Czego możemy spodziewać się na CES 2024? Garść spekulacji przed wydarzeniem

Zbliża się kolejna edycja CES (Consumer Electronics Show), jednego z największych i najważniejszych wydarzeń w świecie nowych technologii. Targi, które odbędą się już w styczniu w Las Vegas, jak co roku, zgromadzą producentów, dziennikarzy oraz entuzjastów technologii z całego świata. A czego możemy spodziewać się podczas CES 2024?

Kiedy i gdzie odbędzie się CES 2024?

CES 2024 odbędzie się dokładnie od 9 do 12 stycznia w Las Vegas Convention Center. Przed oficjalnym rozpoczęciem – na 7 stycznia – zaplanowane są wydarzenia prasowe. Event z pewnością przyciągnie tysiące chętnych zobaczyć najnowsze gadżety, urządzenia i koncepcje, które mogą być przełomowe w świecie technologii w najbliższych latach.

Sprawdź podsumowanie CES z 2023 roku:

Przewidywane nowości na CES 2024

Od imponujących telewizorów, przez najnowsze komputery, aż po zaawansowane technologie samochodowe czy rozwiązania dla inteligentnego domu. Tak to zwykle bywa podczas CES i nie inaczej będzie tym razem. Nikt nie chce zdradzić, co konkretnie pojawi się na targach, ale możemy trochę pospekulować.

Sporo zapowiedzi możemy spodziewać się w związku z telewizorami. Najnowsze modele mają zaprezentować Sony, Samsung, Panasonic, TCL, LG i Hisense.

Rynek smartfonów powinien zaś wzbogacić się o kolejne urządzenia pracujące na procesorze Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Być może ktoś z producentów zdecyduje się pokazać telefon z tym modułem podczas CES 2024.

Kończący się rok był całkiem ciekawy dla zestawów VR. W sprzedaży pojawiły się między innymi gogle Meta Quest 3. Spodziewamy się, że również inne firmy zaprezentują swoje zestawy, ponieważ gadżety VR i AR cieszą się sporym zainteresowaniem.

Swoje nowości prawdopodobnie pokażą też NVIDIA oraz AMD. Mowa tu o kartach graficznych RTX 4070 i RTX 4080 Super oraz o procesorach Ryzen 8000. Choć producenci nie zapowiedzieli oficjalnie, że pochwalą się tymi komponentami, to jednak CES jest dobrym miejscem, by to zmienić.

CES 2024 zapowiada się co najmniej ciekawie, a nieoficjalne zapowiedzi to zaledwie kropla w morzu tego, co faktycznie pojawi się w Las Vegas. Dlatego śledźcie Geeksa, by dowiadywać się, co nowego na CES 2024.