Obsesja Eve: 4. sezon coraz bliżej. Czego możemy się spodziewać?

Ciesząca się uznaniem krytyków Obsesja Eve wkrótce powróci z 4. i już niestety ostatnim sezonem. Ostatni sezon ma położyć kres obsesjom, w których bohaterowie próbują uciec od swoich osobistych demonów. Sprawdźcie wszystkie informacje o odcinkach, których premiera odbędzie się już niebawem.

O czym jest Obsesja Eve?

Serial opowiada o tytułowej Eve Polastri (Sandra Oh), agentce brytyjskiego wywiadu, która obsesyjnie poluje na osławionego zabójcę. Wspomniany zabójca, a właściwie zabójczyni to Villanelle (Jodie Comer), która odwzajemnia obsesję Eve.

Obsesja Eve jest luźną adaptacją serii opowiadań „Villanelle” autorstwa Luke’a Jenningsa. Serial swój debiut zanotował w 2018 roku i szybko zyskał popularność oraz uznanie wśród widzów i krytyków. Na przestrzeni trzech sezonów serial został wielokrotnie wyróżniony. Produkcję nagrodzono między innymi statuetkami Emmy, BAFTA oraz Złotym Globem. 

Obsesja Eve

Kogo zobaczymy w obsadzie finałowego sezonu Obsesji Eve?

W finałowym, czwartym sezonie serialu „Obsesja Eve” znowu pojawią się: Jodie Comer w roli Villanelli, Sandra Oh jako Eve Polastri oraz Fiona Shaw, która wcieli się w Carolyn Martens. Po raz kolejny zmianie ulegnie producentka serialu. Tym razem została nią Laura Neal, która odpowiedzialna była m.in. za serial Sex Education.

Ostatni dzień na planie był bardzo emocjonalny

Wszyscy aktorzy weszli do sezonu 4. wiedząc, że będzie to już ostatni sezon, co sprawiło, że nagraniom towarzyszyły ogromne emocje.

„Jodie i ja mieliśmy szczęście, że wykonaliśmy razem ostatnie ujęcie serialu, a to zbyt duży spoiler, by powiedzieć, gdzie jesteśmy i gdzie się znajdujemy” – mówił Oh. „Ale było to trudne technicznie. To było bardzo trudne technicznie. Byłem naprawdę szczęśliwy, że byliśmy razem. Myślę, że oboje byliśmy szczęśliwi, że byliśmy razem”.

Co odkrywa przed nami zwiastun 4. sezonu Obsesja Eve?

Na początku lutego 2022 roku pojawił się ostatni zwiastun sezonu 4. Widzimy w nim, jak Villanelle idzie na terapię z powodu swojej obsesji na punkcie zabijania, podczas gdy Eve kontynuuje swoją misję, aby odkryć, co dzieje się z The 12. 

Sezon 3. pozostawił Eve i Villanelle w dziwnym miejscu. Nawet po tym, jak ich interakcje kończą się przemocą i śmiercią, obie nie mogą pozbyć się wzajemnej obsesji na swoim punkcie. Niemniej ich gra w kotka i myszkę zmierza do końca. Eve chce się zemścić i rzucić się w wir krwawej krucjaty. Z drugiej strony Villanelle próbuje porzucić swoją brutalną przeszłość i przestać zabijać ludzi.

Obsesja Eve – data premiery 4. sezonu już niebawem. Gdzie obejrzeć nowe odcinki?

Czwarty i ostatni sezon Killing Eve będzie miał osiem odcinków, czyli tyle samo co poprzednie trzy sezony. Dwuodcinkowa premiera będzie miała miejsce 20 lutego na AMC+ i 27 lutego na BBC America. W Polsce 27 lutego będziemy mogli zobaczyć dwa odcinki, a pozostałe mają pojawiać się do 10 kwietnia.

Obsesja Eve, sezon 4.

W Polsce czwarty sezon serialu Obsesja Eve dostępny będzie na platformie HBO GO. 27 lutego premierowo pokazane zostaną dwa odcinki.