Serialowy Wiedźmin od kuchni w nowym dokumencie Netfliksa

Jak donoszą media, ekipa Wiedźmina wróciła do prac nad drugim sezonem serialu po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19. Na nowe odcinki przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. W międzyczasie musimy zadowolić się półgodzinnym dokumentem odsłaniającym kulisy powstawania pierwszego sezonu serialu. „Jak powstawał Wiedźmin” jest już w bibliotece Netfliksa.

Jak powstawał serial Wiedźmin?

Piruety z mieczami, magiczne sztuczki, kilka polskich wątków, grosze dla Wiedźmina wytrząśnięte z sakiewki. W półgodzinnym dokumencie „Jak powstawał Wiedźmin” znalazło się całkiem sporo zakulisowych ciekawostek związanych z hitową produkcją Netfliksa.

Oprócz wywiadów z samymi aktorami, w tym z odtwórcą tytułowej roli Henrym Cavillem, możliwość zabrania głosu dostali członkowie ekipy technicznej na czele z showrunnerką Lauren Schmidt Hissrich. Całkiem sporo „czasu antenowego” przypadło naszemu Polakowi Rodakowi Tomaszowi Bagińskiemu, który jest producentem wykonawczym netfliksowego „Wiedźmina”.

Dzięki dokumentowi możemy również poznać kostiumografa odpowiedzialnego za odzienie noszone przez serialowych bohaterów; zarówno te dobre, jak w przypadku „looku” samego Geralta, jak i to ciut gorsze (zbroje Nilfgaardczyków).

W półgodzinnym filmie pojawia się również sam Andrzej Sapkowski, który udowadnia, że wie, jak obchodzić się z wielkim bojowym toporem. Szkoda tylko, że producenci nie poprosili AS-a o jakąś wypowiedź, bo znając naszego sztandarowego twórcę fantasy, mogłoby to „ubarwić” cały dokument.

Przeczytaj też: