Premiera głośników realme: Pocket Bluetooth Speaker i Cobble Bluetooth Speaker. Czego możemy się po nich spodziewać?

Wygląda na to, że technologiczny gigant z Chin ani myśli zwalniać ze swoją ofertą. Podczas, gdy świat boryka się z konsekwencjami pandemii, realme konsekwentnie poszerza swoje portfolio, wychodząc tym samym naprzeciw potrzebom swoich użytkowników. Smartfony, smartwatche, opaski sportowe – to tylko część produktów sygnowanych logiem tej marki. Teraz dołączą do nich głośniki bezprzewodowe – realme Pocket Bluetooth Speaker i realme Cobble Bluetooth Speaker. Sprawdźmy, co o nim wiadomo.

Marka realme wprowadza do oferty głośniki przenośne

Trzeba przyznać, że realme wie, gdzie należy uderzyć, by skutecznie wbić się w potrzeby klientów. Marka o kanarkowych barwach, poza sektorem smartfonów, próbowała swoich sił także m.in. w kategorii smart home:

Nie tak dawno pisałam też o wprowadzonym pod jej szyldem, innowacyjnym systemie ładowania magnetycznego MagDart, wzorowanym na apple’owskim MagSafe:

Okazuje się jednak, że na tym nie koniec. Teraz przedstawiciele chińskiej firmy proponują pierwsze w swoim portfolio głośniki przenośne: realme Pocket Bluetooth Speaker oraz realme Cobble Bluetooth Speaker.

realme Pocket Bluetooth Speaker

Pocket Bluetooth Speaker spod szyldu docenionego producenta smartfonów ma być dostępny w dwóch kolorach – białym i czarnym. Oprócz tego, bryła mobilnego urządzenia audio zapowiada się na bardzo zgrabną i designerską konstrukcję – niesie za sobą industrialny charakter, przez co idealnie wpasuje się w otoczenie nowoczesnej elektroniki.

realme Pocket i realme Cobble
fot. realme

Dodatkowym plusem jest fakt, że głośnik ma ważyć zaledwie 113 gramów, co skutecznie podbija mobilny potencjał urządzenia. Nie bez znaczenia pozostaje również odporność konstrukcji na zachlapania i pył, którą potwierdzono certyfikatem IPX5.

realme Pocket Bluetooth Speaker otrzymał Bluetooth 5.0 z kodekami AAC / SBC, który zapewnia zasięg transmisji do 10 metrów. Przenośny głośnik realme jest wyposażony również w dynamiczny przetwornik basowy o mocy 3W i daje możliwość parowania w trybie stereo z kompatybilnymi urządzeniami. Zaimplementowano mu również technologię Dynamic Bass Boost Driver, której ustawienia dopasujemy poprzez dedykowaną aplikację mobilną realme.

fot. realme

Co więcej urządzenie oferuje trzy tryby ustawienia korektora dźwięku i zapewnia bardzo niskie opóźnienia 88 ms i tryb dedykowany dla gier. Znalazło się w nim również miejsce na wbudowany mikrofon do odbierania połączeń głosowych. A to sprawia, że oprócz funkcji rozrywkowej, będzie mógł służyć m.in. jako zestaw głośnomówiący do bezpiecznego odbierania połączeń podczas jazdy samochodem.  

Producent zapewnia, że żywotność baterii 600 mAh w realme Pocket Bluetooth Speaker wynosi aż do sześciu godzin ciągłego odtwarzania na jednym ładowaniu. 

realme Cobble Bluetooth Speaker

Drugim głośnikiem zapowiedzianym przez realme jest urządzenie o wdzięcznej nazwie Cobble, które jest już dostępne w niektórych regionach świata. Teraz ma być natomiast wprowadzone na rynek globalny.  

realme Cobble to jeszcze mniejsza wersja głośnika od chińskiego producenta, o bardziej okrągłych kształtach, ze specjalną smyczą, umożliwiającą przypięcie go np. do spodni czy plecaka. Najpewniej głośnik będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i niebieskim. Podobnie do powyższego modelu, realme Cobble jest odporny na pył i wodę IPX5.

realme cobble Bluetooth Speaker głośnik
fot. realme

Premierowe urządzenie działa w oparciu o moduł Bluetooth 5.0 i zapewnia moc do 5W oraz do 9 godzin odtwarzania muzyki ciągiem na jednym ładowaniu. Wszystko za sprawą baterii 1500 mAh.

Na tym jednak nie koniec. Głośnik realme posiada 3 tryby korektora dźwięku: bass, dynamic, bright. Może też pochwalić się trybem niskiego opóźnienia 88 ms, a to sprawia, że z powodzeniem wykorzystamy go np. w mobilnym gamingu – do czego z resztą ma mieć dedykowany tryb.

Cena i dostępność

realme Pocket Bluetooth Speaker i realme Cobble mają mieć swoją premierę 9 września 2021 podczas oficjalnej konferencji na kanałach producenta.

Na chwilę obecną oficjalne informacje o cenie i dostępności nie zostały ujawnione. 

Przypuszcza się jednak, że na naszym rynku urządzenia realme mogą pojawić się mniej więcej w pierwszym kwartale 2022 roku. 

Co do ceny powstało wiele teorii, ale biorąc pod uwagę trend w wycenianiu sprzętów przez realme, przypuszcza się, że cena głośników może być na tyle atrakcyjna, by konkurować z propozycjami takich marek, jak np. Xiaomi.

Koniecznie przeczytaj też:

Polecane produkty realme w sklepie x-kom:


Źródło: realme, pl.gizchina.it, gizmochina.com, gizbot.com