realme odważyło się wkroczyć na rynek smart home. Na początek inteligentna waga, czyli Smart Scale

Dziś Blue Monday, czyli ponoć najbardziej depresyjny dzień roku. Ponoć wiąże się on z tym, że zdążyliśmy już złamać część noworocznych postanowień (o ile nie wszystkie). Jeśli wiązały się one jakoś ze zdrowym trybem życia i zrzuceniem nadliczbowych kilogramów – uszy do góry. Pomocą w walce o szczupłą sylwetkę mogą też służyć elektroniczne gadżety. Takie jak inteligenta waga Smart Scale od realme, które tym produktem wchodzi do gry na rynku smart home.

Kilogramy i nie tylko – co potrafi waga Smart Scale od realme?

Mijają czasy, gdy waga służyła tylko do informowania o tym, ile się przytyło lub schudło. Coraz częściej tego typu urządzenia dostarczają większej ilości wiadomości, które pomagają nam w dbaniu o siebie i wehikuł naszego umysłu, jakim jest nasze ciało.

realme Smart Scale przekazuje informacje o poziomie tkanki tłuszczowej, nawodnieniu organizmu, pomaga w zmierzeniu tętna, określeniu wagi tkanki kostnej i mięśniowej, wyliczeniu współczynniku BMI czy wieku biologicznego (określa on stopień zużycia naszego organizmu). Tolerancja przy pomiarze masy ciała wynosi 50 gramów, a precyzyjną diagnostykę umożliwia sensor BIA, czyli wykorzystujący analizę impedancji bioelektrycznej (związaną z badaniem tego, jak organizm reaguje na niewielką dawkę prądu przemiennego).

Łącznie analizowane jest aż szesnaście zakresów danych. Trafiają one do aplikacji realme Link na smartfonie, sparowanym z wagą Smart Scale przez Bluetooth. Nie przeszkadza większa ilość domowników i użytkowników sprzętu – każdy z nich może stworzyć indywidualny profil.

realme Smart Scale

To dopiero początek, czyli plany realme względem rynku smart home

Dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim i białym – waga Smart Scale to pierwsze z inteligentnych urządzeń od producenta smartfonów i smartwatchy. W 2021 roku do katalogu realme mają trafić kolejne sprzęty związane z internetem rzeczy. Całość ma spinać wspominana aplikacja Link, służąca jako hub dla całego ekosystemu i działająca zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

realme Smart Scale niebieska i realme Smart Scale biała są już dostępne w sklepie x-kom – sprawdźcie też inne oferowane tam inteligentne wagi.

Źródła: realme, Poradnik Zdrowie, U Kyle, Bioelectrical impedance analysis?part I: review of principles and methods, „Clinical Nutrition”, 23 (5), 2004, s. 1226–1243