi multiplayer. Ma być dostępny jako free-to-play, a najbardziej zaangażowani gracze mają otrzymać specjalne zbroje, broń, czy umiejętności. Zresztą już dostosowanie wyglądu ma być bardzo zaawansowane, a oprócz tego, 343 Industries szykuje niespodziankę dotyczącą modyfikacji zbroi.

Na potrzeby gry powstał specjalny silnik Slipspace, który pozwala na wygenerowanie naturalnie wyglądających roślin, zwierząt, a także efektownych krajobrazów. W Halo Infinite będziemy mogli zagrać również na podzielonym ekranie. Gra będzie wspierać ray-tracing, rozdzielczość 4K oraz 60 fps.

halo infinite rozgrywka

Halo Infinite – gameplay

W sieci już od dłuższego czasu dostępne jest demo gameplaya Halo Infinite. Prawie 10-minutowy filmik zdradza wiele szczegółów dotyczących gry. Halo Infinite ma być sequelem Halo 5: Guardians. Oczywiście głównym bohaterem jest Master Chief, który wraz ze swoimi sojusznikami musi znaleźć sposób, by zakończyć terror, jaki panuje w galaktyce po przegranej wojnie ze Strażnikami.

Halo Infinite – multiplayer gameplay trailer

Na pokazie Xbox & Bethesda Games Showcase twórcy pokazali również gameplay z trybu multiplayer. Ma on być dostępny w ramach free-to-play i zadebiutuje w tym samym czasie, co kampania.